Pažintinis takas

122 straipsnių

Lietuvoje yra daugybė nuostabių pažintinių takų. Jie ypač išpopuliarėjo per karantiną ir išliko aktyviai lankomi iki šiol. Mūsų šalyje galima rasti pačių įvairiausių takų – vedančių per miškus, ežerus, kaimus. Ilgis taip pat būna skirtingas – gali siekti vos kelis šimtus metrų, o kai kurie driekiasi ištisus kilometrus.

Vienas naujausių pažintinių takų – Kačerginės kraštovaizdžio pažintinis takas. Taip pat neseniai buvo atnaujintas vilniečių pamėgtas Dūkštų ąžuolyno takas, esantis netoli sostinės.

Gražiausi ir populiariausi pažintiniai takai Lietuvoje:

Ribiškių pažintinis takas (Vilniaus r.)

Šilėnų pažintinis takas (Vilniaus r.)

Karmazinų pažintinis takas (Vilniaus r.)

Arlaviškių pažintinis takas, dar žinomas kaip Kadagių slėnis (Kauno r.)

Mūšos tyrelio pažintinis takas (Joniškio r.)

Varnikų pažintinis takas (Trakų r.)

Dūkštos pažintinis takas (Vilniaus r.)

Šeirės gamtos takas (Plungės r.)

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas (Neringos sav.)

Jurkiškio upelio pažintinis takas (Molėtų r.)

Lina Ruibienė

Dar neseniai Plungės rajono savivaldybės administracija dalinosi džiugia žinia, kad šalia „Saulės“ gimnazijos įrengtas gamtinis-pažintinis takas, skirtas ne tik gimnazistams, bet ir visiems, norintiems pasivaikščioti vaizdinga, ramia ir nuošalia atokvėpiui skirta vieta.

Ramūnas Šukauskas

„Važiuoju pasivaikščioti laumių takais“ – pagalvojau keliaudamas į Laumėnų pažintinę trasą, besidriekiančią Kauno marių pakrante. Panašumo tarp žodžių „laumės“ ir „Laumėnų“ yra, bet tikrai nesitikėjau, kad tokia sąsaja egzistuoja. Remiantis mitologija, aiškinama, jog kaimo pavadinimo kilmė tikrai si...

Ramūnas Šukauskas

Kuo puikiausiai prisimenu, kai prieš 6 metus lankiausi Dubysos regioniniame parke ir stengiausi įveikti Padubysio pažintinį taką. Nesuklydau naudodamas frazę „stengiausi įveikti“, nes tada tikrai reikėjo pastangų mindant, guldant bei kapojant aukštą žolę norint pažintiniu taku pasiekti piliakalnį. Į...