Dėl nepraeinančios anginos klaipėdietė išsityrė kraują, po tyrimo rezultatų teko skubėti į ligoninę (3)
Klaipėdietė Sandra Raimonda Paulauskienė niekaip negalėjo išsigydyti pūlingos anginos. Ja susirgo žiemą, prieš daugiau nei dvejus metus.
63 straipsnių
Kraujo ligomis sergančius vienijančios asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
Klaipėdietė Sandra Raimonda Paulauskienė niekaip negalėjo išsigydyti pūlingos anginos. Ja susirgo žiemą, prieš daugiau nei dvejus metus.
Onkologinėmis ir kitomis sudėtingomis ligomis sergantys pacientai išgirdę diagnozę neretai sužino, kad jiems reikalingi inovatyvūs vaistai Lietuvoje nekompensuojami. Taip nutiko ir kraujo vėžio diagnozę išgirdusiai Sandrai Paulauskienei. Tą kartą gyvybiškai svarbių eksperimentinių vaistų jai suteikė...
Žinoma socialinių tinklų žvaigždė ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta neseniai prisipažino, kad jai diagnozuota ketvirta limfomos stadija. Savo socialinio tinklo „Instagram“ sekėjams moteris atvirai pasakoja apie šią ligą ir simptomus, kuriuos pajuto.
Pandemijos metu 64 metų varėniškė Aldona Rasščevskienė, dirbusi „Iki“ parduotuvėje, pasiskiepijo nuo COVID-19 ligos. Tačiau atlikti kraujo tyrimai rodė sumažėjusį hemoglobino kiekį. Moteris pamanė, kad galbūt tai galėjo būti susiję su skiepais, taigi labai į tai nekreipė dėmesio, kaip ir nesureikšmi...
68-erių metų telšiškė Nijolė Noreikienė, pajutusi pirmuosius onkologinės ligos požymius, visų pirma pamanė, kad sustreikavo širdis.
55 metų lazdijiškis Saulius Čepononis pirmuosius jį užklupusios onkologinės ligos požymius pajuto būdamas komandiruotėje Vokietijoje, 2017 metais.
Vilnietė „Lietuvos geležinkelių“ darbuotoja Viktorija Ancutaitė gerai prisimena dieną, kai jai buvo diagnozuota lėtinė mieloleukemija. Tuo metu, 2006 metais, moteriai buvo vos 33-eji. Dabar Viktorijos liga, kaip ji pati sako, atsitraukė. Moteris jokiu būdu nesako, kad ją įveikė.
57-erių metų Kęstučio Trepoko iš Raudondvario – nedidelio kaimo Radviliškio rajone, netoli Šeduvos – ligos istorija skamba kaip gerų ir prastų žinių virtinė. Net pranešdama apie ligą gydytoja jam tarstelėjo turinti dvi naujienas – gerą ir blogą, tad paklausė, nuo kurios pradėti.
Algimantei Daugėlaitei dar tik 23-eji. Nepaisant to, mergina jau sirgo net dviem onkologinėmis ligomis.
Ligos aukų nesirenka – sunkiai susirgti bet kuriuo momentu galime visi, nepriklausomai nuo amžiaus, o kartais net ir nuo gyvenimo būdo. Laimė, medicina nestovi vietoje ir nuolat sukuriami inovatyvūs vaistai ar gydymo technologijos, galintys padėti įveikti net ir sunkiausias ligas ar bent jau prailgi...
Trijų vaikų mama laboratorinės medicinos gydytoja Raminta Vilkevičienė nuo mažens domėjosi sveika gyvensena ir visada laikėsi jos principų: daug judėjo, rytais prausdavosi po šaltu dušu, sveikai maitinosi. Taigi moteris nė negalėjo nutuokti, kad vieną dieną ją užklups mirtinai pavojinga liga.
Lietuvoje kasmet daugiau nei 700 žmonių suserga onkologinėmis kraujo ligomis, tačiau šiandien tokia diagnozė dažniausiai reiškia tik pauzę gyvenime, o inovatyvaus gydymo dėka su liga susidūrę žmonės gyvena ilgus metus, išlieka darbingi ir veiklūs, kuria šeimas.
Nuo 2002 metų Europos vaistų agentūra (EVA) registravo 68 naujus vaistus, skirtus kraujo vėžiui gydyti. Vaistiniai preparatai buvo registruoti 79 skirtingų kraujo vėžio ligų gydymui. Dalis vaistų turi po dvi ar daugiau indikacijas, kitaip tariant, vienas vaistas gali būti skiriamas keliems skirtingi...
45-erių metų kinologas iš Plungės rajono Raimondas Aponkus prieš keliolika metų ties raktikauliu pastebėjo nedidelį guzelį – padidėjusį limfmazgį. Dėl to kreipėsi į savo šeimos gydytoją, kuri išsiuntė pacientą išsitirti į Klaipėdos jūrininkų polikliniką. Ten ir paaiškėjo, kad Raimondui viena iš krau...
Buvusią gydytoją vilnietę Liusę Samuilienę užklupo kepenų vėžys, o tradiciniam gydymui nepadėjus, metastazės apėmė kone visas kepenis.
Apie sunkią ligą dvidešimt ketverių Evai Majauskaitei organizmas pranešė stipriais pilvo skausmais ir karščiavimu. Vis tik, Anykščiuose užaugusi, aktyvų gyvenimo būdą mėgstanti mergina, net neįtarė, jog jos negalavimus netrukus apibendrins kraujo vėžio – ūminės mieloleukemijos – diagnozė.
Kiekvieną rugsėjį visame pasaulyje yra minimas kraujo vėžio žinomumo mėnuo, kuriuo siekiama skleisti žinią apie onkohematologines ligas, medicinos mokslo pasiekimus ir ieškoti sprendimų, kaip pagerinti šių pacientų gydymą. Lietuvoje kasmet daugiau nei tūkstantis pacientų išgirsta onkologinės kraujo ...
Sveikatos priežiūros ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose yra darbuotojų bei pacientų, kurie vis dar nepasiskiepiję nuo SARS-CoV-2 viruso, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nuo pandemijos pradžios užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sulaukė 24 skundų, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.
Rugsėjo 22 d. buvo minima Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Tai – viena iš kraujo vėžio formų, o data pasirinktina dėl šią ligą sukeliančių 9–tos ir 22–os chromosomų mutacijos, rašoma pranešime spaudai.