Gruodžio 28 d. LR Prezidentūroje įvyko penktieji jubiliejiniai „Globalios Lietuvos apdovanojimai“, kuriuose paskelbti šiemet labiausiai prie tarptautinio Lietuvos potencialo augimo prisidėję pasaulio lietuviai profesionalai.
Irmantas Norkus ir Darius Vaškelis
© Įmonės nuotr.

Nominacijoje „Už tarptautinę patirtį Lietuvos įmonėms“ laureatu tapo JAV gimęs ir augęs verslo konsultacijų bendrovės „OneWindow“ bendraįkūrėjas Darius Vaškelis, rašoma pranešime spaudai.

Anot šią nominaciją parėmusios advokatų kontoros „Cobalt“ vadovaujančio partnerio Lietuvoje dr. Irmanto Norkaus, „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nominantai ne tik sėkmingi savo sričių ekspertai, gyvenantys JAV, Malaizijoje ir Izraelyje ir kituose pasaulio kraštuose, bet dar ir aktyvūs patarėjai lietuviškam verslui, siekiančiam prasibrauti į pasaulines rinkas.

Amerikos lietuvis apie verslą Lietuvoje: čia suklestėti kur kas lengviau nei JAV
© DELFI / Domantas Pipas

Mažos rinkos privalumai

Laureatu tapęs Darius Vaškelis yra vienas iš tų, kurie savo profesiniais kontaktais ir konkrečiais praktiniais patarimais ne vienam lietuviškam startuoliui pagelbėjo patekti į JAV rinką. Verslininkas yra aktyviai įsitraukęs į „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) veiklą, yra programos „Patarėjai verslui“ dalyvis, nuolat palaikantis nenutrūkstamą ryšį su Lietuva.

Darius Vaškelis kalbėdamas apie lietuvišką verslą pasauliniame kontekste sako, kad lietuviškas verslas įdomus dėl savo išraiškos unikalumo, naujų idėjų bandymo, savotiško eksperimento.
„Tai „prabanga“, kuria lietuviškas verslas gali naudotis dėl išskirtinių mažos rinkos sąlygų, kur galimybės verslui suklestėti yra daug didesnės nei JAV“, – sako Darius Vaškelis.

Anot JAV gyvenančio verslininko, lietuviškam verslui dažniausiai užtenka paprasčiausiai gero administravimo ir puikaus, paklausaus naujo produkto. Tuo tarpu kitų rinkos dalyvių konkurencija santykinai nedidelė.

„Tokiomis sąlygomis suformuotos naujos idėjos, ar sukurti nauji produktai, tampa didžiule paskata pažvelgti į man gerai žinomus dalykus kitu kampu ir daug ko išmokti. Dar daugiau, šios priežastys ypač išryškina Lietuvos verslo išskirtinumą ir galimybes“, – apie motyvaciją pagelbėti lietuviškam verslui atviravo p. Vaškelis.

Darius Vaškelis ir  prezidentė Dalia Grybauskaitė
Darius Vaškelis ir prezidentė Dalia Grybauskaitė
© Įmonės nuotr.

Apdovanojimai – gera proga padėkoti ir įvertinti šių profesionalų indėlį

Verslo teisės paslaugas teikiančios advokatų kontoros vadovaujantis partneris dr. Irmantas Norkus sako, kad šiandien tiek advokatų, tiek kitų profesinių paslaugų teikėjų pagrindinis vaidmuo – būti verslo patarėju, kuriuo pasitikima.

„Todėl užsienio lietuvių profesionalų indėlis ir jų pagalba verslui yra labai svarbi. Tik dalindamiesi sėkminga patirtimi, kontaktais aktyviai įsitraukę ir susitelkę, siūlydami idėjas ar jas palaikydami, kaip pažangiausi visų sričių profesionalai, atversime Lietuvos verslui naujas perspektyvas, sukursime daug žadančias perspektyvias galimybes, kuriančias aukštą pridėtinę vertę. Taip kartu kursime globalią, sėkmingą ir stiprią Lietuvą“, – sako I. Norkus.

„Globalios Lietuvos apdovanojimai“ yra vieninteliai apdovanojimai, kurie įvertina daugiau nei milijono užsienyje gyvenančių lietuvių ir su Lietuva susijusių asmenų indėlį, konkrečius darbus kuriant pasauliniu mastu sėkmingą ir pripažintą Lietuvą.

„Globalios Lietuvos apdovanojimus“ organizuoja tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, telkiantis išeivijos atstovus Lietuvos vardui garsinti, ekonominiam ir visuomeniniam šalies potencialui stiprinti bei globalioms galimybėms Lietuvai kurti. Apdovanojimus globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jie pagerbia verslo, mokslo bei kultūros srityse gerai žinomas inovatyvias asmenybes savo idėjomis garsinančias Lietuvos vardą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kazachstane rastos kapinės pribloškė misijos dalyvius: jau manėme, kad nieko nebus (2)

Laikas čia, Kazachstane, lekia kitaip. Greičiau. Pirmosios dienos pralėkė akimirksniu. Galbūt...

Kovos su išpūstomis kainomis – klientus žada nuo galvos iki kojų aprengti už 15 eurų mados ekspertų vertinimas (50)

Kretingoje įsikūrusi drabužių parduotuvė užsimojo „susprogdinti“ išpūstą drabužių...

Valstybė skolą iš jūsų sąskaitos susigrąžins pati: kiek tai teisėta ir teisinga (244)

Gyventojai reiškia nepasitenkinimą, kad „Sodros“ nurodymu skolos už privalomąjį sveikatos...

Netikėta britų operacija: nerimo būta tokio didelio, kad Rusija skubiai pasiuntė diplomatų (181)

Tai – neeilinė 30 valandų operacija, kurios tikslas buvo Solsberyje nužudyti vieną konkretų...

Kas sieja „valstiečius“ su Matijošaičiu? Atsakymą kauniečiai rado pašto dėžutėse (548)

Kam „valstiečiams“ savo partiniame leidinyje reklamuoti Kauno miesto merą Visvaldą...

Balsavimas: nuspręskite, kuris Lietuvos paplūdimys yra pats geriausias (1)

Naujienų portale DELFI vyksta unikalus projektas: „ 100 žingsnių per Lietuvą “, kurio metu...

Baudos „Bruneros“ dėl maitinimo Dainų šventėje gali siekti 40 tūkst. eurų (40)

Baudos įmonei „Bruneros“ dėl pažeidimų tiekiant maistą Dainų šventės dalyviams gali siekti...

Tragiški vaikų žaidimai su žoliapjovėmis – sužeidimai gali baigtis amputacija ar mirtimi (5)

Medikai perspėjai tėvus – šią vasarą į ligonines vis dažniau vežami vaikai, kurių rankas ar...

Junckerio elgesiu pasibaisėjęs žurnalistas: jis peržengė visas ribas papildyta (184)

„Atmosfera Briuselyje pastaruoju metu primena Brežnevo epochą. Mūsų politinei sistemai vadovauja...

Įspėjimas mažųjų kauniečių tėvams – galimai paspęstos žabangos (17)

Sekmadienį „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojos pranešimas apie netikėtą...