Bulgarija

1037 straipsnių

Bulgarijos respublika – valstybė pietryčių Europoje. Ribojasi su Juodąja jūra rytuose, Graikija ir Turkija pietuose, Serbija bei Makedonija vakaruose ir Rumunija šiaurėje. Su Rumunija ribojasi Dunojaus upe.

Valstybės santvarka – parlamentinė respublika. Galioja 1991 m. konstitucija. Valstybės vadovas – penkeriems metams tiesioginiuose rinkimuose renkamas prezidentas, kuris yra ir kariuomenės vadas. Renkant prezidentą, antrąją vietą pagal balsus užėmęs kandidatas tampa viceprezidentu.

Andrea Dudik, Slav Okov

Bendrovės „Lukoil“ Bulgarijoje nepastebėti sunku. Netoli Juodosios jūros pakrantės įsikūrusi didžiulė naftos perdirbimo gamykla, apsupta šviežiai suartos dirvos laukų, dominuoja regione. Ketvirtadalis netoliese esančio Kameno miesto gyventojų ten dirba arba yra susiję su šia gamykla. Rusijos bendrov...

Bulgarijos „kosminio“ valgiaraščio, sukurto pirmajam ir antrajam Sovietų Sąjungos ir Bulgarijos kosminiams skrydžiams, kurie yra mokslinio projekto „Shipka“ pagal programą „Interkosmos“ dalis, sukūrimas siejamas su akademiko Cvetano Cvetkovo (1943-2022 ) vardu.