Lūpų pūslelinė – tai herpes viruso sukeliama liga, kuri plinta oro lašeliniu būdu ir per artimą kontaktą su sergančiuoju. Ją lydi ne tik skausmingos pūslelės ant lūpų, bet neretu atveju gali kankinti ir karščiavimas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pranešime žiniasklaidai įvardija, kas ...
Herpesas
14 straipsnių
Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę – besikartoti linkusią ligą, kuri plinta oro lašeliniu būdu ir per artimą kontaktą su sergančiuoju.
Liga pasireiškia ant lūpų atsiradusiomis skausmingomis pūslelėmis, apie kurias prieš dieną ar dvi praneša juntamas peršėjimas, dilgčiojimas.
Pūslelei trūkus, susiformuoja šašas, kuris maždaug po savaitės nukrenta.
Paprastosios pūslelinės virusas taip pat gali išplisti į kitas kūno dalis. Jei virusas patenka ant pažeistos odos, tarkime, įsipjovus, arba sergant odos liga, kaip antai, egzema, galimos odos infekcijos. Bėrimai gali supūliuoti, taip pat gali pakilti kūno temperatūra, dėl to tikėtina ir bakterinė infekcija.
Pirmuosius pūslelinės signalus galite pajusti dar iki išberiant: patarė, kas gali padėti, o kas tik pakenks (19)
Rudeninė orų kaita, šaltis, ultravioletiniai saulės spinduliai, stresas ir nuovargis, įvairūs peršalimai ar odos pažeidimai gali išprovokuoti organizme tūnančio herpes viruso aktyvumą – apie tai signalizuoja pūslelinių bėrimų susidarymas. BENU vaistininkė Laura Mockutė pranešime žiniasklaidai sako, ...
Lūpų pūslelinė gali būti rimtas organizmo įspėjimas: gydytojas pasakė, kas jį skatina labiausiai (65)
Tikriausiai visi pažįstame bent vieną žmogų, kurį kartas nuo karto vis kankina herpesas. Na, arba pats esame tas žmogus. Dėl ko iš tiesų atsiranda ši maža ir baisiai erzinanti pūslelė bei kokiu atveju ji gali būti itin pavojinga, pasakojo Šiaulių „MediCA klinika“ šeimos gydytojas Linas Petrauskas.
Dalį žmonių herpeso virusas, pasireiškiantis skausmingomis žaizdelėmis ant lūpų, kamuoja vasaros metu, tačiau daugumai jis pasireiškia kartu su peršalimo ligomis. „Galima drąsiai sakyti, kad tai žiemos periodo liga.
Kaip kiekvienos atostogos, taip parsivežu pūslelinę. Vos pajuntu kylantį spuogelį, imuosi visokių priemonių, tačiau neretai pūslelinės sustabdyti nepavyksta. Patarkite, kaip visiems laikams atsikratyti šios bjaurios ligos? Dovilė, 29 metai
Šaltėjant metų laikui, niekaip neišvengiu ant lūpų atsirandančio herpes viruso. Gydytoja sako, kad turiu stiprinti imunitetą. Bet ar to pakaks? Kaip elgtis ir kuo gydytis, kad viruso paūmėjimas organizme pasitaikytų kuo rečiau? (Milda, 23 m.)
Šaltuoju metų laiku dažną žmogų užklumpanti pūslelinė tik iš pažiūros atrodo kaip nekaltas negalavimas. Tai viena labiausiai paplitusių užkrečiamųjų ligų, kuri gali kartotis.
Artėjant žiemai vis dažniau puola ir herpesas. Dažniausiai ant lūpų atsirandančios žaizdelės sugadina nuotaiką ne vienam. Tačiau namie galime imtis daug priemonių kovoti su herpeso virusu, rašo „My Health Tips“.
Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) pasireiškia, pirmiausia, organizmo pasipriešinimo infekcijoms nusilpimu. Kaip galima sustiprinti imuninį barjerą, kad virusui nebūtų suteikta galimybė vėl pasireikšti?
Šveitimas lygina veido ir viso kūno odą, gerina jos struktūrą. Cheminis odos šveitimas (dar vadinamas pilingu) yra viršutinio negyvų odos ląstelių sluoksnio pašalinimas, naudojant cheminį tirpalą.
Manote, kad blogiausia, kas gali nutikti dėl lūpų pūslelinės, tai sugadinta mokyklos nuotrauka ar likęs nedidelis randelis? Klystate. Gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė perspėja – negydant herpinio encefalito, kurį sukelia tie patys virusai, kurie „pabudina“ ir lūpų pūslelinę, vystosi smeg...
Herpesą galima pavadinti naujojo amžiaus liga: maždaug devyniasdešimt Europos ir Amerikos gyventojų infekuoti bent jau viena iš šio viruso žinomų rūšių. Paprastas herpesas – dažnai sutinkamas ir neretai recidyvuojantis virusinės kilmės susirgimas.
Tai klastingas ir bjaurus virusas, galintis sukelti peršalimo žaizdeles ant lūpų ir skausmingas pūsleles ant genitalijų.
„Ir vėl apšašau kaip brisius" - taip juokauju, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.