Dominikos Respublika

86 straipsnių

Dominikos Respublika (isp. República Dominicana) – valstybė Karibų jūroje, Ispanjolos saloje. Ribojasi su Haičiu, užimančiu vakarinę salos pusę.

Dominikos Respublikos ekonomika devinta didžiausia tarp Lotynų Amerikos ir antra didžiausia tarp Karibų ir Centrinės Amerikos šalių. Nors seniau garsėjusi cukraus gamyba, šiuo metu didžiausią ekonomikos dalį sudaro paslaugų ekonomika. Nors ir labai išvystytos telekomunikacinės sistemos, šalį vargina nedarbo lygis, valdžios korupcija, nenuoseklus elektros energijos tiekimas, socialinės nelygybės sąlygotos problemos.

Mindaugas Jurkynas, Vytauto Didžiojo universiteto Jean Monnet profesorius specialiai Delfi iš Santo Domingo (Dominikos Respublika)

Lietuvos užsienio politiką vienu sakiniu galima apibrėžti kaip mažos valstybės, esančios prie Rusijos ir besikliaunančios Transatlantine bendruomene. Ši pozicija iš esmės nulemia mūsų išorinius santykius su kitomis valstybėmis, tarptautinėmis organizacijomis, transnacionalinėmis verslo įmonėmis ir n...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Dominikos Respublika, kaip kryptis, yra girdėta ir žinoma lietuvių keliautojams, ir pirmą kartą siūloma galimybė ją aplankyti skrendant tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus, be jokių tarpinių nusileidimų ar persėdimų, buvo sutikta itin džiugiai. Vilniaus oro uostams paskelbus apie šį tiesioginį skrydį e...