Lyda Lubienė

36 straipsnių

Lyda Fiodorovaitė-Lubienė (g. 1957 m. Jonavoje) – verslininkė, turtingiausia Lietuvos moteris, pagrindinė UAB Achemos grupės akcininkė.

2011 metų spalį mirus „Achemos grupės“ įkūrėjui Bronislovui Lubiui, kontrolinis akcijų paketas (apie 52 proc.) atiteko jo žmonai Lydai Lubienei ir dukrai Viktorijai Lubytei.

Žurnalo „TOP 500“ duomenimis, jos turtas 2023 m. vertinamas 530 mln. eurų, užimama 11 vieta tarp turtingiausiųjų Lietuvos žmonių. Jos dukros turtas įvertintas – 170 mln. eurų (33 vieta).

Kitas akcijas dalinasi 13 smulkiųjų akcininkų. Koncernas vienija apie 40 bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Kroatijoje.

Įmonės dirba trąšų gamybos, agroverslo, krovos ir logistikos, energetikos, dujų gamybos bei prekybos srityse, taip pat plėtoja kitus verslus.

Delfi skelbė, kad Lyda Lubienė pardavė savo prabangią rezidenciją Žvėryne milijardieriui Tomui Okmanui.

„Delfi“ šaltiniai 2024 metų gegužės pradžioje teigė, kad L. Lubienė parduoda kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą, o jam jau rastas ir pirkėjas.

Kornelija Mykolaitytė

Kurį laiką tylėjusi Šveicarijoje įsikūrusi, tačiau ryškų vengrišką pėdsaką turinti „MET Group“ praėjusią savaitę pagaliau patvirtino, kad siekia perimti „Achemos grupės“ kontrolę. Jos vadovas Benjaminas Lakatosas teigė, kad siekiant įsigijimo prireiks ne tik Lietuvos institucijų, bet ir smulkiųjų ak...

Lukas Blekaitis

Bendrovė „Achema“ pernai patyrė 28,9 mln. eurų grynojo nuostolio. Kaip teigia įmonės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas, susidariusios nepalankios „kainų žirklės“, į aukštumas šovusios apyvartinių taršos leidimų kainos ir kiti gamyklą slegiantys mokesčiai lėmė nuostolingą bendrovės veiklą.

Turtingiausias Lietuvoje žmogus yra VP grupės pagrindinis akcininkas Nerijus Numavičius, o jo turtas vertinamas 1,2 mlrd. eurų, arba 200 mln. eurų mažiau nei prieš metus, rašo portalas alfa.lt, remdamasis turtingiausių šalies žmonių sąrašą sudarančiu žurnalu „Top“.

Pranciškus Vaišvila

Gamtinių dujų kainoms išliekant aukštoms, o produkcijos kainoms esant žemoms, vieno didžiausių koncernų šalyje „Achemos grupė“ valdoma trąšų gamintoja „Achema“ mažina gamybos apimtis ir stabdo dalį įrenginių.

Jonavos trąšų gamyklą „Achema“ valdančios „Achemos grupės“ akcininkė Lyda Lubienė teigia, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymas, kurio nemažą dalį apmoka „Achema“, kelia riziką didžiausios šalyje dujų vartotojos išlikimui. Pirmą kartą pastaraisiais metais viešai kalbėj...