Linas Kojala

444 straipsnių

Linas Kojala - Lietuvos politologas, apžvalgininkas, Rytų Europos  studijų centro (RESC) direktorius, VU TSPMI doktorantas ir dėstytojas.

Prieš tampant Rytų Europos studijų centro direktoriumi, L. Kojala yra dirbęs žiniasklaidoje, Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo tarptautiniams projektams. Taip pat, studijoms gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją, žinias gilino ir Harvardo universitete.

Politologas rašo straipsnius, monografijas bei rengia akademinius tekstus. 2019 metais išleido knygą „ EUROPA? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“.

Kojala skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose, rengęs tekstus, komentavęs įvykius CNN, „The Moscow Times“, Nyderlandų, Vokietijos, Prancūzijos nacionalinėms radijo stotims.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė L. Kojala į užsienio reikalų patarėjo postą, tačiau politologas nusprendė likti RESC direktoriumi.

Indrė Jurčenkaitė, Dainora Pankūnė

Šeštadienį JAV Atstovų Rūmai turėtų balsuoti dėl ilgai blokuojamos JAV karinės pagalbos Ukrainai, o taip pat – pagalbos Izraeliui. Delfi paklausė JAV viešinčio Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko Žygimanto Pavilionio ir Rytų Europos studijų centro (RESC) direktoriaus Lino Kojalos, ko iš...

Lietuvoje viešėjo Nyderlandų premjeras Markas Rutte. Jis matomas, kaip realiausias kandidatas užimti NATO generalinio sekretoriaus postą. Apie tai, kas sprendžia, kas taps NATO generaliniu sekretoriumi ir kuo M. Rutte, tikėtina, kad skirtųsi nuo Jenso Stoltenbergo, Žinių radijo laidoje „Dienos klaus...

Vadinamuosiuose prezidento rinkimuose Rusijoje, kuriuose nebuvo leista dalyvauti nė vienam opozicijos atstovui, Vladimiras Putinas surinko per 87 proc. balsų, o jų aktyvumas buvo 74 proc. Žinių radijo eteryje ekspertai svarstė, ko galime laukti po V. Putino perrinkimo.

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, laida „Delfi interviu“, parengė Simona Voveriūnaitė

Rytų Europos studijų centro (RESC) vadovas Linas Kojala laidoje „Delfi interviu“ įvertino, ko galime tikėtis iš JAV prezidento posto vėl siekiančio respublikono Donaldo Trumpo. Pašnekovas taip pat svarstė, kuris kandidatas į prezidentus – D. Trumpas ar perrinkimo siekiantis Joe Bidenas parankesnis K...