aA
Indonezijoje per griūtį vienoje neteisėtoje aukso kasykloje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki šešių, dar dešimtys yra įstrigę po žeme, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.
Indonezijoje per griūtį neteisėtoje aukso kasykloje palaidota dešimtys žmonių
© AFP / Scanpix


Atokiame Sulavesio salos rajone gelbėtojai karštligiškai ieškojo gyvųjų po antradienį vakare griūties sukeltos žemės nuošliaužos. 19 kalnakasių jau išgelbėti, palaikomas ryšys su kai kuriais vis dar po žeme esančiais gyvais žmonėmis.

Tačiau laikas bėga, o gelbėjimo darbams trukdo status šlaitas ir nestabilus gruntas kasybos vietoje, išvarpytoje kalnakasių išraustų daugelio urvų.

„Lenktyniaujame su laiku“, – sakė Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros vietos padalinio pareigūnas Abdul Muinas Paputunganas.

„Gelbėjimo operacija vyksta, bet yra rizikinga... Girdėjome mažiausiai tris pagalbos šaukusius žmones ir bandome juos ištraukti, aprūpinti juos vandeniu ir maistu, kad jie išgyventų“, – sakė jis.

Gelbėtojai yra parengę sunkiąją techniką, bet kol kas buvo priversti naudotis tik kastuvais ir plikomis rankomis, nes baiminasi, kad vienas neteisingas žingsnis galėtų pabloginti situaciją.

Pareigūnai jau patvirtino šešių žmonių žūtį.

Nelaimė įvyko dešimtims žmonių kasant auksą, dėl nestabilaus grunto staiga lūžus spyriams ir perdangos lentoms, sakė Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho.

Indonezijoje yra daug nelicencijuotų aukso kasybos vietų, kuriose nesilaikoma beveik jokių saugos reikalavimų.

2016 metais 11 indoneziečių darbininkų žuvo purvo nuošliaužai užgriuvus vieną neteisėtą aukso kasyklą Džambio provincijoje.

2015 metų spalį 12 žmonių žuvo įgriuvus šachtai, iškastai vienoje oficialiai nebenaudojamoje aukso kasykloje Javos saloje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.