aA
Paaiškėjo 10 smulkaus verslo įmonių, kurių atstovai artimiausias 12 savaičių savo žinias ir įgūdžius tobulins „Kiekvienas gali“ smulkaus verslo akademijoje, startuojančioje spalio 26-ąją. Tarp būsimų akademijos dalyvių yra įmonės iš įvairių šalies regionų, veikiančios mažmeninės prekybos, maitinimo, renginių organizavimo, automatizacijos sprendimų ir kitose srityse.
Dovilė Urbanaitė, Pijus Makarevičius ir Odeta Bložienė
Dovilė Urbanaitė, Pijus Makarevičius ir Odeta Bložienė

Septynis dalyvius atrinko „Swedbank“ ekspertų komanda, o likusius tris – portalo DELFI skaitytojai. Daugiausiai portalo skaitytojų simpatijų pelnė ir šansą dalyvauti akademijos programoje gavo įmonės „Puoškis lietuviškai“, kuriantys rūbus, pasakojančius mūsų tautos istoriją, verslo renginių organizatoriai „Linksmadienis“ ir grožio studija šeimai „Cozy Cuts“.

Rasa Verkauskaitė-Kazanskienė
Rasa Verkauskaitė-Kazanskienė

Be jų „Kiekvienas gali“ akademijoje taip pat dalyvaus verslo procesų automatizavimu užsiimanti Kauno įmonė „Definra“, neįgaliųjų įdarbinimo galimybėmis besirūpinanti viešoji įstaiga iš Prienų „Galimybių dirbtuvės“, Klaipėdoje įsikūręs gėlių salonas „Florika“, maitinimo paslaugas darželiams Vilniuje teikianti įmonė „Rojaus obuoliai“, natūralios kosmetikos gamintoja iš Marijampolės „Kosmetikos laboratorija“, juvelyrikos namai iš Vilniaus „v2o“ bei statybos ir sodo prekėmis prekiaujanti bendrovė „Kovas“ iš Trakų.

Susidomėjimas viršijo lūkesčius

Pasak „Swedbank“ Smulkių verslo klientų ir rinkodaros skyriaus vadovės Rasos Verkauskaitės-Kazanskienės, smulkiųjų šalies verslininkų susidomėjimas akademija viršijo lūkesčius, o norą dalyvauti projekte pareiškė daugiau kaip 150 įmonių iš visos Lietuvos.

„Kandidatai į programą sugriovė mitą, kad smulkusis verslas neturi laiko tobulėjimui ir akademiją įvertino kaip ypatingai vertingą galimybę. Po įtempto ir dinamiško atrankų periodo turime 10 motyvuotų akademijos dalyvių, veikiančių skirtinguose verslo sektoriuose, skirtinguose Lietuvos miestuose. Tikime, kad jų atradimai ir įžvalgos, kuriomis dalinsimės ir „Delfi“ portale, bus vertingos visiems projektą stebintiems smulkiems verslams ar apie savo verslą dar tik svarstantiems“, - sako R. Verkauskaitė-Kazanskienė.

Smulkusis verslas sudaro daugiau kaip 80 proc. šalies įmonių, tačiau jų sukuriama ekonominė vertė nėra didelė. Viena iš priežasčių ta, kad smulkioms įmonėms dažnai pritrūksta resursų, kurie padėtų spręsti konkurencingumo, efektyvumo padidinimo ar inovatyvių technologijų diegimo klausimus. Todėl vienas iš pagrindinių „Kiekvienas gali“ akademijos tikslų yra padėti įmonėms rasti ir įgyvendinti reikalingus sprendimus.

Iššūkius spręs kartu su mentoriais

Visos akademijoje dalyvaujančios įmonės jau yra įvardijusios joms aktualiausias problemas. Jos norėtų rasti būdų kaip, pavyzdžiui, pritraukti ir išlaikyti darbuotojus, įvesti naujų produktų į rinką, rasti partnerių ar stambių klientų, optimizuoti kasdienius veiklos procesus ar įdiegti našumą padidinančias technologijas.

Povilas Petrauskas
Povilas Petrauskas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip spręsti šiuos ir kitus augimą ribojančius iššūkius, kiekvienam „Kiekvienas gali“ akademijos dalyviui patars individualiai priskirtas mentorius. Tarp jų yra patyrę verslininkai, valdantys sėkmingas įmones, ir kiti ilgametę verslo patirtį turintys ekspertai.

Rūta Merkytė
Rūta Merkytė
© DELFI / Domantas Pipas

„Kiekvienas gali“ smulkaus verslo akademijoje įmones konsultuos Odeta Bložienė („Burokėlis ir krapas“), Dovilė Urbanaitė („She is glowing“), Andrius Vitkevičius („Vilduja“), Aivaras Šidla („Smiltainis ir ko“), Povilas Staigis („Tegra state“), Pijus Makarevičius („Furniture1.eu“), Rūta Merkytė („Manilla“), Kotryna Uleckaitė („Litamilk“), Giedrius Dzenkauskas („Swedbank“) ir koučingo specialistas Povilas Petrauskas.

Giedrius Dzenkauskas
Giedrius Dzenkauskas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Ką projekte dalyvaujančioms įmonėms pataria mentoriai, kaip dalyviams sekasi tai įgyvendinti ir ko iš to galėtų pasimokyti kiti verslininkai ar apie savo verslą dar tik svajojantieji, nuo spalio 26 dienos iki kitų metų pradžios bus galima sekti adresu www.kiekvienasgali.lt

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.2857

Top naujienos

Nebaudžiama paauglių gauja kelia siaubą: ginkluoti peiliais gąsdina žmones, o policininkus siunčia ant trijų raidžių (19)

Nė 1000 gyventojų neturintys Smalininkai neranda sprendimų, kaip susitvarkyti su miestą...

Karo ekspertai: sprendžiasi dviejų svarbių miestų likimas

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusija sieks mobilizuoti 1,2 mln. karių karas su Ukraina gali būti ne paskutinis (16)

Rusija turi pakankamai resursų karui Ukrainoje tęsti, dar nuo SSRS laikų kariniuose...

Patikslino sienos kirtimo tvarką: nurodė, kurie Rusijos piliečiai bus įleidžiami į Lietuvą

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vadovaujamas Nepaprastosios padėties valdymo...

Šimonytė atsakė prezidentui: nelabai etiška mokėti tik piršteliu parodyti į kitus (11)

Atsinaujinus ginčams dėl tolesnės Lietuvos atstovavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) tvarkos,...

Pranas Šarpnickis

Kinas, kuris prisistatė lietuviu Petru: kovėsi už Lietuvos nepriklausomybę ir apgavo lenkus bei jų spaudą

1923 m. Lietuvoje gyveno 2 serbai, 2 danai, 3 graikai, 3 rumunai ir 3 turkai, 4 armėnai, 6 gruzinai,...

Paskelbta karalienės Elžbietos II mirties priežastis (2)

Paviešintas karalienės mirties liudijimo išrašas, kuriame nurodyta jos mirties priežastis.

Transliacija / Iš esmės. Baudos už greitį pasieks greičiau. Ar ne per daug greičio matuoklių keliuose?

Seimas trumpina laiką per kurį pažeidėją už greičio viršijimą pasieks bauda. Policija...

Nusivylęs Kurtinaitis: galvojau, viskas bus kitaip, pergalė prieš „Aris“ žadėjo gerą ateitį

Naujai suburtai „BC Wolves“ komandai nepavyko įveikti FIBA Europos taurės atrankos turnyro...

Šimonytė: nežinau kodėl prezidentas toks rūstus, gal netyčiom prasidėjo rinkimų kampanija (4)

Premjerė Ingrida Šimonytė reaguodama į prezidento Gitano Nausėdos kritiką, kad Vyriausybė...