aA
Prancūzija ketvirtadienio vakarą pradėjo Europos futbolo čempionato atidarymo iškilmes didžiuliu koncertu po atviru dangumi, o prezidentas Francois Hollande'as pažadėjo, kad šis renginys vyks sklandžiai, nors šalyje tęsiasi streikų banga ir tvyro nerimas dėl teroro išpuolių grėsmės.
Euro 2016 atidarymo koncertas prie Eifelio bokšto
© AP / Scanpix

Buvo imtasi griežtų saugumo priemonių, kai prancūzų elektroninės muzikos žvaigždė Davidas Guetta surengė pasirodymą maždaug 80 tūkst. gerbėjų prie Paryžiaus simboliu tapusio Eifelio bokšto, o šis renginys tapo pirmu dideliu išbandymu saugumo tarnyboms.

Koncertas buvo surengtas pirmų rungtynių tarp Prancūzijos ir Rumunijos rinktinių išvakarėse. Jos vyks nacionaliniame stadione „Stade de France“, pernai lapkritį tapusiame vienu iš taikinių, kuriems buvo smogta per koordinuotas džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) atakas, nusinešusias 130 žmonių gyvybių.

Vyriausybė nori užtikrinti, kad čempionatas įvyktų be jokių nesklandumų, bet pasiruošimus kas ketverius metus rengiamai futbolo šventei aptemdė streikai ir gatvių protestai dėl prieštaringai vertinamos darbo rinkos reformos.

Šimtams tūkstančių aistruolių pradėjus plūsti į sostinę ketvirtadienį prieš prasidedant futbolo rungtynėms, geležinkelių darbuotojų streikas tęsėsi jau devintą dieną, o Paryžiaus gatvėse kaupėsi krūvos neišvežtų šiukšlių.

Geležinkelio darbuotojai grasino penktadienį padidinti sumaištį linijose, vežančiose į „Stade de France“.

F. Hollande'as perspėjo, kad vyriausybė pasiruošusi imtis „visų būtinų priemonių“, kad žiūrovai būtų apgyvendinti ir pervežami, tvirtindamas, kad „viešosios paslaugos bus teikiamos“.

„Skirsiu tam daug dėmesio, o jeigu reikės priimti sprendimų, jie bus priimti, – F. Hollande'as sakė ketvirtadienį. – Visa Europa stebės.“

Tvyrant dideliam susirūpinimui dėl galimų naujų atakų, vyriausybė pasiųs budėti apie 90 tūkst. policininkų ir privačių saugos tarnybų darbuotojų.

Į D. Guettos koncertą atvykę žmonės įsitikino, kad saugumo priemonės buvo itin sugriežtintos: jie turėjo praeiti dvi patikras, kad patektų į renginio vietą.

Ant kortos – Prancūzijos pasididžiavimas

Aplinkos ministrė Segolene Royal paragino profsąjungas baigti streikus, perspėdama, kad ši sumaištis kelia pavojų Prancūzijos įvaizdžiui, kai šalis varžosi dėl teisės surengti 2024 metų olimpiadą.

Ji sakė televizijai „iTele“, kad „moderniai valstybei netinka nuolat būti ardomai“.

„Ant kortos – Prancūzijos pasididžiavimas“, – pabrėžė S. Royal.

F. Hollande'as atsisakė paklusti profsąjungų reikalavimui atšaukti darbo įstatymų reformas, argumentuodamas, kad tos priemonės yra būtinos, siekiant sumažinti didelį nedarbą.

Pasak pareigūnų, Paryžiuje lieka neišvežta beveik 3 000 tonų šiukšlių, streikuojant beveik trečdaliui šiukšlių automobilių vairuotojų, o profsąjungoms blokuojant atliekų deginimo įmones.

Akiai nemalonios šiukšlių krūvos taip pat kaupėsi pietiniame Marselio uostamiestyje, kuriame vyks ketverios futbolo čempionato rungtynės, įskaitant didelio susidomėjimo sulauksiančia Anglijos ir Rusijos akistatą. Ši vyks šeštadienį.

Dar vienu galvos skausmu organizatoriams tapo oro bendrovės „Air France“ pilotų streikas, turintis prasidėti nuo šeštadienio, kai, kaip prognozuojama, į Prancūziją pradės plūsti dauguma iš maždaug 2 mln. laukiamų užsieniečių futbolo gerbėjų.

Vėliausios derybos su profsąjungomis žlugo ketvirtadienį.

Tačiau „Air France“ generalinis direktorius Fredericas Gagey žadėjo, kad šeštadienį įvyks 70–80 proc. skrydžių.

Prancūzijos komandai atvykus į Paryžių iš savo treniruočių bazės, pareigūnai pasistengė, kad būtų užtikrintas didžiausias įmanomas futbolininkų saugumas.

Prancūzija tebėra vienas iš pagrindinių „Islamo valstybės“ taikinių, o JAV ir Britanijos perspėjimai, kad per čempionatą gali būti surengta išpuolių, tik dar labiau aptemdė nervingą atmosferą.

Po ketvirtadienį įvykusio koncerto dėmesys bus sutelktas į „Stade de France“, prie kurio trys IS islamistai susisprogdino per lapkričio 13-os žudynes. Tąsyk ekstremistai taip pat smogė vienai koncertų salei ir kelioms kavinėms bei restoranams.

Prieš Euro 2016 nacionalinis stadionas buvo apjuostas nauja apsaugine tvora, o žiūrovai bus kruopščiau tikrinami, prieš įeidami.

Vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as trečiadienį sakė, kad 300 žmonių buvo neleista dirbti privačių apsaugininkų komandose, kai buvo nustatyta, jog tie asmenys buvo radikalizuoti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Švietimo ekspertė: turime uždaryti didžiąją dalį mokyklų (66)

Didžiausia Lietuvos mokyklų problema – ne tik atskirtis tarp kaimų ir miestų mokyklų. Tuo...

Gripas ir toliau renkasi aukas: 5 savivaldybėse skelbiama epidemija papildyta 17.40 (25)

Praėjusią savaitę toliau smarkiai daugėjo sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo...

Pirkėjai nusigręžia nuo daug žadėjusio rajono: koją kiša vienas „bet“

Vilniaus šiaurinėje dalyje įsikūręs Santariškių mikrorajonas išsisikiria ne tik kaip medicinos...

Žiežmarių gimnazijos skandalas: tėvai prakalbo ir apie fizinį mokytojos smurtą (272)

Kilus skandalui dėl Žiežmarių gimnazijos mokytojos elgesio, kai ši per pamoką nesitvardydama...

Eligijus Masiulius iškrito iš rinkimų žaidimo: dalinasi planais, ką darys toliau (207)

Iš Klaipėdos merų rinkimų dėl nepakankamo galiojančių parašų skaičiaus iškritęs Eligijus...

Karas, kuris negali būti laimėtas: po Baltųjų rūmų pranešimo – liūdni scenarijai (128)

JAV karas Afganistane nusinešė tūkstančius amerikiečių karių gyvybių ir kainavo virš...

Suttonas teigia, kad „Rytas“ turi rinktis: jis arba Adomaitis anksčiau kalbėjo ką kita (76)

Pirmadienį suspenduotas Vilniaus „Ryto“ klubo puolėjas iš JAV Dominique'as Suttonas neišvyko...

Anakardžių riešutų sūris per 10 minučių (2)

Dažnai girdime, kad reikia valgyti daugiau daržovių, bet kaip tą padaryti ir kiek „daugiau“...

Palydovė mirusiam rėmėjui paliko šokiruojantį laišką, nes šis ją išbraukė iš testamento

Šokiruojantis su turtingu ją išlaikiusiu vyru bendravusios merginos Lydios įrašas socialiniame...