Pagalvoję apie Jupiterį, turbūt iškart įsivaizduojame Didžiąją raudonąją dėmę, o antras į galvą atėjęs planetos bruožas greičiausiai bus šviesios ir tamsios debesų juostos, pakaitomis nusidriekusios aplink planetą. Jau kurį laiką žinome, kad šios juostos gilios – tęsiasi bent kelis tūkstančius kilom...
Juno
11 straipsnių
Sutapimas? NASA zondas Jupiterio paviršiuje užfiksavo keistos išvaizdos darinį – atrodo lyg veidas (1)
Jupiterį tyrinėjantis NASA kosminis zondas „Juno“ užfiksavo šiurpokus, bet meniškai atrodančius „žmogaus veido“ kontūrus. NASA teigia, kad tai – įspūdingas sutapimas prieš Heloviną.
Pro Jupiterį praskriejęs NASA'os tyrimų zondas atsiuntė stulbinamų planetos ir jos palydovų vaizdų (2)
NASA kosminis zondas „Juno“, tyrinėjantis Jupiterį ir jo palydovus, pateikė įspūdingų šios planetos ir jos mėnulių vaizdų. 39 kartą aplink Jupiterį praskriejęs zondas vaizdus įamžino šių metų sausio 12 dieną, tačiau tik dabar NASA juos apdorojo ir pasidalijo.
Pirmą kartą Jupiterio atmosferoje užfiksuoti aitvarai: tokie įspūdingi reiškiniai vyksta ir Žemėje (5)
Aukštutinėje Žemės atmosferoje kartais nutinka įvairūs trumpalaikiai žybsniai, vadinami aitvarais (angl. sprites), aitvarų halais (sprite halos) ir elfais (elves). Juos sukelia žaibai, kurių elektrinės iškrovos sužadina azoto molekules virš debesų, ir šios trumpam ima spinduliuoti.
Automatinis NASA erdvėlaivis turėtų skrieti virš galingos audros zonos Jupiteryje, tęsdamas kelionę, iš kurios seniai laukiama naujų duomenų, nušviesiančių jėgas, kurios valdo šios planetos Raudonąją dėmę.
Jupiterį jau metus tyrinėjanti NASA zondas Juno atskleidė jo ašigalių paslaptis. Pernai rugpjūčio pabaigoje jis tapo pirmuoju zondu, praskridusiu virš Jupiterio ašigalių.
Aplink Jupiterį skriejantis NASA kosminis zondas pastebėjo didžiulių ciklonų prie šios dujinės milžinės ašigalių, o jo atsiųsti duomenys atskleidžia stulbinamų naujų detalių apie didžiausią Saulės sistemos planetą, ketvirtadienį pranešė mokslininkai.
Ketvirtadienį, 21 val. Lietuvos laiku, NASA pradėjo pranešimą apie nežemiškus vandenynus. Paskelbta, kad Saturno palydovas Enceladas turi reikiamas sąlygas gyvybei, kaip ji yra suprantama Žemėje, palaikyti. Tai - 12 metų tyrimo rezultatas. Jupiterio palydove Europoje rasta vandens įrodymų.
NASA netrukus pradės savo pranešimą, kurį anonsavo iš anksto: laukiama naujienos apie nežemiškus vandenynus. Nors mokslininkai spėjo, kad veikiausiai išgirsime daugiau apie Saturno palydovą Enceladą, tai - ne vienintelis kandidatas pranešimui.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atvyksta pirmojo vizito į Japoniją per 11 metų, ir Tokijas tikisi, kad Japonijai pavyks padaryti pažangą siekiant iš Rusijos susigrąžinti Kurilų salas, kurias Sovietų Sąjunga užgrobė praėjus trims dienoms po to, kai Japonija kapituliavo Antrojo pasaulinio karo ...
Sklęsdamas maždaug 4,2 tūkst. kilometrų aukštyje virš planetos debesų, Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) kosminis zondas Juno pabuvojo arčiausiai Jupiterio.