Primename, kad atnaujintame žemėlapyje numatytos automobilių stovėjimo ir aptarnaujančio transporto sustojimo vietos, užtikrintas susisiekimas eismo ribojimų zonų prieigose. Atsižvelgiant į itin svarbiam tarptautiniam renginiui keliamus saugumo reikalavimus ir jų nepažeidžiant, dalis anksčiau planuotų eismo ribojimų panaikinti, taip siekiant kuo labiau sumažinti įtaką įprastam miesto gyvenimui, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Kaip jau buvo skelbta anksčiau, NATO Viršūnių susitikimo metu eismo ribojimai apims Senamiestį, dalį miesto centro ir Vilniaus oro uosto teritorijos, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas. Nuolat gauname gyventojų ir į ribojimų zonas patenkančių verslininkų nuogąstavimų, kad paskelbti ribojimai smarkiai apribos jų galimybes judėti po miestą, apsirūpinti būtinais ištekliais. Todėl po susitikimų su suinteresuotomis grupėmis derinome galimus variantus su kitomis institucijomis ir dabar galime pasidalinti atnaujintomis eismo ribojimų schemomis. Tikimės, kad tai įneš daugiau aiškumo“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Daugiausia pakeitimų atlikta Senamiesčio ir miesto centro zonoje. Numatytos krovinių iškrovimo ir pakrovimo bei keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo vietos, taip pat automobilių stovėjimo vietos, kuriose parkuoti transporto priemones galės ribojimų zonoje gyvenantis vilniečiai. Pėsčiųjų eismas Prezidentūros prieigose bus ribojamas liepos 11 d. 15–24 val., kitu metu ir kitose Senamiesčio bei miesto centro vietose pėstieji galės judėti be apribojimų.

Nuo liepos 7 d. Senamiestyje – eismo ribojimo zonoje esančiose gatvėse – bus įrengti automobilių stovėjimą draudžiantys kelio ženklai, kurie galios Senamiesčio gyventojams ir svečiams. Todėl gyventojai raginami automobilius patraukti iš parkavimo vietų iki įsigaliojant eismo pakeitimams, o turintiems galimybę – automobilį statyti vidiniuose kiemuose.

Senamiesčio gyventojai, turintys gyventojo parkavimo leidimą mokamoje zonoje, nuo liepos 5 d. automobilius galės nemokamai statyti kitose Vilniaus miesto teritorijose bei rinkliavos zonose, kur nebus įvesti eismo ribojimai. Taip pat gyventojų patogumui papildomai bus įrengtos specialios automobilių stovėjimo vietos:

A. Stulginskio g. 8, šalia Pramogų banko esančioje stovėjimo aikštelėje; • Šalia Olandų g. – Kirkuto al. sankryžos esančioje stovėjimo aikštelėje; • Maironio – O. Šimaitės gatvių sankryžoje, šalia Tymo turgaus esančioje aikštelėje. Šios aikštelės bus išskirtos kelio ženklu „P rezervuota“ su papildoma informacine lentele „Tik su gyventojo leidimais“.

Atkreipiamas dėmesys, kad nepatraukus automobilių iki liepos 7 d. arba juos pastačius pažeidžiant stovėjimą draudžiančius ženklus – automobiliai bus priverstinai nutempti.  Apie jų saugojimą ir atsiėmimo sąlygas bus galima pasiteirauti telefonu 112.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)