aA
Verslas turėtų būti neatsiejamas mokyklų partneris – jis gali padėti mokiniams geriau suprasti XXI a. darbo rinkos poreikius, darbe laukiančius iššūkius bei būtinas jam įgyti kompetencijas. Ekskursijos po įmones, darbas jų laboratorijose ir supažindinimas su versle vystomais technologiniais procesais turėtų tapti ne progine, o nuolatine mokyklos taikoma praktika, rašoma pranešime spaudai.
Pamoka
© Ignas Rusilas

Kas svarbiau - technologijos ar mokytojo asmenybė?

Robotus kuriančios ir komercializuojančios įmonės „Factobotics“ vadovas Justinas Katkus įsitikinęs, kad nors ir Lietuvos mokyklose yra išties daug kūrybiškų, lanksčių ir ambicingų mokytojų, čia vis dar mažai įrangos, galinčios gerinti ugdymo kokybę. „Pasaulyje egzistuoja daugybė priemonių, skirtų ne tik praturtinti pamokos turinį, bet ir, pavyzdžiui, vertinti mokinių pasiekimus ir stebėti jų pažangą. Mokytojas, turėdamas tokius pagalbinius įrankius, sutaupytų didžiausios savo vertybės – laiko“ – teigia J. Katkus. Tuomet, jo manymu, mokytojas galėtų lengviau pereiti į fasilitatoriaus rolę, kiekvienam moksleiviui skirti daugiau laiko, padėti atrasti ir atskleisti jo stipriąsias puses.

Kita vertus, Justinas sako, jog iš to, kiek pačiam teko lankytis Lietuvos mokyklose, jis pastebėjo, jog Lietuvos mokytojai eina geru keliu – jie yra šviesūs, protingi ir atsidavę žmonės. Mokytojas, turintis pašaukimą, gali padaryti didžiulį pokytį klasėje – jis ragins mokinius kuo labiau įsitraukti į pamoką, pamatys, kuriuo būdu kiekvienam labiausiai sekasi atlikti užduotis, organizuos keleto mokymo dalykų integraciją ir rengs užsiėmimą ne tik mokyklos suole, bet ir gamtoje arba įmonėje – tarp mašinų, kuriančių mūsų kasdienybėje būtinus produktus.

Justinas Katkus
Justinas Katkus
© Organizatoriai

Arnoldas Šileika, laivų statybos ir remonto įmonės „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius pritaria, kad technologijomis turi būti aprūpinta kiekviena mokykla, tačiau mano, kad tikslingą jų panaudojimą įgalins tik entuziastingas mokytojas. „Net ir turint klasėje visą reikalingą įrangą, gerų rezultatų galima ir nepasiekti, jeigu šalia nebus motyvuotų, charizmatiškų, puikiai savo darbą išmanančių ir mylinčių mokytojų – asmenybių. Inovatyvus ir kūrybiškas mokytojas sugebės įtraukti ir sudominti mokinius net ir su paprastesnėmis turimomis priemonėmis“ – įsitikinęs A. Šileika.

Arnoldas Šileika
Arnoldas Šileika
© Organizatoriai

Verslas praturtina kasdienį mokymąsi

Bendradarbiavimas tarp mokyklos ir verslo atstovų būtinas nuolatos: rengiant dirbtuves įvairaus profilio įmonėse, organizuojant pamokas su įmonių vadovais, skatinant mokinius dalyvauti inovatyviuose projektuose. Anot J. Katkaus, bendradarbiavimas neturėtų pasibaigti ties ekskursijos mokslo metų į įmonę suorganizavimu.

Bet kokio profilio verslo įmonėse mokiniai gali pamatyti tai, ko neišvys mokyklos suole – kaip yra realizuojami įvairūs technologiniai procesai, organizuojamas darbas cechuose.

Būdamas didelės įmonės vadovu, A. Šileika stengiasi užtikrinti, kad mokiniai iš jo vadovaujamos įmonės galėtų kuo daugiau išmokti: „Ne vieneri metai įmonės personalo darbuotojai lankosi Lietuvos mokyklose, populiarindami jūrinę inžinerinę pramonę bei skatindami moksleivius rinktis perspektyvias ir įdomias profesijas. Ateityje tikimės prisikviesti mokinius atlikti praktinius darbus mūsų laboratorijose, supažindinti su verslo organizavimu, naudojamomis informacinėmis technologijomis, finansinės ir verslo valdymo apskaita.“ Jis priduria, kad bet kokios įmonės ekspertai gali tiesiogiai prisidėti prie ugdymo proceso – naudodamiesi mokykloje ugdomų disciplinų pavyzdžiais, parodyti mokiniams, kaip jas pritaikyti, dirbant versle.

Mokytojai Lietuvai
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Netikėta: prieš šventes pigiausi maisto produktai šiemet pigesni (58)

Kainų palyginimo portalo „ Pricer.lt “ atliktas kainų tyrimas rodo, kad lapkričio mėnesį...

Į Lietuvą atkeliauja sniegas ir tikra žiema (53)

Sinoptikė Izolda Marcinonienė laidoje „DELFI Diena“ teigė, kad savaitgalį džiaugsimės...

Teisėsaugai – smūgis: teisėjai suabejojo, ar dėl 6 žmonių žūties nuteisė kaltą asmenį (29)

Net šešias gyvybes nusinešio gaisro sostinės Žirmūnų mikrorajono daugiabutyje byla pakrypo...

Baškienė apie nusivylimus politikoje: tokie dalykai Seime mane liūdina (141)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) narė, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja...

Vitas Vasiliauskas: pajamų nelygybės klausimas kitąmet tik aštrės (210)

Vyriausybės vykdoma mokesčių ir viešojo sektoriaus politika neprisideda prie pajamų nelygybės...

Masinė avarija Vilniuje: paralyžiuota Geležinio Vilko gatvė (131)

Penktadienį sostinėje, piko metu, Geležinio Vilko gatvėje, link Gerosios Vilties žiedo, įvyko...

Miunchene – itin gausios „Žalgirio“ gerbėjų gretos specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (31)

Penktadienio vakaro Eurolygos rungtynėse Miuncheno „Audi Dome“ arenoje tikrai ryškiai bus galima...

Atsikirto Mauricui dėl Lietuvos pavadinimo „pigia“ (70)

Ekonomistas Žygimantas Mauricas paskelbė, kad Lietuva negaus pusės milijardo eurų Europos...

Lietuviai nuo Kalėdų karštinės ir gaminimo maratono bėga svetur (9)

„Yra žmonių stipriau įsikibusių į šventines tradicijas, jiems norisi šieno po staltiese ar...