aA
Kartu su vasaros pradžia Lietuvą užplūdę karščiai varo į neviltį mokyklų bendruomenes. Mokyklų patalpos visiškai nepritaikytos vasariškai temperatūrai, o šiemet mokslo metai tęsis net iki birželio 21-osios.
Perkaitę moksleiviai ieško kur pasislėpti: užplūdę karščiai varo į neviltį
© Shutterstock

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija problemos nemato. Aiškinama, kad esant karštiems orams ugdymo procesas gali būti koreguojamas, t. y. užsiėmimus patariama rengti kitose erdvėse – lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

Tačiau tuomet kyla paprastas klausimas – iš kur mokyklos, ypač perpildytos, gali rasti vėsesnių patalpų?

Kaip užtikrinti normalų procesą?

„Kaip tik šiandien moksleiviams pamokas vedėme saugumo rūsiuose“, – šmaikštavo Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas ir priminė, kad dabartinės mokyklos neturi rūsių, tad neaišku, apie kokias vėsesnes patalpas galima kalbėti.

„Mūsų mokyklos nėra pritaikytos tokioms temperatūroms. Net matuoti nereikia ir taip akivaizdu, kad dabar, ypač viršutiniuose aukštuose esančiose klasėse, temperatūra yra gerokai per aukšta, manau, siekia ir 30 laipsnių, tad ir be ministerijos leidimo suprantame, kad pamokas reikėtų vesti kitose erdvėse.

Tad kas belieka – slėptis po medžiais arba eiti į muziejus.

Bet aš abejoju, ar galima šitaip pateisinti mokslo metų pailginimą. Ar tikrai visą tą laiką slepiantis po medžiais galima užtikrinti normalų ugdymo procesą?“ – kalbėjo A. Girdzijauskas.

„Esame visi labai pavargę. Ne tik dėl karščio. Dar juk vyksta ir egzaminai, tad turime išnešti suolus, atlaisvinti klases, o kur tuo metu padėti savo mokinius? Tie pailginti mokslo metai tikrai įnešė daug sumaišties ir nepatogumų“, – neslėpė ir „Verdenės“ progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė.

Direktorė neslėpė, kad rasti papildomų jaukių erdvių, kur moksleiviams nebūtų taip karšta, labai sudėtinga.

„Džiaugiamės, kad mokyklos kieme esame pasistatę suoliukų, tad pamokos dabar vedamos ir kieme, ir Skulptūrų parke, moksleiviai važiuoja ir į ekskursijas. Kur tik mokytojai sugalvoja, ten eina su mokiniais ir slepiasi“, – pasakojo direktorė.

„Smeltės“ progimnazijos direktorius Arūnas Matuzas taip pat pasakojo, kad mokytojai stengiasi pamokas vesti lauke, tačiau sutiko, kad vietos lauke visiems tikrai per maža.

„Tad bent jau tie, kurių kabinetai yra saulėtoje pastato pusėje, stengiasi eiti į lauką“, – sakė A. Matuzas.

Jis taip pat pritarė, kad esant tokioms darbo sąlygoms užtikrinti žinių įsisavinimą – sunkiai įgyvendinama misija.

Visi kalbinti mokyklų vadovai patikino, kad atšilus orams griežtai nekontroliuojama, kad mokiniai vilkėtų uniformas. Esą leidžiama mokiniams rengtis taip, kad būtų patogu.

„Bent jau mano paties vaikai dabar į mokyklą eina vilkėdami šortais. Tad tėvai turėtų vadovautis protingumo kriterijais ir orų prognozėmis. Mokytojai per karščius tikrai nereikš jokių pretenzijų dėl aprangos“, – sakė A. Matuzas.

Priminsime, kad šiemet pradinių klasių mokiniams mokslo metai tęsiasi iki birželio 7 d., o vyresniųjų klasių mokiniams – net iki birželio 21-osios.

„Lubos“ – 28 laipsniai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vakar išplatino rekomendacijas, kad esant karštiems orams, kai patalpose temperatūra didesnė negu 28 laipsniai, ugdymo procesas gali būti koreguojamas – pamokos gali būti trumpinamos. Rekomenduojama jas rengti tik iki pakylant minėtai temperatūrai. Apie trumpesnį laiką mokykloje turėtų būti informuojami mokinių tėvai.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams. Būtent todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

„Mokslo metų pabaigoje dauguma mokyklų suplanuoja edukacines išvykas ar projektines veiklas mokyklose. Šiuo metu vyksta iniciatyva „Mokslininkai – mokykloms“, kai universitetai atveria savo laboratorijas mokiniams arba mokslininkai lankosi mokyklose ir pristato STEAM mokslų naujoves. Šią savaitę vizitus po mokyklas pradėjo laboratorija ant ratų „MoMoLab“, kurioje galima atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, taip pat tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus“, – rašoma ministerijos pranešime.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
2.8235

Top naujienos

Duomenų mokslininkas – apie reakciją į omikron: kol nebus atsakyta į tris klausimus, tenka imtis kontroliuojamos panikos (40)

Kol pasaulio mokslininkai skuba tirti, kiek pavojinga naujoji koronaviruso omikron atmaina, duomenų...

50 minučių Dulkio klausęs Sysas neteko kantrybės: atsakykite bent Vandai iš Eišiškių (109)

Rengiama sveikatos apsaugos sistemos pertvarka sukėlė daug klausimų politikams ir savivaldos...

Prezidentės eglutės nuotrauka užbūrė internautų širdis: kviečia pasipuošti ir džiaugtis (74)

Pamažu įsibėgėjant miestų eglių įžiebimams, eglutės nušvinta ir dažno gyventojo kieme....

Lukašenka žeria kaltinimus Lietuvai: migrantai atvežami prie Baltarusijos sienos „negyvi, o gal pusgyviai“ VSAT tokius teiginius vadina absurdiškais (79)

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka pirmadienį apkaltino Lietuvą migrantų...

Lietuvos miškus saugantis „Labanoro vilkas“: žmogus yra per daug įsijautęs į gamtos išnaudojimą

Naujausioje laidos „Išpakuota“ serijoje svečiuojamės Labanoro girios glūdumoje. Čia...

Baltosios mišrainės paslaptys: ekspertė patarė, kaip patobulinti tradicinį receptą

Šventėms artėjant vis dažniau susimąstome apie kalėdinį meniu . Tačiau yra tokių...

Neseniai susituokusi Indrė Burlinskaitė-Vaisieta su vyru medų kopinėjo Mauricijuje: tai pirmoji tokia mūsų kelionė (48)

Rugsėjo mėnesį aukso žiedus Druskininkuose sumainę sporto trenerė Indrė Burlinskaitė ir...

Prancūzijoje – netikėtas raginimas aukščiausiu lygiu: skubiai skiepytis ne tik nuo koronaviruso (92)

Prancūzijoje šiuo laikotarpiu, kai visi kalba apie kovidą, – netikėtas priminimas aukščiausiu...

Lenkų pasieniečių miškuose sugautas migrantas: mielai pasilikčiau čia (10)

Migrantas iš Irako Salih Remidh Lenkijos pasieniečių buvo sulaikytas miškuose netoliese Lenkijos...