Izraelio ir Palestinos konfliktas

19 straipsnių

Izraelio ir Palestinos konfliktas – tai daugelį metų vykstantis konfliktas tarp Izraelio ir Palestinos dėl religiškai svarbių teritorijų bei dėl okupuotos teritorijos.

Įtampa tarp dviejų šalių jau tvyro ilgai, kuri pasiekė savo aukštumas 2021 metų gegužę. Hamaso kovotojai, laikomi teroristine Palestinos grupuote, jau ilgai bando susigrąžinti okupuotas žemes ir nepriklausomybę iš Izraelio.

2021 metais gegužės 11 dieną Hamasas paleido 100 raketinių užtaisų į įvairius Izraelio miestus. Šių raketų paleidimas buvo pažymėtas nekaltų žmonių krauju bei pastatų griūtimis. Tai yra vienas didžiausių konflikto taškų nuo 2014 metų. Baiminamasi, jog konfliktas gali tapti karu.

Melas
Melo detektorius
Ar Jordanijos princesė numušė 6 Irano dronus?

Po balandžio 13 dieną Irano įvykdytų dronų atakų socialiniuose tinkluose pulta dalintis Jordanijos princesės Salma bint Abdullah nuotraukomis su skambia antrašte – esą karališkosios šeimos atstovė nukovė 6 Irano dronus. „Melo detektorius“ paaiškina, kaip buvo iš tikrųjų.

Carl Bildt

Šiuo metu gresia pavojus, kad Gazos Ruožas nugrims į pragarą. Niekaip nepateisinamas nei žiaurus „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį, per kurį žuvo apie 1600 žmonių, iš kurių dauguma – nekalti civiliai gyventojai, nei įkaitų paėmimas. Pasaulis pagrįstai palaiko Izraelio teisę gintis.