Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje penktadienį rengiamas tarptautinis seminaras, skirtas aptarti suskystintų gamtinių dujų (SGD) pritaikymo transporto, gamybos ir energetikos srityse aktualijas.
© DELFI

Jame savo patirtimi dalysis didžiausių pasaulio kompanijų, tokių kaip „GE Oil & Gas“, „Rolls-Royce Marine AS“, „Bomin Linde“, „ScanGass“ atstovai. Renginio garbės svečias – Norvegijos ambasadorius Dag M. Halvorsen.

„Šis seminaras Lietuvos specialistams ypač naudingas, nes jau netrukus mūsų šalyje startuoja vienas reikšmingiausių energetikos projektų – pradės veikti SGD terminalas. Terminalo atsiradimas svarbus ne tik šalies energetinės nepriklausomybės požiūriu, bet ir reikšmingas skatinant investicijas ir siekiant naujų gamybos sričių atsiradimo Klaipėdoje. Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) kartu su partneriais vykdomam projektui „MarTech LNG“ suteiktas projekto flagmano statusas. Tai suteikia šiam projektui išskirtinį politinį pripažinimą. Dabar, kaip niekada anksčiau, yra svarbu sutelkti valstybines, mokslo ir verslo institucijas, kad būtų įgyvendinti siekiai pagerinti Baltijos jūros ekologinę būklę bei laivyboje įdiegti modernius, aplinką saugančius technologinius sprendimus. Projektas – ypač sėkmingas, todėl jis bus pratęstas dar ilgesniam terminui“, - teigė KMTP Roma Stubrienė.

Tarptautinį seminarą rengia Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Norvegijos ambasada Lietuvoje ir kompanija „Innovation Norway“. Seminaras organizuojamas įgyvendinant tarptautinį projektą „MarTech LNG“.

Šiuo projektu siekiama sukurti SGD vertės grandinę, sudarant sąlygas Pietų Baltijos regiono verslui dalyvauti SGD infrastruktūros plėtros ir SGD panaudojimo projektuose, susijusiuose su laivyba, energetika, transportu, uosto krova.

Projekto metu padedama verslui įgyti reikiamas kompetencijas ir technologijas, atversiančias kelius regiono verslui dalyvauti SGD projektuose, didinti jų konkurencingumą. Projektas pripažintas strateginiu vienoje iš ES Baltijos jūros regiono strategijos prioritetinių sričių „PA Ship“. Ši sritis akcentuoja žaliosios laivybos plėtrą Baltijos jūros regione, sukuriant šį regioną, kaip pavyzdinį, kuriame įgyvendinant naujas laivybos aplinkosaugines nuostatas.

Klaipėdos uostas – sparčiausiai augantis viso regiono uostas, todėl mums ypač svarbu žengti koja kojon su pažangiausiomis technologijomis. Atsiradus SGD terminalui, didėja ir mūsų uosto konkurencingumas, atsiveria naujos verslo nišos, sudaromos palankios sąlygos sukurti SGD produktus ir naujus verslus Lietuvoje“, - apie perspektyvas pasakojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

„MarTech LNG“ projektą KMTP ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kartu su kitais partneriais vykdo nuo 2012 metų. Projektui susibūrė 8 partneriai ir 20 asocijuotų organizacijų, kurios padeda kurti konkurencingą verslo ir mokslo bendradarbiavimo aplinką, padėsiančią įgyvendinti SGD projektus, prisidėsiančius prie regiono energetinės nepriklausomybės užtikrinimo.

Projekto tikslas – sukurti geresnį priėjimą prie SGD technologijų ir žinių, susijusių su verslo veikla, plėtoti kompetencijas ir specializaciją jūrų pramonės ir verslo grandinėje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kodėl nutilo Grybauskaitė (419)

Likus metams iki kadencijos pabaigos prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo atostogauti, o...

Išsigandusiems gripo – vilčių teikianti žinia (14)

Pagaliau Lietuvoje fiksuojamas sergamumo grip u ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų...

Dėl Sirijoje žuvusių Rusijos samdinių – nauji liudijimai: ryškėja visai kitoks vaizdas (425)

Vien 2017 metų rugsėjį Sirijoje žuvo ne mažiau kaip 54 kariai iš Rusijos privačių karinių...

Viešųjų pirkimų tarnyba „Vilniaus plano“ pirkinį vadina keistu (2)

Savivaldybės įmonės „ Vilniaus planas “ profilį socialiniame tinkle „Facebook“ nuo šių...

Virusais užsieniečių pinigus grobstę lietuviai pasodinti už grotų (4)

Vasario 19 d. Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltais tris asmenis, kurie, panaudojant...

Po Latvijos sūrininko bankroto – atgarsiai Lietuvoje (10)

Rygos miesto Vidzemės apylinkės teismui pateiktas ieškinys dėl sūrio gamintojo „Latvian...

Siaubingas atsitiktinumas sukrėtė visą šalį: niekada negalėsime to pamiršti (9)

Meksikos pietuose esančio Santjago Chamiltepeko miestelio gyventojai galvojo, kad blogiausia jau...

Korupcija aukščiausiuose sluoksniuose: kas žinotina apie Latvijos centrinio banko prezidento sulaikymą (31)

Pastarąją savaitę Latvijos finansų sistemai buvo suduoti du itin skausmingi smūgiai.

Ilgai kvietimo į rinktinę laukęs Želionis: apie neįprastus skambučius ir svajonę žaisti „Žalgiryje“ (5)

Palangoje pirmadienį antrą kartą susibūrė netradicinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė,...