aA
Praeitą savaitę rinkos dalyvių dėmesys buvo sutelktas į Jackson Hole simpoziumą ir jame dalyvavusių centrinių bankų vadovų pasisakymus. Europos centrinio banko prezidentui Mario Draghi išreiškus nuomonę apie vis labiau stiprėjantį pasaulio ekonomikos atsigavimą, rinkos dalyviai didino rizikos apetitą ir aktyviai pirko eurą, svarą bei palaikė akcijų indeksus aukštumose. Tuo tarpu Jenet Yellen savo kalboje neužsiminė apie galimus pokyčius JAV monetarinėje politikoje ar centrinio banko balanso mažinimą ir daugiausiai dėmesio skyrė finansų sistemos reguliavimui.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praeitą savaitę užbaigė sugrįžusi į pastarųjų metų aukštumas. Centrinių bankų pozityvios nuomonės penktadienio pranešimuose paskatino rinkos dalyvius nukreipti pinigus į rizikingesnius aktyvus ir lėmė populiariausios valiutų poros kurso šuolį virš 1.19 lygio. Tai aukščiausias lygis nuo pat 2015 metų sausio mėnesio.

Makroekonomikai duomenys Europos sąjungoje buvo įvairūs: antradienį paskelbtas Vokietijos ekonominio sentimento ZEW indeksas krito iki 10 punktų ir nuvylė dalyvius, kurie tikėjosi išvysti 15. Tai jau trečias iš eilės šios indekso vertės mažėjimas ir galimai signalas apie besikeičiantį sentimentą didžiausioje Europos ekonomikoje. Tuo tarpu pramonės ir paslaugų sektoriaus Europos vadybininkų pirkimų indeksai (angl. PMI) viršijo rinkos lūkesčius ir signalizavo apie tvirtą augimą Europos žemyne. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.4 proc.

USD/JPY tęsė konsolidaciją ties 109 palaikymo lygiu. Tai jau trečia savaitė, kuomet rinkos dalyviai aktyviai pardavinėja šią porą ir greitai numalšina bet kokį bandymą brangti. Japonijoje ketvirtadienį buvo skelbiami infliacijos duomenys - kainos augo 0.5 proc. per pastaruosius metus. Rodiklis atitiko rinkos lūkesčius bei išlaikė bendrą teigiamą tendenciją, kuomet 2017 metų pradžioje infliacija Japonijoje tapo teigiama ir palaipsniui tęsia augimą. Prekiaujantiems šia pora svarbu sekti naujienas susijusias su Šiaurės Korėja, nes geopolitinė įtampa vis dar išlieka svarbus veiksnys tarp investuotojų. USD/JPY pora pakito 0.1 proc.

GBP/USD pora savaitės pradžioje buvo nukritusi iki 1.28 lygio, tačiau pabaigoje išaugus rizikos apetitui grįžo link 1.29. Nors ketvirtadienį paskelbti BVP duomenys atitiko lūkesčius ir siekė 1.7 proc. metinį augimą, tačiau rinkoje išlieka neigiamos nuotaikos dėl Didžiosios Britanijos ekonominės ateities toliau vykstanti pasitraukimui iš Europos sąjungos. Auganti infliacija mažina mažmeninės prekybos augimą, kuris paskutiniais duomenims siekė tik 1.3 proc. palyginti su 2.8 proc. tempu prieš metus. Taip pat verslas nesiėmė rizikos ir investicijos neaugo, kas kelia nerimą apie tvarų ekonomikos augimą ateityje. GBP/USD pora kilo 0.1 proc.

Šią savaitę laukia nemažai makroekonomikų naujienų. Tikėtina, jog didžiausias kintamumas bus pasiektas penktadienį, kuomet sulauksime JAV pramonės vadybininkų pirkimų ISM indekso rezultatų ir darbo rinkos duomenų (angl. nonfarm payrolls). Abu rodikliai pasižymi didele įtaka tiek valiutų, tiek akcijų rinkoms. Taip pat Didžiojoje Britanijoje trečiadienį bus skelbiami nekilnojamo turto rinkos duomenys, o ketvirtadienį Europos sąjungos infliacijos rodikliai. Rinkos dalyviai tikisi išvysti 1 procentinio punkto augimą Europos infliacijoje, kas sustiprintų investuotojų tikėjimą Europos atsigavimo istorija. Savaitės pabaigoje bus skelbiami Kinijos pramonės vadybininkų indeksas Caixin, kuris indikuoja tendencijas žaliavų, ypač metalų rinkose, bei JAV automobilių pramonės duomenys, kurie šiais metais nuolatos nuvilia investuotojus.

Pagal Admiral Markets rinkos nuotaikų duomenis, 33 proc. rinkos dalyvių turi ilgąsias pozicijas EUR/USD poroje, 33 proc. turi ilgąsias pozicijas USD/JPY poroje bei 59 proc. investuotojų tikisi Didžiosios Britanijos svaro tolimesnio brangimo ir išlaiko ilgąsias pozicijas. Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD ir USD/JPY poroje, GPB/USD tikėtina tęs kritimo tendenciją. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Parengta remiantis: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com, invetsing.com

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (84)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (61)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (22)

Tuščios tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos, šįkart rungtynių scenarijus...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (567)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (11)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (333)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (69)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (157)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (153)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...