Seimas pritarė Ekonomikos komiteto išvadai tyrimo nepradėti: už balsavo 53, prieš – 41, o susilaikė 6 parlamentarai.

„Agrokoncerno“ partija atmetė „Agrokomisiją“. Įdomu, kiek kainavo“, – feisbuke sureagavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis.

Ginklų nesudės

TS-LKD lyderis DELFI teigė, kad toks Seimo daugumos sprendimas parodė, kad yra taikomi dvigubi standartai.

„Tiriama tik tai, kas yra tinkama ir politiškai priimtina valstiečiams, o klausimai, kurie, galbūt, pajudintų jų – o ypatingai „Agrokoncerno“, kaip vieno didžiausio žemvaldžio Lietuvoje, interesus žemės ūkyje, tai tų klausimų gink Dieve negalima tirti, kvestionuoti. Tai yra ir demokratijos paminimas, ir teisingos valstybės principų paminimas“, – sakė G. Landsbergis.

Konservatoriai po tokio Seimo sprendimo rankų nenuleis. G. Landsbergis informavo, kad jau renkami parašai sukurti darbo grupę, kuri atsakytų į aktualius klausimus.

„Neturėdama laikinosios tyrimų komisijos įgaliojimų, darbo grupė negali taip sistemiškai surinkti informacijos, bet aš manau, kad mes tikrai ginklų nesudėsime“, – sakė G. Landsbergis.

Taip pat, pasak jo, svarstoma trauktis iš kitų tyrimų komisijų.

Teisės ir teisėtvarkos bei Kaimo reikalų komitetai anksčiau irgi nepritarė siūlymui analizuoti situaciją dėl dirbamos žemės įsigijimo ir padėties žemės ūkyje. Tačiau Seimas jų išvadoms nepritarė.

Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.

Tyrimo iniciatoriai siūlė atsakyti į tris dešimtis klausimų dėl dirbamos žemės įsigijimų, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų, augalų apsaugos priemonių, žemės ūkio technikos pardavimų, grūdų ir aliejinių augalų, sėklų rinkų pasidalinimo, grūdų elevatorių valdymo.