JAV valstybės sekretorius

395 straipsnių

Trečiadienį mirė buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris, kurio atviras Amerikos galios propagavimas padėjo formuoti pasaulį po Antrojo pasaulinio karo, pranešė jo konsultacinė įmonė. Jam buvo 100 metų.

Po savo dalyvavimo G7 šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Japonijoje JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas atvyko pokalbių į Pietų Korėją. Jį atskraidinęs lėktuvas trečiadienio vakarą nusileido į pietus nuo Seulo esančioje amerikiečių karinių oro pajėgų bazėje.

Tęsdamas savo tarpininkavimo pastangas Artimuosiuose Rytuose, JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas per neskelbtą vizitą Vakarų Krante susitiko su palestiniečių prezidentu Mahmoudu Abbasu. Palestiniečių savivalda sekmadienį paviešino susitikimo Ramaloje nuotraukas.

JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad Kinija dėl didėjančių savo ekonominių problemų yra „tiksinti bomba“. „Kinija daugeliu atvejų yra tiksinti bomba“, – sakė jis renginyje JAV Jutos valstijoje. Šalis „susiduria su sunkumais“, teigė J. Bidenas, turėdamas omenyje didelį nedarbą ir senėjančią visu...