aA
Maskvoje ketvirtadienį lankosi vienas artimiausių Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno patarėjų, ketvirtadienį remdamasi anoniminiais šaltiniais pranešė pietų korėjiečių naujienų agentūra „Yonhap“.
Kim Chang Sonas
© Reuters / Scanpix

Pasak jos, Kim Chang Sono vizitas gali reikšti, kad ruošiamasi Kim Jong Uno kelionei į Rusiją.

„Šis vizitas rodo, kad Pchenjanas galbūt rengiasi surengti pirmąjį nuo atėjimo į valdžią dienos Kim Jong Uno vizitą į Rusiją, kadangi šis pareigūnas atsakingas už logistikos klausimus prieš jo šalies lyderio užsienio keliones“, – paskelbė „Yonhap“.

Pranešime taip pat nurodoma, kad Kim Chang Sonas, kuris iš esmės yra Kim Jong Uno administracijos vadovas, atvyko į Maskvą iš Pekino dar antradienį. Šiuo metu jo vizitas Rusijoje tęsiasi.

Anksčiau Kim Chang Sonas lankėsi Singapūre ir Hanojuje, kur padėjo ruoštis Šiaurės Korėjos ir JAV vadovų susitikimams.

Pietų korėjiečių žiniasklaida pabrėžia, kad po rezultato nedavusio antrojo Kim Jong Uno ir amerikiečių prezidento Donaldo Trumpo susitikimo Hanojuje Pchenjanas pradėjo aktyviau kontaktuoti su Rusija: „Trys aukšto rango Šiaurės Korėjos atstovai šį mėnesį lankėsi Maskvoje.“

Anksčiau ketvirtadienį laikraštis „Donga Ilbo“ cituodamas vieną buvusį JAV žvalgybos agentą paskelbė, kad Kim Jong Unas po nesėkmingo susitikimo su D. Trumpu siekia apsilankyti Rusijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.