astma

75 straipsnių

Astma – bronchų susirgimas, kuris sukelia kvėpavimo apsunkinimą (dusulį) ar kosulį. Dusulys dažnai esti priepuolinio pobūdžio. Priepuoliai gali būti lengvesni ar sunkesni, kartais net pavojingi gyvybei.

Melas
Melo detektorius
Meluoja, kad JAV patvirtino ryšį tarp vaikų skiepų ir astmos

Tiek Lietuvos, tiek užsienio portaluose pasirodė informacija, kad už vakcinų saugumo priežiūrą atsakingas JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras ( CDC) patvirtino ryšį tarp aliuminio, kurio yra skiepuose, ir vaikų astmoms. Tačiau toks teiginys yra melas.

Laida „Sveikatos receptas“, kalbino Kristina Ciparytė, parengė Gabrielė Grinkaitė

Liga, kuri kankina daugiau nei 300 milijonų pasaulio gyventojų – astma. Gydytoja pulmonologė Kristina Biekšienė laidoje „ Sveikatos receptas “ pasakojo, kodėl itin pavojinga dažnai inhaliatoriumi malšinti astmos simptomus, kaip atskirti nevaldomą astmą ir sau padėti.

Kalbino Kristina Ciparytė, parengė Gabrielė Grinkaitė, laida „Delfi rytas“

Praėjusią savaitę trumpam atgijo puikiai pažįstamos Vilniuje esančios skulptūros – miestiečių dėmesį jos patraukė savo švokštimu ir dusuliu. Šia akcija norima perduoti žinutę astma sergantiems žmonėms ir pakviesti kreiptis į gydytojus, jei ligos simptomus mėlynuoju inhaliatoriumi tenka malšinti bent...

James Nestor knygos „Kvėpavimas“ ištrauka

Žmogus per parą įkvepia ir iškvepia maždaug 25 000 kartų – dažniausiai nė akimirkai nesusimąstydamas apie šį procesą. Kvėpavimas yra tokia įprasta mūsų kasdienio gyvenimo dalis, kad jo nė nepastebime. O jei pastebėtume, galėtume labai daug ką pakeisti. Kviečiame skaityti James Nestor knygos „Kvėpavi...