Ir nors ilgą laiką teigta, kad kasdien reikia nueiti bent 10 tūkstančių žingsnių, tyrėjai atliko naują daugiau kaip 200 tūkstančių atvejų analizę ir nustatė, kad žingsnių skaičius, kurį žmogus turėtų nueiti kasdien, kad pradėtų jausti naudą savo sveikatai, yra mažesnis nei manyta anksčiau.

„Iki šiol nebuvo aišku, koks yra optimalus žingsnių skaičius, kokia yra apatinė riba, kai jau galima pastebėti naudą sveikatai. O dabar tą žinome“, – sakė kardiologė Ibadete Bytyci.

Sumažinti mirtingumo riziką pakaks 4 tūkst., o sumažinti širdies ir kraujagyslių riziką – vos 2 tūkst. 250 žingsnių per dieną.

Tyrimu nustatyta, kad nauda sveikatai gerokai didėja, kai nueinama daugiau žingsnių. tai taikoma tiek vyrams tiek moterims, nepriklausomai nuo amžiaus ir nepriklausomai nuo to, ar žmogus gyvena vidutinio, subtropinio, subpoliarinio ar mišraus klimato pasaulio regione.

Dėl nepakankamo fizinio aktyvumo kenčia daugiau nei ketvirtadalis pasaulio gyventojų. Kasmet dėl fizinio aktyvumo trūkumo miršta daugiau nei 3 mln. žmonių.

Visą LNK laidos „Vidurdienio žinios“ siužetą galite pamatyti čia:

Tiesa, portalas „Delfi“ primena, kad tyrimų, kiek žingsnių reikėtų nueiti kasdien, buvo atliekama ir anksčiau. Kaip pasakojo Kauno klinikų kardiologas profesorius Raimondas Kubilius, 2022 m. rugsėjį Sidnėjaus ir Danijos Pietų universiteto mokslininkai pristatydami tyrimo duomenis, įrodė, kad būtent kasdienis 10 tūkst. žingsnių nužingsniavimas reikšmingai padeda sumažinti lėtinių ligų išsivystymo ir mirties rizikas.

Raimondas Kubilius

Tyrėjai taip pat atkreipė dėmesį, kad greitesnis ėjimo tempas lemia ir didesnę papildomą vertę sveikatai. Tyrimo apibendrinantieji rezultatai buvo gauti įvertinus 78 500 Didžiosios Britanijos suaugusių asmenų duomenis gretinant su paskesne 7 metų sveikatos stebėsena.

„Tyrimas parodė, kad kasdienis 10 tūkst. žingsnių surinkimas reikšmingai sumažina demencijos, 50 proc. širdies ir kraujagyslių ligų bei 30–40 proc. vėžio išsivystymo dažnį. Kita vertus, tyrėjai teigiamas tendencijas sveikatai stebėjo nuėjus 3 000 žingsnių, o suvaikščiojus 5000 žingsnių – jau reikšmingą poveikį. Pavyzdžiui, 3 800 žingsnių nužingsniavimas per dieną net 25 proc. sumažina demencijos išsivystymo pavojų!

Didesnis nueitų žingsnių skaičius tiesiogiai mažina bet kokios kilmės demencijos išsivystymo pasireiškimą. Greitesnis, spartesnis ėjimas papildomai yra susijęs su dar reikšmingesniu poveikiu minėtų patalogijų kontrolei. Būtent greitesnis ėjimas nulemia ir greitesnę kraujo tėkmę kraujagyslėse, užtikrina intensyvesnę kraujo tėkmę skersaruožiuose raumenyse, vidaus organuose ir smegenyse, skatinant įvairių uždegimą veikiančių biologiškai aktyvių medžiagų išsiskyrimą neutralizuojant įvairias uždegimines saleles organizme bei aterosklerozės plokštelių vystymąsi kraujagyslėse“, – savo tekste, skirtame portalui „Delfi“ rašė profesorius R. Kubilius. Visą jo tekstą rasite čia.