aA
Ketvirtadienį Vilniuje vyko Lietuvos sporto prezidentų tarybos organizuotas Lietuvos nevyriausybinių sporto organizacijų forumas. Forumo tikslas – aptarti Lietuvos sporto plėtrą, susipažinti su sporto sistemų modeliais ir gerosiomis praktikomis Europoje, sutarti dėl bendrų siekių, Lietuvos sporto plėtotės krypčių ir savireguliacijos principų.
© LTOK nuotr.

Renginyje dalyvavo apie du šimtus 71 sporto organizacijos atstovų. Forumą atidarė Prezidentas Valdas Adamkus, sveikinimą perdavė premjeras Algirdas Butkevičius, dalyvius pasveikino LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Vidas Mikalauskas, Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, Europos nevyriausybinių sporto organizacijų asociacijos (ENGSO) prezidentas Carlos Paula Cardoso ir Nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininko pavaduotoja Elena Urbonienė.

Prezidentas Valdas Adamkus kreipdamasis į forumo dalyvius pasidžiaugė, kad sporto visuomenė vienijasi ir diskutuoja aktualiais klausimais.

„Pradedame svarstyti, kur turi būti permestas mūsų Lietuvos sporto gyvenimo svoris – ar į visuomenę, ar paliktas valstybinėje sistemoje. Man atrodo, šia tema diskutuojate pačiu laiku, ji yra aktuali, pribrendusi, mes galime pažvelgti į kitas valstybes, pasisemti iš jų pavyzdžių ir pritaikyti savo gyvenime. Nenoriu pasakyti, kad mūsų valstybės sportinis gyvenimas yra blogoje padėtyje, bet nėra ir idealus“, – sakė prezidentas V.Adamkus.

Vidaus reikalų viceministras ir Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos pirmininkas Elvinas Jankevičius savo kalboje teigė, kad valstybė darys viską, kad sporto finansavimas didėtų ir mažėtų valstybinis reguliavimas.

„Galime pasidžiaugti, kad nevyriausybinės sporto organizacijos Lietuvoje yra aktyvios ir iniciatyvios, kaip Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos pirmininkas galiu teigti, kad sporto organizacijų indėlis yra didelis ir neabejotinai pats didžiausias rengiant Lietuvos sportininkus ir organizuojant pagrindinius sporto renginius. Manau, kad valstybė ir toliau turi eiti šiuo keliu, sportininkų rengimas turi būti jūsų kompetencijoje, todėl sieksime kartu tobulinti dabartinį modelį ir mažinti neproporcingai platų valstybės kūno kultūros ir sporto srities reguliavimą“, – kalbėjo viceministras.

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Vidas Mikalauskas savo kalbą pradėjęs nuo pozityvios žinios apie tai, kad Seimas priėmė nutarimą 2017-uosius paskelbti Lietuvos sporto metais, vėliau apžvelgė pagrindines Lietuvos sporto problemas. V.Mikalauskas išreiškė susirūpinimą vaikų ir jaunimo įtraukimu į sportą, fizinės veiklos sąlygomis vidurinėse ir aukštosiose mokyklose, sporto bazių trūkumu, kritikavo sporto įstatymo rengimą ir siūlė į darbo grupę įtraukti sporto specialistus.

„Turime priversti visų lygių politikus suprasti kas yra sportas ir kūno kultūra ir bendromis pastangomis siekti, kad tai būtų ne deklaracijos, o konkretūs darbai,“ – teigė V.Mikalauskas.

Lietuvos sporto prezidentų tarybos pirmininkė ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė mano, kad Lietuvos sporto sistemai reikalingi pokyčiai.

„Būtina didinti lėšų paskirstymo ir panaudojimo efektyvumą, siekti sporto finansavimo skaidrumo. Tam reikalingi pakeitimai teisinėje bazėje. Lietuvos nevyriausybinės sporto organizacijos turi būti labiau įtrauktos į įstatyminės bazės formavimą ir strateginių sprendimų priėmimą. Kaip rodo Lietuvos ir užsienio šalių pavyzdžiai – nevyriausybinių organizacijų veikla užtikrina efektyvesnį ir tikslingesnį valstybės biudžeto lėšų panaudojimą. Šiandien į forumą susirinkę organizacijų atstovai sutarė siekti nevyriausybinių sporto organizacijų lyderystės“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.

Forume pranešimus skaitė svarbiausių Lietuvos skėtinių sporto organizacijų vadovai, patirtimi dalinosi pranešėjai iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos bei Suomijos.

Forumo dalyviai bendrus nevyriausybinių organizacijų siekius patvirtino pasirašydami rezoliuciją „Dėl nevyriausybinio sporto plėtotės Lietuvoje ir savireguliacijos“.

Lietuvos nevyriausybinių organizacijų forumą finansavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programa.

2015 m. kovo 17 d. įsteigta Lietuvos prezidentų tarybos nariai atstovauja devynias skėtines sporto organizacijas, kurios vienija beveik visas Lietuvos visuomenines sporto institucijas.

Pranešėjų prezentacijos:

Lietuvos sporto plėtros perspektyvos. D. Gudzinevičiūtė, Lietuvos sporto prezidentų tarybos pirmininkė, LTOK prezidentė.

Sporto klubų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje. Helena Carlsson, Europos nevyriausybinės organizacijos (ENGSO) generalinė direktorė.

Estijos sporto sistema. Juri Tamm, Estijos olimpinio komiteto viceprezidentas.

Latvijos sporto modelis ir valdymo patirtis. Aldons Vrublevskis, Latvijos olimpinio komiteto prezidentas.

Besikeičianti Danija – nevyriausybinių sporto organizacijų svarba. Niels Nygaard, Danijos olimpinio komiteto ir sporto konfederacijos prezidentas.

Suomijos sporto struktūra ir finansavimas. Petri Heikkinen, Suomijos olimpinio komiteto teisininkas.

Skandinavijos modelis: Švedija – sporto šalis. Tina Sahlén, Švedijos sporto konfederacijos patarėja.

Lietuvos sporto federacijų sąjungos veikla ir kaitos perspektyvos. Romas Vitkauskas, Lietuvos sporto federacijų sąjungos viceprezidentas.

Lietuvos nevyriausybinių sporto organizacijų sistema. Bronislavas Vasiliauskas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas.

Neįgaliųjų sportas Lietuvoje. Vytautas Kvietkauskas, Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas.

Lietuvos savivaldos indelis ugdant didelio meistriškumo sportininkus. Gintaras Jasiūnas, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidento pavaduotojas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

KOK bušido turnyre Vilniuje – Lietuvos kovotojų dominavimas

Šeštadienį Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko...

F-1 kvalifikaciją Brazilijoje laimėjo Verstappenas

Brazilijoje vykusioje F-1 kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo ir antrąją „pole“...

Lietuvos čiuožėjų pora prestižinėse varžybose Maskvoje užėmė penktąją vietą (6)

Maskvoje (Rusija) vykstančių prestižinių Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“...

Lietuvos regbininkai turėjo pripažinti šveicarų pranašumą (3)

Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą...

Diskvalifikacijos išvengti bandantis Rapšio varžovas teisme pateikė savo versiją dėl dopingo skandalo

Nuolatinis Dano Rapšio varžovas ir galimai pagrindinis konkurentas dėl aukščiausių vietų Tokijo...

Top naujienos

Vilkikų vairuotojai – itin atvirai apie darbą: šeimos ir namų ilgesį atperka įspūdinga alga (82)

Dėka vilkikų vairuotojo darbo tūkstančiai Lietuvos šeimų ne tik egzistuoja, bet ir gyvena. Nors...

Šilti orai dar nesitraukia (3)

Grybavimo bei ganiavos sezonas dar nesibaigia. Pietų oro srautas toliau plukdo vėlyvo rudens metu...

Urologas: jei norite, kad vyras neitų pas meilužę, duokite jam mėtų arbatos (176)

„Ji tiktų vyresniems, tik ne jauniems vyrams, nes mėtų arbata turi potenciją slopinančių...

Jauno mediko savižudybė atvėrė žaizdą, ji negydoma, nes visi nori likti švarūs (113)

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninėje dirbusio jauno mediko savižudybė visuomenės...

KOK bušido turnyre Vilniuje – Lietuvos kovotojų dominavimas

Šeštadienį Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko...

Prie Vilniaus pareigūnai sučiupo keleivius vežusį maršrutinio autobuso vairuotoją – beveik pustrečios promilės (35)

Šeštadienio vakarą, 18.34 val., Vilniaus policija gavo pranešimą, kad iš Vilniaus Lavoriškių...

Aštuntą mėnesį besilaukianti Rūta Ščiogoliovaitė surengė koncertą ypatingoje vietoje: jau išeisiu užtarnautų atostogų (156)

Šeštadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikėja Rūta Ščiogolevaitė ir pianistas...

Mes nusipirkome namą Italijoje – už dolerį: štai kas nutiko paskui (105)

Sandoris atrodė pernelyg geras, kad būtų tiesa. Naujas namas – ir, galimas daiktas, visiškai...

Baltijos jūroje aptiko milijoninės vertės lobį: krovinys buvo gabenamas Rusijos carui, tačiau tikslo nepasiekė (40)

Iš Baltijos jūroje 1917 metais vokiečių povandeninio laivo paskandinto laivo ištraukta 900...