aA
Daugelis mamų, išėjusios motinystės atostogų, tarsi, pražysta: joms kyla daugybė idėjų, kuriomis patikti ir imasi iš jų kurti verslą. Vienoms pasiseka, kitoms – po kelerių metų tas entuziazmas išblėso. Projekto „Mommypreneurs“ pristatyme savo istorijas išdrįsusios papasakoti žinomos moterys sutiko dėl vieno – imtis iššūkių bet kuriuo atveju verta.
Ieva Mackevičienė su sūnumi, Julija Žižė su dukromis
Ieva Mackevičienė su sūnumi, Julija Žižė su dukromis
© DELFI montažas

Vienas dalykas vis tiek paeis

Dviejų dukrų mama Julija Žižė prieš gimstant pirmagimei Lėjai, turėjo savo prekinį ženklą, kurį vystė trejus metus. Praėjus pusmečiui po gimdymo ji nutarė viską mesti. Kaip pati sako, suprato, kad to nebenori. Tada kilo milijonas naujų idėjų, bet šias turėjo patikrinti laikas. „Nesakau, kad verslas negali gimti iš meilės arba iš pomėgio be didelių investicijų. Svarbu, kad tau būtų gera. Gimus antrai dukrai man kilo verslo idėja, bet ne itin sėkminga – likau skolinga lizingui apie 10 tūkst. eurų, kuriuos neseniai baigiau išsimokėti“, – pasakojo J.Žižė.

Prisipažinsiu – mūsiškės mergaitės vis dar užsimigdo kartu su mumis ir man visai ne gėda to pasakyti, nes tai yra kokybiškas laikas su jomis
Julija Žižė

Paklausta, ar darbui skiria tik tas kelias valandas per dieną, kai vaikai miega, ar dirba ir jiems sukinėjantis aplinkui, moteris teigė mokanti prisitaikyti, tik svarbu riboti laiką, praleidžiamą naršant telefone – geriau tas minutes, anot jos, skirti vaikams. „Prisipažinsiu – mūsiškės mergaitės vis dar užsimigdo kartu su mumis ir man visai ne gėda to pasakyti, nes tai yra kokybiškas laikas su jomis. Pusę valandos būname apsikabinę ir prisiglaudę. O visi kaimynai mums sako, kad reikia vaikus paguldyti devintą valandą ir pasėdėti terasoje. Mums nereikia to, anksčiau ar vėliau jos vis tiek miegos savo lovose“, – šypsojosi Julija.

Žinomų mamų nepagražintos istorijos apie kitą verslo pusę: bemiegės naktys, skolos ir sąžinės graužatis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Daugelyje sričių save išbandžiusi moteris kitoms pataria nebijoti ir neužsisėdėti vienoje veikloje. „Aš visada mėgau veikti labai daug ką, vieną dieną aš interjerą dekoruoju, kitą – rūbus kuriu, trečią – šventes organizuoja, ketvirtą – dainuoju. Visada dėl to jausdavausi nevisavertė, nes žmonės į mane žiūrėdavo nerimtai. O mano vyras kartą pasakė: baik save graužti, daryk viską ir vienas dalykas tikrai paeis“, – juokėsi dviejų vaikų mama.

Paskui vaikus nelaksto su telefonu

Motiejaus ir Meilės mama, influenserė Ieva Mackevičienė pirmuosius savo motinystės metus šiandien jau prisimena su šypsena. Tiesa, anuomet šypsenos jai tai nekėlė. „Motiejui buvo viskas, kas tik rašoma knygose, kad gali būti vaikui. Jam buvo beprotiški diegliai, po to pradėjo dygti dantys. Todėl kai manęs klausia, kaip aš prisimenu pirmus metus – aš jų neprisimenu. Aš neįsivaizduoju, po kiek valandų mes miegodavome. Todėl ir ta verslo idėja gimė iš neišsimiegojimo. Ieškojau, kaip save išgelbėti. Turėjau tokio paties likimo draugę. Kai vaikams sukako vieneri, sugalvojome, kad mums reikia sportuoti. Kadangi vyrai dirba iš ryto, mes atsikeldavome 6 ryto ir iki 8 sportuodavome. Sumanėme, kad reikia imtis kažkokios veiklos. Neturėjome jokių svajonių. Nutarėme siūti vaikiškus drabužius, kad mama, tėtis ir vaikai turėtų vienodą aprangą“, – pasakojo Ieva.

Kai gimė mano Meilė, prižadėjau sau, kad niekada gyvenime nevogsiu savo kaip mamos laiko iš savo vaikų
Ieva Mackevičienė

Šis verslas klestėjo 4 metus ir, kai gimė antrasis vaikas, ji suprato, norinti atsiriboti. „Atsirado moteris, kuri norėjo šio verslo labiau nei mudvi. Mes jai jį perleidome, o aš sugrįžau į universiteto suolą ir šiuo metu studijuoju anglų kalba marketingo magistrą“, – pasakojo žinoma moteris.

Žinomų mamų nepagražintos istorijos apie kitą verslo pusę: bemiegės naktys, skolos ir sąžinės graužatis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Dukros gimimas pakeitė ne tik veiklą, bet ir požiūrį. „Kai gimė mano Meilė, prižadėjau sau, kad niekada gyvenime nevogsiu savo kaip mamos laiko iš savo vaikų. Ir nors mano pagrindinės pajamos yra iš socialinių tinklų, stengiuosi namuose labai mažai būti su telefonu. Jei mano vaikas valgo, jei mes žaidžiame, gerbdama jį, nelakstysiu paskui su telefonu“, – teigė Ieva.

Mama, kuri vis dar mokosi

„MailerLite“ rinkodaros vadovė Ilma Nausėdaitė dar prieš nėštumą įkūrė meno klubą su mintimi, kad būti vien tik mama ji nenorės. Tiesa, ji padarė klaidą, kuri lėmė, jog atsidėti motinystei ji negalėjo. „Pasiėmiau individualią veiklą ir paaiškėjo, kad iš valstybės negausiu jokios vaiko priežiūros išmokos. Taigi teko tęsti pradėtą darbą. Dabar džiaugiuosi, kad neturėjau galimybės pabėgti. Visada dirbau. Mokiausi nuotoliniu būdu. Pakeičiau daug sričių“, – pasakojo vieną vaiką auginanti moteris.

Šalia yra žmogus, kuris į tave žiūri ir ima pavyzdį. Aš noriu, kad jis manimi didžiuotųsi
Ilma Nausėdaitė

Vienas didžiausių jos motyvatorių – jos sūnus. „Šalia yra žmogus, kuris į tave žiūri ir ima pavyzdį. Aš noriu, kad jis manimi didžiuotųsi. Tiesa, kartais jaučiuosi bloga mama. Pavyzdžiui, neseniai mėnesį mokiausi nuotoliniu būdu. Nuo 20 valandos pasakydavau savo vaikui „labanaktis“ ir susitikdavome tik kitą dieną, kai jis grįždavo iš mokyklos. Bet tos valandos nuo 17 iki 20 būdavo skiriamos tik jam ir aš džiaugiausi, kad pagaliau galėjau įrodyti, kad žmonės mokosi visą gyvenimą, o ne tik mokykloje. Jis sakė, kad esu vienintelė mama, kuri vis dar mokosi“, – šypsojosi Ilma.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
2.6000

Kolumbietis Hugo į Lietuvą atvyko vedinas meilės, bet jausmai netrukus baigėsi: šiandien dirba vaikų darželyje ir turi ką patarti tėvams (109)

Sutikite, kad vaikų daržel yje mums įprasta matyti auklėtojas moteris. Bet toks stereotipas...

Martynas Levickis – apie nelengvą pradžią ir juoką keliančias keliones į konkursus: pasiimdavome duonos, dešros ir važiuodavome autobusu (20)

Visame pasaulyje žinomas akordeonistas Martynas Levickis sako, kad visko pasiekti gyvenime galima,...

Tinklaraštininkė Berta Garuckė hobį pavertė į vieną iš pagrindinių darbų: „Cukrinis avinėlis" tapo antrais mano namais (7)

Daugelis tėvų šį tinklarašt į gerai žino. „Cukrinis avinėlis“ daugeliui jau tapo ta...

Mama susidūrė su širdį draskančia dilema: teko pasirinkti, kuriam iš dviejų sergančių vaikų atiduoti savo inkstą (15)

Du vaikus , kuriems būtina inksto transplantacija, auginanti moteris sako norinti padėti abiem, bet...

30-metės trenerės Brigitos istorija: gali pasigirti ne tik tobulu kūnu, dviem vaikais, bet ir jau 17 metų trunkančiais santykiais (246)

Daugeliui sveiko gyvenimo būdo propaguotojų Brigita Petrulė (30) yra gerai žinoma. Asmeninė...

Top naujienos

Medikai prašo neatidėti apsilankymų poliklinikose: kai kurių ligos taip apleistos, kad tenka iškart vežti į ligoninę (50)

Nors dauguma gydymo įstaigų sveikatos priežiūros paslaugas vėl teikia beveik taip pat, kaip...

„Sviestas sviestuotas“ po skandalo vos spėja suktis: apyvarta išaugo 2,5 karto (33)

Politikų ir žiniasklaidos dėmesio sulaukusi dėl savo prekės ženklo pakovoti nusprendusi įmonė...

Ainis Gurevičius | D+

Slapstymosi meistrai: Lietuvos nusikaltėliai, kurių surasti nepavyksta metų metais

Kai kuriems nusikaltėliams slapstytis nuo teisėsaugos pavyksta metų metais. „Delfi Plius“...

Laukia labai sunki para: Lietuvoje – tūkstančiai žmonių be elektros, dirba gausios brigados skelbia, kuriuose miestuose situacija blogiausia (57)

Lietuvoje dėl gausaus snygio elektros antradienio pavakarę dar neturėjo apie 21 tūkst. namų...

Plaukų koloristė: atrodote serganti ir padaugėjo raukšlių? Greičiausiai tiesiog nežinote, kokia spalva dažyti plaukus (1)

Labai norisi atrodyti kaip nuotraukoje matytai merginai. Todėl dažome ir auksiniais atspalviais...

Ministerija pasiūlė datas, kada būtų galima atnaujinti grožio paslaugas, slidinėjimą ir atverti parduotuves (251)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė siūlymą jau vasario 8 dieną leisti...

Linkėjimus iš Biliūnų kaimo siunčianti verslininkė tinkamo recepto ieškojo ir močiutės užrašuose (2)

Štai imsiu ir išduosiu paslaptį. Natūralų, išskirtinės receptūros pomidorų padažą...

Vilniaus licėjaus direktorius: brandos egzaminai yra nesudėtingi, be jų kils chaosas (85)

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį pristatė siūlymą dėl pandemijos...

Lietuvių gaujos vadeiva rastas negyvas Airijos kalėjime

Dėl žmonių kontrabandos suimtas Lietuvos pilietis rastas negyvas kalėjime. Andrius Pagojus (39...

Rusų policininko smūgio sulaukusi moteris apie jo „atsiprašymą“: mane apgavo (238)

Protesto akcijos Sankt Peterburge metu policijos pareigūno smūgio į pilvą sulaukusi Margarita...