Tai jau XVI PLB Seimas. Sveikindamas pasaulio lietuvius Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad PLB Seimo tikslas - tautinio solidarumo principu vienyti užsienyje gyvenančius lietuvius, puoselėti kalbą, kultūrą ir tradicijas, remti nepriklausomos Lietuvos valstybę.

Seimo pirmininkas pažymėjo, kad PLB yra didžiulė, pilietiška lietuvių bendruomenė, skleidžianti lietuviškas vertybes bei telkianti lietuvius visame pasaulyje.

„Jei visos 43-ijų kraštų bendruomenės pakviestų bent po 3000 savo atstovų į referendumą, balsuotų 130 tūkst. žmonių ir tai būtų didelė telkimo sėkmė“, - sveikinimo kalboje sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo pirmininko, Lietuva patyrė didžiulių iššūkių, jei ne didžiulis lietuvių laisvės troškimas, gal šiandien nebūtų tokių PLB bendruomenės susirinkimų.

„Išgyvename šimtmečio pasididžiavimą - kuriame ateitį, prisimename praeitį. Žinau, kad iki šių dienų yra išlikusių paminklų, skirtų Lietuvos Respublikos atkūrimo dešimtmečiui. Sovietmečiu esu radęs tokį nutemptą į mišką. Kaune šimtmetį pasveikino Laisvės karys - Vytis, tai buvo žmonių valia - taip kuriama tautos vienybė. Vilnius neįsileido lietuviškų šimtmečio simbolių, ir tai nebuvo gyventojų valia, jų niekas neklausė“, - apgailestavo Seimo pirmininkas.

Pasak organizatorių, PLB Seime svarstys svarbius dabarties klausimus, nustatys gaires ateities tikslams ir ties tiltus, jungiančius su Lietuva.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke priminė, kad pirmasis Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas vyko prieš 60 metų.

„Šio jubiliejinio Seimo metu turėtume susitarti dėl ateities gairių, nes pirminiai tikslai, numatyti Pasaulio lietuvių bendruomenės pamatiniuose dokumentuose, jau pasiekti - Lietuva nepriklausoma, sėkmingai integravosi į Europos ir transatlantines struktūras, patikimai saugoma NATO. Tačiau tai nereiškia, kad viskas padaryta ir galime sudėti rankas. Tautiečiai išsibarstę po pasaulį, Lietuva susiduria su demografinėmis problemomis, todėl Pasaulio lietuvių bendruomenė privalo nukreipti savo veiklas į naujų iššūkių sprendimus. Juos identifikuoti ir rasti būdų ir kelių jiems spręsti. Bene svarbiausias darbas, kuris laukia artimiausioje ateityje - referendumas dėl pilietybės išlaikymo ir būsimi 2019 Pasaulio lietuvių metai“, - sako Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė D. Henke.

Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas yra aukščiausias šios bendruomenės valdymo organas, į kurį tradiciškai kraštų rinkti atstovai renkasi kas 3 metus. Posėdžių metu renkamas naujas Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas ir valdyba, tobulinami organizacijos veiklą grindžiantys dokumentai bei priimamos ateities veiklas apibrėžiančios rezoliucijos.