Inčukalnio

21 straipsnių

Pučiant stipriam vėjui, Lietuva praėjusią savaitę pasigamino net 73 proc. visos vartojimui reikalingos elektros energijos, o trūkstamą jos kiekį importavo iš Švedijos, praneša Lietuvos energetikos agentūra.

Liepos 24–30 dienomis atpigo gamtinės dujos ir biokuras, o vidutinė elektros kaina Lietuvoje kyla trečią savaitę iš eilės ir per savaitę padidėjo 7,2 proc. Taip pat brango tiek dyzelinas, tiek ir benzinas, apžvelgia Lietuvos energetikos agentūra.

Liepos 3–9 d. vidutinė elektros kaina Lietuvoje sumažėjo 22 proc., be to, pirmąkart nuo gegužės pabaigos mažėjo tiek benzino, tiek ir dyzelino kainos. Tuo metu gamtinės dujos ir toliau brangsta – nagrinėjamą savaitę jų kaina pakilo iki 35,5 Eur/TWh, praneša Lietuvos energetikos agentūra.

Kovo pabaiga ir balandžio pradžia buvo vėsi, o orai permainingi, kaip ir padėtis energijos išteklių rinkose. Gamtinių dujų kainos per praėjusią savaitę pakilo 7 proc., biokuro – apie 3 proc., o vidutinė elektros kaina Lietuvoje per tą laikotarpį padidėjo 32,4 proc. Lietuvos energetikos agentūros eks...

Kovui baigiantis, energijos išteklių rinkos išlieka ramios, o kainos laikosi santykinai žemame lygyje ir toliau mažėja. Dujų kainos per paskutinę kovo savaitę nukrito dar 1,5 proc. Lietuvos energetikos agentūros ekspertų duomenimis, mūsų šalyje pirmą kartą nuo 2022-ųjų rugpjūčio mėnesio dyzelinas, k...

2022 metais išaugus dujų srautams per Lietuvą, didėjo ir Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ uždirbtos pajamos. 2022 metų sausio – rugsėjo mėnesiais „Amber Grid“ pajamos sudarė 93,7 mln. eurų, o grynasis pelnas – 10,6 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.