Valdas Adamkus

V. Adamkus: Laisvės premija turi atitekti V. Landsbergiui  (185)
2015 m. lapkričio 25 d. 14:33
Laisvės premija turi tekti pirmajam faktiniam nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovui Vytautui Landsbergiui, sako kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus .
L. Graužinienė apie Seimo sprendimą: problema – du lygiaverčiai pretendentai  (116)
2015 m. lapkričio 25 d. 09:27
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad pati antradienį balsavime dėl Laisvės premijos skyrimo Vytautui Landsbergiui nedalyvavo, nes nesitikėjo atmetimo šiose stadijoje.
V. Laučius. Kas ir kodėl formuos vyriausybę po Seimo rinkimų  (54)
2015 m. lapkričio 24 d. 14:11
Jei su prezidente Dalia Grybauskaite nesutariantis ministras Saulius Skvernelis ketina kandidatuoti į Seimą Socialdemokratų partijos sąraše ar jos iškeltas vienmandatėje rinkimų apygardoje, tuomet jų viešas konfliktas nestebina. Bet jei vis dėlto S. Skvernelis šliesis prie liberalų, kas šiandien atrodo labiau tikėtina, tuomet išeina, kad prezidentė visaip gesina savo remiamos ir ją remiančios partijos būsimą politinę žvaigždę. Tai jau sunkiau suvokiama.
Būsima valdžia: kieno mandatai bus auksiniai  (77)
2015 m. lapkričio 17 d. 14:27
Nors iki Seimo rinkimų dar beveik metai, tačiau jau šiandien aišku, jog kokios nors nedidelės partijos keli iškovoti mandatai gali tapti auksiniais. Tai šiuo metu jau svarsto į valdžią sugrįžti ir valdančiąją daugumą sudaryti norintys konservatoriai ir liberalai. Kuri partija galėtų šioms dviem politinėms jėgoms padėti sudaryti valdančiąją koaliciją?
Lietuva – visai kaip Europa, tik su Potiomkino kaimais  (115)
2015 m. lapkričio 15 d. 18:41
Per 10-metį ES gavome papildomus šešerius gyvenimo metus – tiek per tą laiką pailgėjo mūsų vidutinė gyvenimo trukmė. Nauji keliai, geresnė vandens kokybė, kokybiškesnės medicinos paslaugos – pokyčių daug ir už juos ačiū ES milijardams. Mažiausiai pasikeitė tai, ko taip paprastai nenusipirksi, – vertybės.
Publikos numylėtiniai prieš legendinius romantikos opusus ir šių dienų ekstravaganciją
2015 m. lapkričio 9 d. 09:04
Rudeniu alsuojančiame Vilniuje lapkričio 11 dieną, Taikomosios dailės muziejuje klausytojų širdis šildys nepaprasto grožio muzika. Iškalbingus ir taurius legendinio romantiko Johanneso Brahmso opusus ir įstabius šių laikų kompozitoriaus Richardo Dünserio kūrinius atliks scenos numylėtiniai ir pasaulinę šlovę pelnę atlikėjai – žymiojo „ Artis “ kvarteto narys, austrų smuikininkas Johannes Meissl, jaunasis fortepijono virtuozas iš Norvegijos Ole Christian Haagenrud ir Lietuvoje be galo mylimi, tarptautinei publikai puikiai žinomi violončelininkas Gleb Pyšniak bei altininkas Jurgis Juozapaitis.
Former President Valdas Adamkus turns 89
2015 m. lapkričio 3 d. 10:25
Former President of Lithuania Valdas Adamkus is celebrates his 89th birthday on Tuesday.
Apklausos – šalies vadovams palankios: kur sėkmės paslaptis  (69)
2015 m. spalio 26 d. 09:14
Jau ne pirmas mėnuo iš eilės gyventojai labiausiai pasitiki buvusiais ir esamais šalies vadovais, rodo naujausia apklausa. Politologai tai sieja su stabilia politine ir ekonomine situacija šalyje bei lyderio autoritetu.
A. Adamkienė turės savo vardo tulpių rūšį  (15)
2015 m. spalio 23 d. 15:08
Kitą pavasarį Kauno VDU botanikos sode turėtų pražysti pirmosios Almos Adamkienės vardo tulpės – penktadienį surengta iškilminga olandiškų tulpių veislių „Alma Adamkiene“ ir „Gintarinė Lietuva“ svogūnėlių įteikimo botanikos sodui ceremonija.
Grybauskaitė and Adamkus most popular public figures in Lithuania
2015 m. spalio 23 d. 14:12
Last month, ratings of three politicians grew while those of five others fell. A survey commissioned by news agency ELTA and carried out on 12-22 September by pollster Baltijos Tyrimai has revealed that President Dalia Grybauskaitė and former president Valdas Adamkus were the most favourably evaluated public figures in Lithuania, among 70 percent of the polled each.
Palankiausiai vertinamų politikų viršūnės nesikeičia  (79)
2015 m. spalio 22 d. 21:26
Pastarąjį mėnesį visuomenės veikėjų, kurių reitingai smuktelėjo, buvo daugiau negu tų, kurių populiarumas pakilo. Reitingus pasigerino trys, o "nusimušė" penki politikai, labiausiai krito Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio populiarumas, rodo apklausa.
Cambridge Baltic Conference 2015 focuses on business in Baltics
2015 m. spalio 21 d. 15:21
The third annual Cambridge Baltic Conference is kicking off this Saturday and will focus on issues pertaining to entrepreneurial environment in Lithuania, Latvia and Estonia .
Prezidentas V. Adamkus: prisilietimas prie skausmingų problemų, ligų, skurdo verčia susimąstyti  (27)
2015 m. spalio 19 d. 14:51
Prezidentas Valdas Adamkus emocingai pakvietė prisidėti prie šiandien prasidedančios 10-osios „Maltiečių sriubos” akcijos ir taip pagelbėti tūkstančiams savo butuose įkalintų senelių. Akcija šiais metais vyks net 30 Lietuvos miestų ir žada daug staigmenų.
Okupantams V. Adamkus priešinosi nuo vaikystės: gavo kuolą, bet „odės vadui“ nedainavo  (107)
2015 m. spalio 14 d. 16:59
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus gyvenime pasiekęs ne tik sporto, bet ir politinių aukštumų. Rimvydo Valatkos paklaustas apie jas, V. Adamkus šalia pamini ir visuomeniškumą, kilusį iš natūralaus noro bendrauti ir būti su žmonėmis.
K. Brazauskienei būrėja Vaiva išpranašavo trečią santuoką  (19)
2015 m. spalio 7 d. 13:35
„Ištekėkite ir trečią kartą. Bus smagu“ – pasižiūrėjusi į meilės kortas, iškritusias visiems gerai pažįstamai, prezidento Algirdo Brazausko našlei, Kristinai Brazauskienei, rėžė būrėja Vaiva Budraitytė. Ar tai reiškia, kad K. Brazauskienė jau turi gerbėją? O galbūt jos laukia emigracija? Ar ištiesų K. Brazauskienė bus prievarta iškeldinta iš Turniškių, o gal vis dėlto išsikraustys pati?
Lithuania's most influential politicians
2015 m. spalio 7 d. 12:25
The Lithuanian public believes that the country's most influential politicians are President Dalia Grybauskaitė, Prime Minister Algirdas Butkevičius and former President Valdas Adamkus. Meanwhile a survey of over 500 opinion leaders in politics, business and society has revealed that they think Lithuania's most influential are Grybauskaitė, Butkevičius and the country's former head of state Vytautas Landsbergis.
Lietuvos įtakingiausieji: politikų sąrašas  (750)
2015 m. spalio 7 d. 06:30
Pagrindinis naujienų portalas DELFI pristato projektą „Lietuvos įtakingiausieji 2015“.
Parašas, galintis kainuoti Lietuvai milijardus  (103)
2015 m. spalio 4 d. 20:54
Baltijos šalys tikisi dar šiemet užbaigti du svarbiausius energetinius projektus: nutiesti elektros jungtį su Švedija , tokiu būdu jau kitąmet turėsime galimybę su Skandinavijos šalimis, sukurti bendrą elektros rink ą, pirkti joje pigią šiaurinės Europos hidroelektrin ių elektrą, o jungtis su Lenkija atvers galimybę Baltijos šalių energetikos sistemoms susijungti su Vakarų Europa .
Klivlande įvyko ŠALFASS suvažiavimas
2015 m. rugsėjo 29 d. 09:44
Pirmą sykį Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) ir JAV lietuvių bendruomenės (LB) istorijoje šių dviejų organizacijų svarbiausi kasmetiniai renginiai vyko savaitgalį (rugsėjo 25-27 d.). Klivlande.
Su sunkia liga kovojantis V. Adamkus: norėtųsi paslidinėti ir šiandien, bet daktarai sako „No, no“  (71)
2015 m. rugsėjo 25 d. 09:28
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus gyvenime pasiekęs politinių aukštumų, dabar noriau kalba apie kitas savo pergales – sportines, kurios taip pat padėjo garsinti Lietuvos vardą. Turbūt pasaulyje nerasi kito valstybės vadovo, kuris 100 m. būtų bėgęs per 10,8 sek, į tolį šokęs už 7 m. ribos, o į aukštį – 1,85 m.
Europos žaidynių prizininkams – dovanos ir premijos  (5)
2015 m. rugsėjo 24 d. 19:27
Ketvirtadienį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ( LTOK ) pirmų Europos žaidynių prizininkus, jų trenerius, žaidynėse dirbusius medikus ir sporto federacijų vadovus pakvietė į renginį viešbutyje „Best Western Vilnius“ .
Kyla į kovą dėl K. Brazauskienės privilegijų: nebuvo žmona, kai jis buvo prezidentas  (388)
2015 m. rugsėjo 21 d. 07:02
Netrukus parlamentarai turės priimti sprendimą, kokio dydžio rentą derėtų mokėti buvusių prezidentų našlėms ar našliams ir ar jiems po sutuoktinio mirties priklausytų iš šalies biudžeto išlaikomas būstas. Vyriausybė jau baigia rengti įstatymo pataisas, susijusias su šiais klausimais.
Duris atvėrė prieš trejus metus sudeginta ir bendruomenės pastangomis atstatyta Paštuvos bažnyčia  (26)
2015 m. rugsėjo 20 d. 17:11
Sekmadienį po rekonstrukcijos iškilmingai atidaryta Kauno rajono Paštuvos Šv. Barboros naujoji bažnyčią. Bažnyčios klebonas Virgilijus Dudonis sukvietė visus tikinčiuosius į mišias ir bendruomenės šventę. Pašventinimo iškilmėse dalyvavo prezidentas Valdas Adamkus , bažnyčios sienas pašventino arkivyskupas Lionginas Virbalas.
Savaitgalio sporto kalendorius: tenisas, rankinis, ralis, futbolas ir ledo ritulys
2015 m. rugsėjo 18 d. 15:56
Savaitgalį nenuobodžiaus Lietuvos sporto aistruoliai. Pirmą kartą vienoje didžiausių šalies arenų vyks Deviso taurės teniso varžybos, daugiau negu dvidešimt miestų ir rajonų aplankys legendinis ralis „Aplink Lietuvą“, dėl Supertaurės kovos rankininkai, į pirmas sezono rungtynes kviečia ledo ritulininkai ir žolės riedulininkai, lemiamos kovos vyksta futbolo čempionate, į Vilnių susirinks stipriausi Europos sambo imtynininkai.
V. Adamkui – džiugios žinios iš medikų  (125)
2015 m. rugsėjo 15 d. 16:52
Vėžį besigydantis buvęs prezidentas Valdas Adamkus sulaukė nuraminančios žinios iš medikų.
A. Adamkienė apie sėkmingą sąjungą: santuoka - ne pyragas, pagal receptą neiškepsi  (77)
2015 m. rugsėjo 14 d. 00:00
Iš žurnalo archyvo. Dešimt klausimų 1998-ųjų Metų Moteriai Almai Adamkienei .
Prabangiomis I. Kavaliauskaitės ir J. Morkūno vestuvėmis džiaugėsi ne visi  (292)
2015 m. rugsėjo 7 d. 18:28
Šeštadienį Vilniuje įspūdingas vestuves atšventė renginių organizatorius Jogaila Morkūnas ir TV laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė . Tačiau prašmatnia poros asmenine švente džiaugėsi ne visi.
Po paviešintos nuotraukos A. Zuoką pasivijo įtarimai  (384)
2015 m. rugsėjo 4 d. 15:19
Kaip buvusio sostinės mero Artūro Zuoko namų kieme atsirado miesto biudžeto lėšomis nupirkta skulptūra? A. Zuokas turėjo pasiaiškinti po to, kai toks klausimas iškilo jį pusnuogį skulptūros fone išvydusiam politikui Vidmantui Martikoniui.
Naszej "taucie" brakuje miłości, albo posmak po dyskusji PKD w Nowej Wilejce  (9)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 14:06
Słuchając wczorajszej dyskusji w Polskim Klubie Dyskusyjnym, mimowolnie doszedłem do wniosku, że naszej „taucie” (dla niewtajemniczonych, „naród” po litewsku) brakuje miłości, miłości do wszystkiego: do bliźniego, do państwa, do Ojczyzny. Każdy chce mieć wszystko i od razu, najlepiej bez żadnego wysiłku.