Alesis Beliackis

21 straipsnių

Alesis BeliackisBaltarusijos žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ vadovas, aktyvistas, opozicionierius. Už veiklą prieš režimą jis gavo Nobelio taikos premiją.

Prof. Raimundas Lopata, LR Liberalų sąjūdžio narys

Šiandien Lietuvoje beveik visi yra baltarusių rėmėjai. Labai svarbu, kad neužgestų šis entuziazmas, o kai kam - nevirstų tik proginiu ir rinkiminiu šou. Todėl opu nepamiršti lietuvių paramos baltarusiams vingių. Nes būta ir išdavysčių.

www.lrt.lt

Nobelio premijų sezonas prasidės nuo ateinančio pirmadienio, o entuziastai prognozuoja, kad prestižinė taikos premija gali būti skirta JAV vyriausybės paslapčių viešintojui Edwardui Snowdenui, Pakistano mergaičių švietimo aktyvistei Malalai Yousafzai arba galbūt popiežiui Pranciškui.

Giedrė Baltrušytė, LRT televizijos naujienų tarnyba

Sukanka treji metai nuo tada, kai buvo areštuotas vienas garsiausių Baltarusijos žmogaus teisių gynėjų Alesis Beliackis. Nors jį valdžia neseniai išleido laisvėn, aktyvistai įvairiose šalyse vykdo solidarumo su Baltarusijos pilietine visuomene akcijas. Ji surengta ir Vilniuje.

Eglė Samoškaitė

Liberalas Remigijus Šimašius išsaugojo teisingumo ministro portfelį. Balsavime dėl nepasitikėjimo dalyvavo vos 63 Seimo nariai, iš kurių 36 parlamentarai balsavo už interpeliaciją, 15 tautos atstovų laikėsi priešingos nuomonės ir 4 politikai susilaikė.

Išklausęs advokato ir prokuroro argumentus Minsko miesto teismas antradienį atmetė nuteistojo žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio kasacinį skundą. Teismas paliko galioti prieš du mėnesius A. Beliackiui žemesnės instancijos teismo paskirtą nuosprendį, praneša "BelaPAN".