Valdas Adamkus

Parašas, galintis kainuoti Lietuvai milijardus  (83)
2015 m. spalio 4 d. 20:54
Baltijos šalys tikisi dar šiemet užbaigti du svarbiausius energetinius projektus: nutiesti elektros jungtį su Švedija , tokiu būdu jau kitąmet turėsime galimybę su Skandinavijos šalimis, sukurti bendrą elektros rink ą, pirkti joje pigią šiaurinės Europos hidroelektrin ių elektrą, o jungtis su Lenkija atvers galimybę Baltijos šalių energetikos sistemoms susijungti su Vakarų Europa .
Klivlande įvyko ŠALFASS suvažiavimas
2015 m. rugsėjo 29 d. 09:44
Pirmą sykį Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) ir JAV lietuvių bendruomenės (LB) istorijoje šių dviejų organizacijų svarbiausi kasmetiniai renginiai vyko savaitgalį (rugsėjo 25-27 d.). Klivlande.
Su sunkia liga kovojantis V. Adamkus: norėtųsi paslidinėti ir šiandien, bet daktarai sako „No, no“  (71)
2015 m. rugsėjo 25 d. 09:28
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus gyvenime pasiekęs politinių aukštumų, dabar noriau kalba apie kitas savo pergales – sportines, kurios taip pat padėjo garsinti Lietuvos vardą. Turbūt pasaulyje nerasi kito valstybės vadovo, kuris 100 m. būtų bėgęs per 10,8 sek, į tolį šokęs už 7 m. ribos, o į aukštį – 1,85 m.
Europos žaidynių prizininkams – dovanos ir premijos  (5)
2015 m. rugsėjo 24 d. 19:27
Ketvirtadienį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ( LTOK ) pirmų Europos žaidynių prizininkus, jų trenerius, žaidynėse dirbusius medikus ir sporto federacijų vadovus pakvietė į renginį viešbutyje „Best Western Vilnius“ .
Kyla į kovą dėl K. Brazauskienės privilegijų: nebuvo žmona, kai jis buvo prezidentas  (386)
2015 m. rugsėjo 21 d. 07:02
Netrukus parlamentarai turės priimti sprendimą, kokio dydžio rentą derėtų mokėti buvusių prezidentų našlėms ar našliams ir ar jiems po sutuoktinio mirties priklausytų iš šalies biudžeto išlaikomas būstas. Vyriausybė jau baigia rengti įstatymo pataisas, susijusias su šiais klausimais.
Duris atvėrė prieš trejus metus sudeginta ir bendruomenės pastangomis atstatyta Paštuvos bažnyčia  (26)
2015 m. rugsėjo 20 d. 17:11
Sekmadienį po rekonstrukcijos iškilmingai atidaryta Kauno rajono Paštuvos Šv. Barboros naujoji bažnyčią. Bažnyčios klebonas Virgilijus Dudonis sukvietė visus tikinčiuosius į mišias ir bendruomenės šventę. Pašventinimo iškilmėse dalyvavo prezidentas Valdas Adamkus , bažnyčios sienas pašventino arkivyskupas Lionginas Virbalas.
Savaitgalio sporto kalendorius: tenisas, rankinis, ralis, futbolas ir ledo ritulys
2015 m. rugsėjo 18 d. 15:56
Savaitgalį nenuobodžiaus Lietuvos sporto aistruoliai. Pirmą kartą vienoje didžiausių šalies arenų vyks Deviso taurės teniso varžybos, daugiau negu dvidešimt miestų ir rajonų aplankys legendinis ralis „Aplink Lietuvą“, dėl Supertaurės kovos rankininkai, į pirmas sezono rungtynes kviečia ledo ritulininkai ir žolės riedulininkai, lemiamos kovos vyksta futbolo čempionate, į Vilnių susirinks stipriausi Europos sambo imtynininkai.
V. Adamkui – džiugios žinios iš medikų  (125)
2015 m. rugsėjo 15 d. 16:52
Vėžį besigydantis buvęs prezidentas Valdas Adamkus sulaukė nuraminančios žinios iš medikų.
A. Adamkienė apie sėkmingą sąjungą: santuoka - ne pyragas, pagal receptą neiškepsi  (77)
2015 m. rugsėjo 14 d. 00:00
Iš žurnalo archyvo. Dešimt klausimų 1998-ųjų Metų Moteriai Almai Adamkienei .
Prabangiomis I. Kavaliauskaitės ir J. Morkūno vestuvėmis džiaugėsi ne visi  (292)
2015 m. rugsėjo 7 d. 18:28
Šeštadienį Vilniuje įspūdingas vestuves atšventė renginių organizatorius Jogaila Morkūnas ir TV laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė . Tačiau prašmatnia poros asmenine švente džiaugėsi ne visi.
Po paviešintos nuotraukos A. Zuoką pasivijo įtarimai  (384)
2015 m. rugsėjo 4 d. 15:19
Kaip buvusio sostinės mero Artūro Zuoko namų kieme atsirado miesto biudžeto lėšomis nupirkta skulptūra? A. Zuokas turėjo pasiaiškinti po to, kai toks klausimas iškilo jį pusnuogį skulptūros fone išvydusiam politikui Vidmantui Martikoniui.
S. Gentvilas. Lietuviško solidarumo interpretacijos: rūgstantis pienas ir atstumti pabėgėliai  (31)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 12:27
Šios savaitės pradžioje premjeras A.Butkevičius į Briuselį nugabeno prašymą padėti Lietuvos pienininkams, kurie kenčia nuo Rusijos pieno embargo. Prašoma suma - 50 milijonų eurų. Kodinė motyvacija- Europa turi būti solidari prieš Rusijos sankcijas.
Grybauskaitė gets invitation to Davos Economic Forum
2015 m. rugpjūčio 25 d. 15:52
Lithuania's President Dalia Grybauskaitė has received an invitation to the next year's World Economic Forum in Davos, the President's Office confirmed to BNS on August 25.
D. Grybauskaitė gavo kvietimą į Davoso ekonomikos forumą  (72)
2015 m. rugpjūčio 25 d. 14:39
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo kvietimą į kitų metų Pasaulio ekonomikos forumą Davose, BNS antradienį patvirtino prezidentės spaudos tarnyba.
K. Girnius. Istorija taikiklyje, arba kaip nežaisti Rusijos primestų žaidimų  (137)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 05:30
Nėra paslaptis, kad dabartinė Rusijos valdžia linki Lietuvai blogo, siekia jos praeitį nupiešti kuo juodžiausiomis spalvomis.
Į Paryžių iš Amerikos atvykusi Nida: esu lietuvė iki kaulų smegenų  (32)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 00:00
Trečios kartos Amerikos lietuvė Nida Januškis (38 m.) pasakas vaikams prieš miegą skaito lietuvių kalba. „Kai manęs paklausia, iš kur esu, atsakau, kad esu lietuvė“, – sako Nida. Žurnalistei moteris pasakoja apie meilę Lietuvai, karjerą garsiojo Harvardo universiteto verslo mokykloje ir kaip jos gyvenimą pakeitė Paryžius.
Į Tbilisį išlydėta Lietuvos jaunimo olimpinė rinktinė  (12)
2015 m. liepos 24 d. 18:39
Iš Vilniaus oro uosto į Tbilisyje vykstantį Europos jaunimo olimpinį festivalį (EJOF) išvyko jaunieji Lietuvos lengvaatlečiai, plaukikai, dviratininkai, gimnastai ir tenisininkai. Dziudo imtynininkai jau yra Gruzijoje – jie stovyklauja Gori mieste ir pasibaigus stovyklai važiuos tiesiai į festivalį.
Palankiausiai vertinamų politikų viršūnėje – V. Adamkus  (89)
2015 m. liepos 23 d. 22:04
Palankiausiai vertinamų visuomenės veikėjų sąraše per mėnesį labiausiai pagerėjo trijų politikų - Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko - vertinimai.
Lemtingas veiksnys, kodėl Lietuvai verta būti proamerikietiškai  (834)
2015 m. liepos 23 d. 05:30
Tikriausiai visi prisimena laikus, kai lietuviai tikėjo, kad į sovietų okupuotą šalį ateis amerikiečiai ir išvys sovietus. Šios viltys nebuvo pateisintos, tačiau JAV nuosekliai laikėsi Baltijos šalių aneksijos nepripažinimo politikos, kurios pradžia laikoma 1940 m. liepos 23 d. paskelbta JAV valstybės sekretoriaus Sumnerio Welleso deklaracija.
V. Uspaskicho bandymas užčiaupti žiniasklaidą baigėsi fiasko  (120)
2015 m. liepos 21 d. 15:09
Dėl finansinių machinacijų laisvės atėmimo bausme nuteistas Darbo partijos (DP) įkūrėjas Viktoras Uspaskichas patyrė dar vieną pralaimėjimą – gėdinga nesėkme virto jo bandymas užčiaupti nepriklausomą žiniasklaidą : teismas jau antrą kartą atmetė jo ieškinį DELFI .
M. Saakašvilis: V. Putinas pasakė tris svarbius dalykus, vienas iš jų – apie Baltijos šalis  (599)
2015 m. liepos 21 d. 11:22
Po Ukrainos kitas Rusijos taikinys bus Baltijos šalys , nes prezidentas Vladimiras Putinas nori išbandyti NATO, antradienį paskelbtame interviu pareiškė buvęs Gruzijos prezidentas, Ukrainos Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis .
Prabangiausi Nidos restoranai: jaučio uodegų sultinys ar dvylika valandų ruošiamas veršelio žandas  (285)
2015 m. liepos 11 d. 13:23
Kol mažesnes pajamas gaunantys gyventojai per atostogas renkasi pigesnes picerijas ar užkandines, pinigines plačiau atverti galintys sau leisti poilsiautojai iš toli lenkia masines maitinimo įstaigas. Naujienų portalas DELFI apsilankė prabangiausiuose Nidos restoranuose. Netgi patys jų atstovai neslepia, kad jų virtuvės patiekalai skirti ne kiekvienam.
KGB darbuotojas išsiplovė mundurą dėl genocido  (126)
2015 m. liepos 3 d. 14:59
Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad palieka galioti išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Lietuvos vidaus reikalų ministrui, buvusiam KGB darbuotojui Marijonui Misiukoniui, jis buvo teisiamas genocido byloje.
Thomo Manno festivalis primins Didžiojo karo patirtis Europoje
2015 m. birželio 30 d. 19:10
2015 metų liepos 11–18 dienomis Thomo Manno kultūros centras Nidoje kviečia į kasmetinį 19-ąjį tarptautinį Nobelio premijos laureato vardu pavadintą festivalį. Įsimintinų susitikimų, akademinės muzikos koncertų, kino naktų seansų ir kūrėjų parodų atidarymų savaitės šių metų moto – „Sąžinės proveržis“. Tai antrasis festivalis iš pernai startavusio penkerių metų festivalių ciklo „Modernybės palikimas. Šimtas metų po Didžiojo karo“.
V. Adamkus pasisakė apie pavardžių rašymą originalo kalba  (163)
2015 m. birželio 30 d. 13:26
Gyvenimo iškeltų uždavinių sprendimas, o ne savo kalbos atsisakymas. Taip pavardžių rašymą originalo kalba vertina kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus . Trumpai apie šią problemą V. Adamkus antradienį kalbėjo ir su Kaune viešėjusiu Lenkijos vadovu Bronislawu Komorowskiu .
Kaune Lenkijos prezidentą pasitiko V. Adamkus ir A. Butkevičius  (30)
2015 m. birželio 30 d. 10:35
Antradienį Vytauto Didžiojo universiteto ( VDU ) didžiojoje auloje vyksta VDU garbės daktaro vardo regalijų įteikimo iškilmės Lenkijos Respublikos Prezidentui J. E. Bronislawui Komorowskiui .
Č. Iškauskas. Nėjo į nacių legioną, bet tarnavo sovietiniame  (143)
2015 m. birželio 21 d. 06:00
Lietuvis visais laikais, lyg tas rambus jautis, net ir pliekiamas botagu sunkiai pasiduodavo muštrui, juo labiau, kai muštruotojas būdavo okupantas – carinis, lenkiškasis, bolševikinis, sovietinis ar vokiškasis.
Lithuanians most trust president and prime minister
2015 m. birželio 20 d. 12:40
A recent survey has revealed that Lithuanians still trust the most President Dalia Grybauskaitė, who has been re-elected for a second term of office, and Prime Minister Algirdas Butkevičius, who is also Chair of the Lithuanian Social Democratic Party. The leader of the party Order and Justice MEP Rolandas Paksas is third most popular public figure.
Pieno gamintojams ruošia katę maiše?  (84)
2015 m. birželio 17 d. 17:53
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė suskubo, kad Seimas kuo greičiau priimtų įstatymą, kuriuo būtų bandoma padėti nuo mažų supirkimo kainų kenčiantiems pieno gamintojams. Tačiau ar Seimui pritarus ministrės inicijuotam įstatymo projektui lazda pieno gamintojams neatsisuks kitu galu?