Jau kuris laikas netyla kalbos apie „Formulės-1“ lenktynių surengimą Rusijoje. Penktadienį buvo paskelbta, kad 2016 m. čempionatas apsilankys Azerbaidžane - valstybėje, kuri kaltinama žmogaus teisių pažeidimais.

„Dabar esame susikoncentravę ties neigiamais dalykais. Pasirašę sutartis išreiškėme pasitikėjimą organizatoriais ir FIA. Mes dalyvausime tose lenktynėse, nebent bus nuspręsta, kad dėl vienokių ar kitokių priežasčių varžybos neįvyks. Visi jūs, žiniasklaidos atstovai, taip pat ten keliausite, jei ne dėl aistros šiam sportui, tai dėl to, jog iš to uždirbate pinigas“, – kalbėjo „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris.

„Dabar turėtume kalbėti apie sportininkus, apie įdomias lenktynes, „Ferrari“ pilotų pasirodymą paskutinėse varžybose. Turėtume kalbėti apie tai, kaip Lewisui pavyko iš rikiuotės galo prasibrauti iki pirmojo trejeto.“

„Tačiau viskas ką dabar darome - kalbame apie neigiamus dalykus. Darosi nuobodu čia sėdėti ir atsakinėti į tokius klausimus. Gal geriau reiktų paklausti apie tai, kas gali nutikti kvalifikacijoje arba lenktynėse? Jei ne, uždavinėkite klausimus ne komandų atstovams, o Jeanui Todtui ir Bernie Ecclestone‘ui.“

Su tokia C. Hornerio nuomone sutiko ir „Force India“ komandos savininkas Vijay Mallya: „Nemanau, kad komandoms derėtų išsakyti savo asmenines nuomones politiniais klausimais. FIA yra pakankamai kompetetinga, kad nuspręstų kur gali įvykti lenktynės, o kur ne“.

„Pirelli“: F-1 derėtų klausyti valstybių nuomonės

Padangas čempionato dalyviams tiekiančios „Pirelli“ atstovų teigimu, F-1 derėtų atsižvelgti į įvairių valstybių valdžios atstovų nuomonę.

„Tai sudėtinga situacija. Yra begalės šalių į kurias mes vykstame ir niekas nieko dėl to nesako. Yra žmonių, kurie skundžiasi žmogaus teisių pažeidimais net tokiose šalyse kaip JAV ar Didžioji Britanija“, – pasakojo „Pirelli“ autosporto direktorius Paulas Hembery.

„Mūsų pagrindinė akcininkė yra „Rosneft“ (Rusijos naftos kompanija). Tad aš jums tikrai nepasakysiu, kad mes nevyksime į Rusiją. „Rosneft“ turi akcininkę BP (Didžiosios Britanijos naftos kompanija). Jiems priklauso 19 proc. „Rosneft“ akcijų.“

„Visas pasaulis dabar yra susietas vienokiais ar kitokiais ryšiais. Tad nėra paprasto atsakymo į politinius klausimus. Mūsų nuomone tokiose situacijose reiktų atsižvelgti į valstybių vadovų patarimus. Jei kiekvienas pradėsime priiminėti individualius sprendimus, atsidursime visiškoje netvarkoje.“