aA
Šventėms pasibaigus, laikas aktyviau pajudėti, pavyzdžiui – išsiruošti į žieminį žygį. Tereikia susigalvoti maršrutą, pasirinkti žiemiškam orui tinkamą aprangą, avalynę ir pasirūpinti sveikesniais užkandžiais. Kad būtų paprasčiau apsispręsti, kur vykti – „Iki“ dalijasi gražiausių Lietuvoje pažintinių takų sąrašu.
Po švenčių siūlo leistis į žiemos žygį: 10 pažintinių takų, kuriuos verta aplankyti
© R. Tenio nuotr.

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad klientų savijauta yra vienas pagrindinių prekybos tinklo prioritetų, o sveikesnis gyvenimo būdas ir sveikatai palankesnė mityba – neatsiejami prekės ženklo atributai. Pasak jos, kiekvienais metais praėjus didžiosioms šventėms, stebimas išaugęs sveikesnių produktų poreikis, kurį pirkėjai skatinami išlaikyti ištisus metus, rašoma „Iki“ pranešime žiniasklaidai.

„Per Kalėdas prisiragavus įvairiausių mišrainių ir pyragų, dažnai norisi lengvesnio maisto. Matome, kad pirkėjai tarpšventiniu laikotarpiu ieško įvairiausių vaisių, šviežių ir raugintų daržovių. Be to, po švenčių jų krepšeliuose vis dažniau atsiduria ir ekologiški produktai.

Nuolat įvairiais būdais siekiame paskatinti savo pirkėjus ugdyti sveikatai palankesnius įpročius, didinti fizinį aktyvumą ir rinktis sveikesnius produktus. Vienas tokių būdų – bendradarbiavimas su programėlės „#walk15“ komanda ir pirkėjams suteikiama žingsnių nuolaida vaisiams bei daržovėms“ – teigia V. Budrienė.

Nepatingėkite ir išsiruoškite į žygį

veikos gyvensenos entuziastė, programėles „#walk15“ įkūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė, sako, kad po sotaus savaitgalio šiek tiek pajudėti – svarbu. Ir jeigu šiuo metu orai nelepina, tinkamai apsirengus ir gerai nusiteikus reikėtų išeiti bent jau valandai pasivaikščioti, o dar geriau – išsiruošti į tarpušvenčio žygį.

„Tarpušventis – laikas atsipalaidavimui, ramiam laikui su šeima. Tačiau, kad ir kaip kartais viliotų patingėti, pagulėti ant sofos ar pažiūrėti televizorių, kartais reikia save truputėlį pamotyvuoti ir paskatinti tiesiog išeiti į lauką. Žinoma, nereikia iškart mesti sau grandiozinių iššūkių, pakanka į kasdienę rutiną įtraukti paprasčiausią pusvalandžio ar valandos trukmės pasivaikščiojimą gryname ore“, – tvirtina ji.

Pasak V. Musvydaitės-Vilčiauskės, išeiti iš namų be tikslo tikrai gali būti sudėtinga užduotis, todėl tam labai tinka pažintinių takų lankymas. Be to, tai neabejotinai naudinga žmogaus sveikatai.

„Vaikštant ne tik yra mažinamos ilgo sėdėjimo pasekmės. Ėjimas teigiamai veikia tiek jūsų fizinę sveikatą, tiek psichologinę būseną, o lengvas fizinis aktyvumas netgi skatina kūrybiškumą ir gerina nuotaiką. Be to, pažintinių takų lankymas – puiki proga susipažinti su gražiausiomis savo krašto vietomis, pakeliauti po Lietuvą“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė ir dalijasi pažintinių maršrutų, kuriuos verta aplankyti tarpušvenčiu sąrašu.

10 pažintinių takų Lietuvoje

Mitologinis pėsčiųjų takas

Vieta: Šventa, Sirvėtos regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

Apsilankykite Šventos kaime ir pasivaikščiokite mitologiniu pėsčiųjų taku. Eidami turėsite galimybę pasigrožėsite 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes ir mitines būtybes.

Mūšos Tyrelio pažintinis takas

Vieta: Joniškio r., Žagarės regioninis parkas

Tako ilgis: 7 km

Takas pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip ilgiausias lentų takas pelkėje. Eidami juo susipažinsite su unikaliomis draustinio gamtinėmis vertybėmis.

Šauklių riedulyno pažintinis takas

Vieta: Skuodo r., Salantų regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

Šauklių riedulyno pažintinis pėsčiųjų gamtos takas kviečia susipažinti su vienu didžiausių riedulynų Lietuvoje, išsiskiriančiu mūsų kraštui neįprastu, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu.

Jurkiškio upelio pažintinis takas

Vieta: Molėtų r., Asvejos regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

avo sraunumu ir vingiuotumu upelis primena kalnų upokšnį, kurio šlaitų aukštis siekia 18 metrų. Vagoje taip pat guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, turintis dar ir „Puntuko vaiko“ vardą.

Zackagirio pažintinis takas

Vieta: Varėnos r., Dzūkijos nacionalinis parkas

Tako ilgis: 14km

Įspūdingos Grūdos upės kilpos, paslaptingas Aklaežeris, vėjo pustomas Klonių kalnas (Gaidzų kopa), Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusios bebrų trobelės, sudomins ir gamtininką, ir paprastą keliautoją.

Arlaviškių pažintinis takas

Vieta: Kauno r., Kauno marių regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

Kitaip šis takas žinomas kaip Kadagių slėnis. Žengdami draustinio takeliais mėgaukitės atsiveriančiais Nemuno kilpos vaizdais, kadagių šlaitais, ieškokite ir atraskite netikėtų, iki sielos gelmių žavinčių gamtos stebuklų.

Žiegždrių geologinis takas

Vieta: Kauno r., Kauno marių regioninis parkas

Tako ilgis: 3km

Šis takas veda pro varvinių molių nuošliaužą, Žiegždrių atodangą, aštuonkamienę bei pačią storiausią kairiojo Kauno marių kranto liepą. Tikras gamtos lobynas!

Salako pažintinis takas

Vieta: Zarasų r., Gražutės regioninis parkas

Tako ilgis: 5km

Šis takas reprezentuoja istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes. Eidami mediniu taku prieisite Luodžio ežero pakrantę, nuo apžvalgos bokštelio galėsite grožėtis gražia panorama bei patogiai stebėti vandens ir miško paukščius.

Akmenų rūžos pažintinis takas

Vieta: Kelmės r., Tytuvėnų regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

Šis takas unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Garsūs Lietuvos skulptoriai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras ir instaliacijas, su kurių istorijomis susipažinsite kartu su #walk15 programėle.

Nevėžio upės slėnis

Vieta: Krekenavos r., Krekenavos regioninis parkas

Tako ilgis: 2km

Šis takas vingiuoja tarp senvagių, per pavasario potvynio metu užliejamas pievas ir Gringalių miško pakraščiu. Pažintiniame take įrengtas medinis 6 metrų aukščio apžvalgos bokštas, žingsniuojant galima stebėti senvages, susipažinti su Nevėžio slėnio gamtine įvairove.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dėl naujų mokesčių – dar nematyta situacija: juos nori priimti visai ne tie, kas parengė (2)

Prieš praėjusią savaitę pristatytą mokesčių reformą sukilo smulkieji verslininkai. Esą...

Bloomberg News

„Bloomberg“ šaltiniai: Kremlius koreguoja planus dėl Ukrainos

Kremlius, stringant rusų bandymams įsitvirtinti mūšio lauke, koreguoja savo planus.

Karo ekspertai: už uždarų durų tarp Putino ir Kinijos vadovo kažkas įvyko (10)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Įtakingiausia Šiaurės Korėjos moteris: narkomanė, šaltumu bei negailestingumu pasižymėjusi jau nuo mažens

Kai 2011-aisais mirė Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-ilas, šalis ir pasaulis dėjo daug...

Dieviškai žaidęs Lietuvos vartininkas neleido graikams nubausti svečių (4)

Pirmadienį vakare Atėnuose Lietuvos futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse 0:0 išsiskyrė su...

Didžiausios algos Lietuvoje vasarį: vienos įmonės vidurkis perkopė 50 tūkst. eurų (4)

Didesnius nei 10 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus praeitą mėnesį Lietuvoje mokėjo 56 įmonės,...

Karas Ukrainoje. Netoli Mariupolio – sprogimas Rusijos šaudmenų sandėlyje „Kantri“ Rusija gąsdina „unikaliu ginklu“: sunaikintų net JAV (5)

Ukrainos Slovjansko mieste pirmadienio rytą surengtos Rusijos raketų atakos aukų padaugėjo iki...

„Kas čia vyksta?!“: Maskvos gyventojus nustebino vaizdas danguje (13)

Maskvos gyventojus nustebino keistas vaizdas danguje, jie pastebėjo dūmų sūkurį – juodas dūmų...

Kšištofui Lavrinovičiui – nemalonumai dėl turto: VMI jį areštavus, krepšininkas tokį sprendimą apskundė teismui (10)

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjo Kšištofo Lavrinovičiaus skundą...