Pasak vienos tyrimo autorių Michaelos Kreyenfeld, krizė nutraukė gimstamumų procento augimą žemyne. Ypač aiškiai ši tendencija pasireiškė tokiose pietinėse šalyse kaip Ispanija ir Kroatija, taip pat Vengrijoje, Airijoje ir Latvijoje. Didėjant nedarbui, ypač jaunesni nei 25 metų amžiaus žmonės atsisakė planų susilaukti vaikų.

Jei nedarbas didėja 1 proc., gimdymų rodiklis tarp 20-24 metų amžiaus žmonių mažėja maždaug 0,1 proc., Pietų Europoje - 0,3 proc.

Labai aiškiai tai pastebima Ispanijoje. Čia tūkstantmečio pradžioje vienai moteriai teko 1,24 vaiko, ir šis rodiklis kiekvienais metais didėjo, kol 2008-aisiais pasiekė 1,47 vaiko. Tačiau 2009 metais, kai nedarbas staiga pakilo nuo 8,3 proc. (2008) iki 11,3 proc., jis smuko iki 1,4, o 2011-aisiais vienai moteriai teko tik 1,36 vaiko.

Čekijoje ir Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje ar Italijoje krizė, anot studijos, tik sustabdė didėjanti gimimų procentą. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Rusijoje ar Lietuvoje, ji turėjo nežymią įtaką gimstamumui arba neturėjo jokios.

Mokslininkai neatmeta, kad krizė ir toliau neigiamai veikia gimstamumą.