aA
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis pritaria diskusijai apie galimą Konstitucijos pataisą dėl Seimo rinkimų datos perkėlimo į pavasarį.
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

Na, jei Ramūnas Karbauskis jau atsileido nuo vakar kilusio pykčio priepuolio, kai aš jį pakviečiau kalbėtis, tai kalbėtis galime visada - jei valdo ne emocija, o šaltas protas. Mūsų Prezidiumui praeitą savaitę pateiktame dokumente buvo kalbama, kad Vyriausybės krizės atveju mes svarstytume variantą rinkimus skelbti pavasarį. Jeigu krizės nėra, tada eiliniai Seimo rinkimai galėtų vykti kaip įprasta rudenį“, – teigė G. Landsbergis.

Karbauskis žada tartis dėl datos keitimo

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada su naujuoju prezidentu ir opozicija tartis dėl Seimo rinkimų datos pakeitimo.

„Aš priminsiu Jums mūsų rinkimų pažadą, kurį ne visi atsimena – mes buvome pasakę, kad būtų gerai ankstinti Seimo rinkimus, dėl to, kad naujai išrinkta Seimo dauguma turėtų laiko dirbti su biudžeto projektu, kuris ruošiamas buvusios Vyriausybės“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, dėl to bus diskutuojama su naujuoju šalies vadovu.

„Seimas tada turėtų balsuoti, kad rinkimai būtų anksčiau, ir tada reikti Konstitucijos pataisą. Opozicija ir mes turėtume susitarti dėl datos, kuri būtų palankesnė biudžeto formavimui. Tai yra svarbu Lietuvos žmonėms, kad išrinkta valdžia turėtų laiko koreguoti biudžetą“, – sakė R. Karbauskis.

Norint rinkimų ciklą perkelti į pavasarį, reikėtų keisti Konstituciją.

„Konstitucijoje numatyta, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais, spalio mėnesio antrą sekmadienį. Kitaip nieko nepadarysi, būtina pakeisti šitą konstitucinę nuostatą, ir įrašyti kitą datą. Darant tokią konstitucinę pataisą reikėtų aptarti klausimą, kaip yra su dabartinių Seimo narių įgaliojimų laiku. Nes Seimo nario įgaliojimo laikas yra ketveri metai. Tada tas laikas sutrumpėtų. Toje pačioje Konstitucijos pataisoje visa tai būtų galima aptarti“, – yra teigęs konstitucinės teisės specialistas Vytautas Sinkevičius.

Pasak jo, tokią pataisą gali padaryti ir pats Seimas, tam referendumo nereikia. Užtai turi balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.