Herpesas

14 straipsnių

Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę – besikartoti linkusią ligą, kuri plinta oro lašeliniu būdu ir per artimą kontaktą su sergančiuoju.

Liga pasireiškia ant lūpų atsiradusiomis skausmingomis pūslelėmis, apie kurias prieš dieną ar dvi praneša juntamas peršėjimas, dilgčiojimas.

Pūslelei trūkus, susiformuoja šašas, kuris maždaug po savaitės nukrenta.

Paprastosios pūslelinės virusas taip pat gali išplisti į kitas kūno dalis. Jei virusas patenka ant pažeistos odos, tarkime, įsipjovus, arba sergant odos liga, kaip antai, egzema, galimos odos infekcijos. Bėrimai gali supūliuoti, taip pat gali pakilti kūno temperatūra, dėl to tikėtina ir bakterinė infekcija.

Aigustė Tavoraitė

Kaip kiekvienos atostogos, taip parsivežu pūslelinę. Vos pajuntu kylantį spuogelį, imuosi visokių priemonių, tačiau neretai pūslelinės sustabdyti nepavyksta. Patarkite, kaip visiems laikams atsikratyti šios bjaurios ligos? Dovilė, 29 metai

Domantė Juknonytė

Šaltėjant metų laikui, niekaip neišvengiu ant lūpų atsirandančio herpes viruso. Gydytoja sako, kad turiu stiprinti imunitetą. Bet ar to pakaks? Kaip elgtis ir kuo gydytis, kad viruso paūmėjimas organizme pasitaikytų kuo rečiau? (Milda, 23 m.)

Artėjant žiemai vis dažniau puola ir herpesas. Dažniausiai ant lūpų atsirandančios žaizdelės sugadina nuotaiką ne vienam. Tačiau namie galime imtis daug priemonių kovoti su herpeso virus u, rašo „My Health Tips“.

Giedrė Petkevičė

Manote, kad blogiausia, kas gali nutikti dėl lūpų pūslelinės, tai sugadinta mokyklos nuotrauka ar likęs nedidelis randelis? Klystate. Gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė perspėja – negydant herpinio encefalito, kurį sukelia tie patys virusai, kurie „pabudina“ ir lūpų pūslelinę, vystosi smeg...