Ji įsitikinusi, kad meistro vardo vertus šonkauliukus išsikepti gali kiekvienas – tereikia žinoti keletą paprastų taisyklių, rašoma pranešime spaudai.

Kiaulienos šonkauliukai – šios vasaros hitas

Pasak balandį asociacijos prezidente išrinktos virtuvės šefės Halinos Bovševič, per 15 organizacijos veiklos metų pasikeitė ir lietuvių požiūris į kepimą virš žarijų.

„Anksčiau kepsninė siejosi tik su virš žarijų ant iešmelių kepta mėsa. Nors šašlykas išlieka vienu populiariausių kepsninės patiekalų, žmonės atranda ir kitokias mėsos rūšis – šonkauliukus, didkepsnius ar triušieną. Ant grilio vis dažniau atsiduria ir šviežios daržovės, žuvis bei jūros gėrybės. Šiandien kepsninei dauguma jau renkasi tinkamą kurą, griliui nebenaudoja maisto skonį sugadinti galintčio degaus skysčio – tikime, kad prie šių pokyčių prisidėjome ir mes“, – pasakoja H. Bovševič.

Anot jos, ruošiant maistą grilyje pirmiausia reikėtų pasirinkti tinkamą mėsą: „Kiekvienas virtuvės šefas turi savo taškus skirtingiems patiekalams". Pasak jos, vidurinioji šonkaulių dalis labiausiai tinkama kepti grilyje – jie plonesni, todėl iškepa greičiau.

Marinuokite per naktį

Pasak grilio meistrės, šonkauliukai neabejotinai užkariaus lietuvių vasarą. Nors jiems iškepti prireiks keleto valandų, burnoje tirpstantis skonis vertas kiekvienos kepimo minutės. „Be to, šiandien kokybiškos kepsninės ir keramikiniai griliai jau prieinami kiekvienai šeimai, todėl meistriškus šonkauliukus savaitgalio pietums gali pagaminti net tie, kurie įprastai virtuvėje tik valgo ir plauna indus“, – nusijuokia H. Bovševič.

Pirmas žingsnis – nuo šonkauliukų nuimti ploną mėsą dengiančią membraną. Pasak virtuvės šefės, kepdama ši plėvelė dažnai sukietėja ir trukdo mėsai atšokti nuo kaulo – tai dažna pradedančiųjų klaida, galinti turėti neigiamos įtakos skoniui. Jei šonkauliukams naudosite sausą marinatą, nuėmę plėvelę patepkite juos aliejumi – jis ne tik suminkštins mėsą, bet ir geriau sugers birius prieskonius.

Marinatą rinkitės pagal skonį: šonkauliukus galite marinuoti sūryme, svogūnų mišinyje, gardinti žolelėmis ar paprikomis. H. Bovševič rekomenduoja savo mėgstamą sausą marinatą iš saldžiosios paprikos miltelių, džiovintos kalendos, česnako miltelių, maltų pipirų, baziliko, rudojo cukraus ir druskos. Visus prieskonius suberkite į didesnį indą ir gautame mišinyje pavoliokite šonkauliukus. Geriausia, pasak šefės, mėsą palikti marinuotis per naktį – šonkauliukų skonis bus išraiškingesnis.

Trys kepimo etapai

Pirmiausia šonkauliukus 60-90 minučių žemoje temperatūroje (90-110 laipsnių) pakepkite uždaroje kepsninėje su rūkymo funkcija – taip mėsa įgaus dūmo skonį. Jau apkepusius šonkauliukus patepkite paruoštu glajumi. Jį H. Bovševič gamina iš sojos, Vorčesterio padažo, medaus, rudojo cukraus ir česnako bei svogūno granulių ir ant nedidelės ugnies verda 2-3 valandas. Jei patys eksperimentuoti su glajumi nedrįstate, paieškokite jo parduotuvių lentynose – H. Bovševič patikina, kad skonio tai tikrai nesugadins.

„Glajumi suvilgytus šonkauliukus suvyniokite į foliją ir gerą valandą kepkite grilyje, 130-150 laipsnių temperatūroje. Kartas nuo karto užmeskite akį į šonkauliukus – jei reikia, apverskite. Kai jie gerai apkeps, išimkite iš folijos ir dar gerą pusvalandį ar valandėlę (priklausomai nuo šonkauliukų storumo) pakepkite ant grotelių.

Nepamirškite kas 15-20 minučių šonkauliukų patepti glajumi su jame ištirpintu sviesto gabaliuku – taip ant šonkauliukų susidarys gardi plutelė, kuri neleis jiems išsausėti“, – pataria virtuvės šefė.
Tokį ilgą šonkauliukų procesą ji itin rekomenduoja tiems, kurie nuolat skuba. Prieskonių marinatui rinkimas, glajaus ruošimas ir tepimas bei dėmesio reikalaujanti šonkauliukų kepimo priežiūra privers sustoti, pailsėti ir išmokys mėgautis barbekiu procesu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)