Piko valandomis Prancūzijos sostinėje buvo pranešama apie susidariusias eismo spūstis, kurių bendras ilgis buvo apie 340 km, traktorių vilkstinėms paralyžiuojant eismą į miestą vedančiuose pagrindiniuose keliuose.

Traktoriai taip pat blokavo eismą Lione ir kituose miestuose.

Paryžiuje apie 200 ūkininkų užblokavo Eliziejaus Laukų alėją ir išvertė kupetą šieno prie restorano „Fouquet's“ – turtuolių ir garsenybių nuolatinės susitikimų vietos, kurią anksčiau šiemet nuniokojo „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestuotojai.

„Reikalaujame susitikti su prezidentu. Lauksime čia, kiek reikės“, – per mitingą pareiškė ūkininkų profesinės sąjungos FDSEA narys Cyrilas Milard'as.

Kai kurie protestuotojai pritvirtino prie savo traktorių priekinių dalių plakatus su užrašu „Macronai, atsakyk mums!“.

Prancūzijos ūkininkai jau daugelį metų skundžiasi, kad jiems sunku sudurti galą su galu.

Remiantis naujausiais turimais duomenimis, 2015 metais šalyje nusižudė 605 šios profesijos atstovai. 2007–2011 metais šis skaičius reikšmingai nesvyravo ir buvo apie 150 per metus.

Ūkininkas Mathieu Garnotelis, turintis 130 hektarų sklypą Marnos regione, pareiškė naujienų agentūrai AFP, kad jo bendruomenėje kas trečias žemdirbys patiria nuostolių ar negauna jokio pelno.

Tokią padėtį jis paaiškino mažėjančiomis žemės ūkio produktų kainomis, cukraus kvotų panaikinimu, didėjančiomis išlaidomis ir taršos mokesčiais.

„Esame tarp kūjo ir priekalo“, – teigė vyras.

Protestas surengtas prekybos centrų tinklams ir maisto gamintojams pradedant kasmetines derybas dėl kainų.

Šalyje neseniai buvo priimtas įstatymas, kuriuo siekiama pakeisti stambiems prekybos tinklams itin palankų status quo ir suteikti ūkininkams daugiau galimybių daryti įtaką nustatant kainas.

Tačiau ūkininkai tvirtina dar nepajutę naudos iš šios iniciatyvos.

Protestuotojai taip pat skundžiasi, kad jiems sunkina gyvenimą gyvūnų teisių gynėjų ir aplinkosaugininkų „priekabiavimas“, taip sintetinių pesticidų draudimai, įvesti dešimtyse miestelių ir kaimų.

Prancūzijos žemės ūkio ministras Didier Guillaume'as išreiškė solidarumą su ūkininkais.

„Palaikau ūkininkų pyktį ir šią demonstraciją. Gana tyčiotis iš žmonių“, – sakė jis radijui „Europe 1“.