aA
Kartu su vasaros pradžia Lietuvą užplūdę karščiai varo į neviltį mokyklų bendruomenes. Mokyklų patalpos visiškai nepritaikytos vasariškai temperatūrai, o šiemet mokslo metai tęsis net iki birželio 21-osios.
Perkaitę moksleiviai ieško kur pasislėpti: užplūdę karščiai varo į neviltį
© Shutterstock

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija problemos nemato. Aiškinama, kad esant karštiems orams ugdymo procesas gali būti koreguojamas, t. y. užsiėmimus patariama rengti kitose erdvėse – lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

Tačiau tuomet kyla paprastas klausimas – iš kur mokyklos, ypač perpildytos, gali rasti vėsesnių patalpų?

Kaip užtikrinti normalų procesą?

„Kaip tik šiandien moksleiviams pamokas vedėme saugumo rūsiuose“, – šmaikštavo Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas ir priminė, kad dabartinės mokyklos neturi rūsių, tad neaišku, apie kokias vėsesnes patalpas galima kalbėti.

„Mūsų mokyklos nėra pritaikytos tokioms temperatūroms. Net matuoti nereikia ir taip akivaizdu, kad dabar, ypač viršutiniuose aukštuose esančiose klasėse, temperatūra yra gerokai per aukšta, manau, siekia ir 30 laipsnių, tad ir be ministerijos leidimo suprantame, kad pamokas reikėtų vesti kitose erdvėse.

Tad kas belieka – slėptis po medžiais arba eiti į muziejus.

Bet aš abejoju, ar galima šitaip pateisinti mokslo metų pailginimą. Ar tikrai visą tą laiką slepiantis po medžiais galima užtikrinti normalų ugdymo procesą?“ – kalbėjo A. Girdzijauskas.

„Esame visi labai pavargę. Ne tik dėl karščio. Dar juk vyksta ir egzaminai, tad turime išnešti suolus, atlaisvinti klases, o kur tuo metu padėti savo mokinius? Tie pailginti mokslo metai tikrai įnešė daug sumaišties ir nepatogumų“, – neslėpė ir „Verdenės“ progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė.

Direktorė neslėpė, kad rasti papildomų jaukių erdvių, kur moksleiviams nebūtų taip karšta, labai sudėtinga.

„Džiaugiamės, kad mokyklos kieme esame pasistatę suoliukų, tad pamokos dabar vedamos ir kieme, ir Skulptūrų parke, moksleiviai važiuoja ir į ekskursijas. Kur tik mokytojai sugalvoja, ten eina su mokiniais ir slepiasi“, – pasakojo direktorė.

„Smeltės“ progimnazijos direktorius Arūnas Matuzas taip pat pasakojo, kad mokytojai stengiasi pamokas vesti lauke, tačiau sutiko, kad vietos lauke visiems tikrai per maža.

„Tad bent jau tie, kurių kabinetai yra saulėtoje pastato pusėje, stengiasi eiti į lauką“, – sakė A. Matuzas.

Jis taip pat pritarė, kad esant tokioms darbo sąlygoms užtikrinti žinių įsisavinimą – sunkiai įgyvendinama misija.

Visi kalbinti mokyklų vadovai patikino, kad atšilus orams griežtai nekontroliuojama, kad mokiniai vilkėtų uniformas. Esą leidžiama mokiniams rengtis taip, kad būtų patogu.

„Bent jau mano paties vaikai dabar į mokyklą eina vilkėdami šortais. Tad tėvai turėtų vadovautis protingumo kriterijais ir orų prognozėmis. Mokytojai per karščius tikrai nereikš jokių pretenzijų dėl aprangos“, – sakė A. Matuzas.

Priminsime, kad šiemet pradinių klasių mokiniams mokslo metai tęsiasi iki birželio 7 d., o vyresniųjų klasių mokiniams – net iki birželio 21-osios.

„Lubos“ – 28 laipsniai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vakar išplatino rekomendacijas, kad esant karštiems orams, kai patalpose temperatūra didesnė negu 28 laipsniai, ugdymo procesas gali būti koreguojamas – pamokos gali būti trumpinamos. Rekomenduojama jas rengti tik iki pakylant minėtai temperatūrai. Apie trumpesnį laiką mokykloje turėtų būti informuojami mokinių tėvai.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams. Būtent todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

„Mokslo metų pabaigoje dauguma mokyklų suplanuoja edukacines išvykas ar projektines veiklas mokyklose. Šiuo metu vyksta iniciatyva „Mokslininkai – mokykloms“, kai universitetai atveria savo laboratorijas mokiniams arba mokslininkai lankosi mokyklose ir pristato STEAM mokslų naujoves. Šią savaitę vizitus po mokyklas pradėjo laboratorija ant ratų „MoMoLab“, kurioje galima atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, taip pat tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus“, – rašoma ministerijos pranešime.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
2.8235

Top naujienos

Siunčia viltingą žinią: pirmasis miestas Europoje įgijo bandos imunitetą? (94)

Kovo mėnesį pasaulį apskriejo vaizdai iš šiaurės Italijos: kariniai sunkvežimiai, prikrauti...

Kova dėl elektros vartotojų: du nauji tiekėjai ir siūlomų kainų palyginimas (89)

Lapkritį nepriklausomų elektros tiekėjų būrys pasipildė dviem naujais vardais, o Valstybinė...

Orai: pamažu mėgins įsitvirtinti žiema (13)

Šiandien Lietuvos orus lems nelabai aktyvaus ciklono vakarinė dalis.

Gydytojas Morozovas pasakė, kaip seksas veikia organizmą (185)

Jo trūkumas pasireiškia mažesniu atsparumu infekcijai, dažnesnėmis onkologinėmis ligomis, prasta...

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti (417)

Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena iš dešimties...

Šio verslo gamyklos Lietuvoje išbando išskirtines inovacijas: štai kaip viskas atrodo iš vidaus (6)

Skirtingose pramonės šakose įdiegiama vis daugiau aplinką tausojančių sprendimų, ne išimtis ir...

Vilniaus ir Kauno eglės – tikros gražuolės: kuri jums patiko labiau? balsavimas (544)

Šiemet kalėdinių eglių įžiebimo šventes sekame nebe miestų aikštėse, o namuose. Vilniaus ir...

Pagaliau: sostinėje įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė, kuria žavėsis visa Europa susirinko minia žmonių; papildyta nuotraukų galerija (715)

Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį vakare įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė....

Lietuvos valdovė, kuri tapo „blogiete“: net Žygimantas Augustas manė, kad ji kalta dėl Barboros mirties (55)

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės romanas pavergė lietuvių širdis. Tragiškai...

18 taškų pranašumą iššvaistę ispanai pralaimėjo Izraeliui estai neprilygo rusams (16)

FIBA atrankos į Europos krepšinio čempionatą staigmenos nesibaigia. Šeštadienio vakarą...

|Maža didelių žinių kaina