Klaipėdiečiai, norėdami patekti į Smiltynės paplūdimius, kurie taip pat priklauso uostamiesčiui, turės pirkti ne tik kelto bilietą, bet susimokėti dar vieną mokestį.
© M.Milinio nuotr.

Tokia kuriozinė situacija susidarys, jei Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija įgyvendins savo planus įvesti lankytojo bilietą patekti į šią saugomą teritoriją.

Pavasarį įvesti nesiryžo

Smiltynė patenka į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją, tačiau šis pussasalyje esantis gamtos kampelis yra ir Klaipėdos miesto teritorija.

„Kokią nesąmonę sugalvojote? Rinkti iš klaipėdiečių mokestį už tai, kad jie galėtų leisti laisvalaikį Smiltynės paplūdimiuose yra ir nedora, ir nelogiška, ir neteisinga“, - Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorei Aušrai Feser priekaištus trečiadienį žėrė uostamiesčio politikai.

Direktorė aiškino, kad tinkamai tvarkyti Kurių nerijos nacionalinio parko teritoriją direkcijai stinga lėšų. Esą, kai 2008 metais finansavimas įstaigai buvo sumažintas 48 proc., iki šiol jis neatkurtas ir direkcijai per metus skiriama tik apie 1,3 mln. litų.
Todėl Aplinkos ministerija nurodė, kad saugomas teritorijas prižiūrinčios įstaigos gali rinkti pinigus iš lankytojų.

„Pavasarį įsivesti lankytojo bilieto kažkaip nesiryžome, o dabar jau pats laikas, nes matome, kad kitais metais finansavimas mums taip pat nedidės“, - teigė A. Feser.

Kaina – nuo 0,5 iki 1 euro

Todėl preliminariai numatoma, kad lankytojo bilietas kainuos nuo 0,5 iki 1 euro.

Pastarąją kainą turės sumokėti tie žmonės, kurie į Kuršių neriją keliasi iš Naujosios perkėlos, o 50 euro centų lankytojų bilietas kainuos tiems žmonėms, kurie į Smiltynę kelsis iš Senosios perkėlos.

Lankytojo į Kuršių nerijos nacionalinį parką bilieto esą nereikės pirkti tik žmonėms, kurie šioje teritorijoje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

„Neteisinga savo finansines problemas užkrauti ant klaipėdiečių pečių. Juk visi žinome, kad daugiausia keltais į Smiltynę iš Senosios perkėlos keliasi uostamiesčio gyventojai, kurie ieško tyresnės gamtos, gražių paplūdimių, nori pagrybauti ar nueiti į viešąją pirtelę. Dabar visus juos norite papildomi apmokestinti“, - piktinosi Klaipėdos savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai.

Nori pinigų, bet sumos nežino

A. Feser aiškino, kad Smiltynė yra labiausiai apleista Kuršių nerijos nacionalinio parko dalis, todėl jai reikia daugiausia investicijų.

Esą klaipėdiečiai todėl ir neturėtų pykti, kad reikės papildomai susimokėti už patekimą į šią teritoriją, nes žinos, kad ji bus sutvarkyta.

„Be to, į Smiltynę persikelia ir tokie žmonės, kurie nuniokoja tai, kas jau sutvarkyta. Gal naujas lankytojo bilietas vandalus atbaidys?“ - svarstė A. Feser.

Uostamiesčio politikai klausė, kiek konkrečiai reikia investicijų, kad Smiltynė atrodytų taip, kaip nori Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. A. Feser tikslių skaičių įvardyti negalėjo.

„Net nežinote, kiek reikia pinigų, o norite juos rinkti. Man, pavyzdžiui, ir dabar Smiltynėje yra gerai, ten nieko nereikia tvarkyti. Be to, jei pateiktumėte mums skaičius, gal Kuršių nerijos nacionalinio pako direkcija ir Klaipėdos savivaldybė galėtų pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią Smiltynės priežiūrai iš miesto biudžeto būtų skiriama daugiau lėšų. Variantų yra visokių, nebūtina apmokestinti klaipėdiečių“, - dėstė Klaipėdos politikas Vidmantas Plečkaitis.

Kenčia taršą

Jam antrino Klaipėdos miesto tarybos narė Ramunė Staševičiūtė. Anot jos, lankytojo bilietą į Kuršių neriją turėtų pirkti kitų miestų gyventojai, kurie čia atvažiuoja kartą ar du per metus.

„Klaipėdiečiai vasarą į Smiltynę keliasi kiekvieną dieną, todėl paskaičiuokite, kiek jiems tai papildomai kainuos. Be to, įvertinkime tai, jog klaipėdiečiai turi kentėti iš uosto, Laisvosios ekonominės zonos sklindančią taršą, todėl tikrai negražu jiems uždaryti kelius į gamtą“, - nuomonę reiškė R. Staševičiūtė.

Politikai sutartinai tvirtino, jog tikrai visais įmanomais būdais priešinsis, kad klaipėdiečiams nereikėtų pirkti lankytojų bilietų į Smiltynę.

„Nemylite jūs tos Smiltynės, jei nenorite jos tinkamai sutvarkyti“, - replikavo A. Feser.

Iš Klaipėdos biudžeto Smiltynės priežiūrai – paplūdimiams valyti, išvežti šiukšles, remontuoti takus – kasmet skiriama apie 200 tūkst. litų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

4-mečio liudijimas sukrėtė medikus: mama iš karto uždaryta į areštinę (194)

Tik atsidūręs ligoninėje 4-metis išdrįso papasakoti, ką patiria namuose. Išgirdę berniuko...

JAV suimta Neringa Venckienė papildyta (854)

Lietuvos prašymu Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė , kaltinama...

Gyvai / DELFI TV Gyvai: Generalinė prokuratūra komentuoja Neringos Venckienės suėmimą JAV (1)

Generalinėje prokuratūroje (Rinktinės g. 5A) Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis...

Sirijoje – naujausi rusų naikintuvai papildyta 14.35 (54)

Rusijos kariuomenė pradėjo naudoti naikintuvus „ Su-57 “ tik 2018 m. vasario pradžioje....

Spaudė, sekė ir smerkė: skandalingo Makaraitytės straipsnio bijojo ir aukščiausi šalies vadovai (352)

Žurnalistė Indrė Makaraitytė iki šiol atsimena prieš 13 metų darytą interviu, kurio metu...

Ruošiami pokyčiai trečiame pagal dydį Lietuvos oro uoste: dabartinės kryptys netenkina (11)

Praėjusiais metais Palangos oro uostas turėjo 11 krypčių į užsienio šalis, tačiau verslo ir...

Specialistai informuoja: kaip elgtis atėjus šalčiams (2)

Stipriai atšalus orams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centr o specialistai primena kaip...

Po akibrokšto iš Vokietijos Maskvoje „atkimšinėjami šampano buteliai“ (229)

Naujos didžiosios Vokietijos koalicinės vyriausybės sutartyje penkios pastraipos skirtos ir...

Kaimynų triumfas: Latvijai – pirmas istorijoje žiemos olimpinių žaidynių auksas (23)

„Net jeigu ir vėl/Tik per klaidą netapom mes čempionais“ – skamba Marijono Mikutavičiaus...

Ko iš tiesų siekia liberalai, keldami kandidatą į prezidentus (71)

Keldamas savo kandidatą į prezidentus Liberalų sąjūdis (LS) siekia sudaryti įspūdį, kad su...