Baltramiejaus mugė

21 straipsnių

Šv. Baltramiejaus mugė - rugpjūčio 24 d. Vilniuje vykstanti šventinė mugė, atvaizduojanti Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas. Šv. Baltramiejaus mugė skirta paminėti istorinį įvykį, kuomet rugpjūčio 24-osios 1495 m. Šv. Baltramiejaus dienos išvakarėse didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą ir Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija.

Nors lietuviai – santūrūs, bet linksmintis moka. Tai įrodo renginių ir švenčių gausa visus metus. Leidykla „Terra Publika“ ėmėsi nemažo darbo: surinkti smagiausius, įdomiausius, įspūdingiausius ir kitokius -iausius visų metų renginius ir šventes Lietuvoje. Jų surinko daugiau nei 400, o knygoje išsky...

Kamilė Baubinaitė

Amatas – nebūtinai hobis ar papildomas uždarbio šaltinis. Yra žmonių, kurie nepabijoję laužyti stereotipų nusprendžia įsiklausyti į save ir užsiimti tik širdžiai mieliausia veikla, pavyzdžiui, puodų žiedimu ar kalvyste. DELFI pakalbinus į Šv. Baltramiejus mugę Vilniuje atvykusius amatininkus paaiškė...

Kamilė Baubinaitė

Vilniuje tradicine tampanti Šv. Baltramiejaus mugė į miesto centrą šiandien, rugpjūčio 24 d., jau ketvirtą kartą sukvietė meistrus ir pameistrius bei jų darbais besidominčius miesto gyventojus ir svečius. Renesanso dvasią sostinėje atgaivinantis renginys šurmuliuoja nuo penktadienio popietės ir tęsi...

Iškilminga amatininkų eisena su istorinėmis Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis sostinės senamiestyje penktadienį prasideda amatininkų globėjo Šv. Baltramiejaus mugė. Dvi dienas mugės renginiai šurmuliuos sostinės Rotušės aikštėje, kurioje viešpataus įvairiausi amatai.

1495 m. Šv. Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą. Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija. Nuo tada rugpjūčio 24-oji Vilniaus amatininkams tapo atmintina diena: būtent tą dieną vykdavo...

Į sostinę penktadienį sugrįžo  istorinė Baltramiejaus mugė. Šeštadienį vilniečiai ir miesto svečiai galėjo ne tik išvysti vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatus, menus ir kelis šimtmečius Vilniuje veikusių amatininkų cechų tradicijas, bet ir būti išplakti.

Į sostinę penktadienį sugrįžo istorinė Baltramiejaus mugė, kurioje galima išvysti vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatus, menus ir kelis šimtmečius Vilniuje veikusių amatininkų cechų tradicijas.

Šiais metais rugpjūčio 26–27 dienomis Vilniaus rotušės aikštėje jau trečią kartą rengiama tarptautinė Baltramiejaus mugė. Penktadienį nuo Aušros vartų su savo cechų vėliavomis amatininkai žygiavo į Rotušes aikštę, kur dvi dienas tęsis visų amatų, meistrų ir pameistrių Baltramiejaus mugė.

Šiemet Vilniuje rugpjūčio 26-27 d. jau trečią kartą atgaivinama istorinė Baltramiejaus mugė, kurioje bus galima išvysti vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatus, menus ir kelis šimtmečius Vilniuje veikusių amatininkų cechų tradicijas.

Šių metų sausį prasidėjęs, visus metus trunkantis nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ ir VšĮ „Amatų gildija” projektas – „Vilniaus amatų paveldas“ pristato dviejų dienų Baltramiejaus mugę, kuri šurmuliuos visą savaitgalį.