aA
Nors dažniausiai manoma, kad Klaipėdoje veiklos yra tik vasarą, atvėsus orams ir išvažiavus pagrindiniams turistų srautams, čia traukia norintys pamatyti kitokį miestą. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės teigimu, mieste yra daugybė lankytojams naujai duris atvėrusių ir dar neatrastų vietų, o vandens pramogų sezonas čia tęsiasi net ir atėjus rudeniui.
Atnaujintas Jūrų muziejus
© Evaldas Lasys

Per audrą traukia prie jūros

Specialistė pastebi tendenciją: klaipėdiečius ir miesto svečius vis dažniau į pajūrį traukia ne saulėtas oras, o audra. „Nors dažniausiai skelbiama, kad per audrą reikėtų likti namuose, mūsų gatvės net užsikemša nuo automobilių srauto, važiuojančių pažiūrėti jūros per uraganą. Ypač rudeniop tai tampa tikra atrakcija miestiečiams“, – tikina Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė.

Nebijantiems vėsesnio vandens ir vėjo, rudenį galimos ir vandens pramogos. „Nemaža dalis žmonių atkeliauja iš kitos Lietuvos dalies gaudyti vėjo ir bangų. Kaitavimas, irklentės, banglentės – visa tai laukia Klaipėdoje ne tik vasarą“, – pažymi R. Savickienė.

Jos žodžius patvirtina irklenčių bei banglenčių mokyklos įkūrėjas ir instruktorius Averjanas Asočakovas. Jo teigimu, vandens pramogų sezonas irklentininkams ir banglentininkams Klaipėdoje trunka nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo to, kiek ilgai lepina orai. Visgi tinkama apranga leidžia šia laisvalaikio pramoga mėgautis bene ištisus metus.

A. Asočakovas atkreipia dėmesį, kad išmokti valdyti irklentes nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti – šiomis vandens pramogomis mėgaujasi net vaikai. „Geras instruktorius plaukti irklente išmoko greitai ir saugiai, tad nesvarbu, vaikas tai, ar suaugęs, svarbiausia – noras. Mokytis galima pradėti nuo tokio amžiaus, kai vaikas pats pakelia irklą. Banglentes valdyti taip pat nesunku, o Klaipėda yra geriausia vieta Lietuvoje mokytis plaukti banglente“, – pažymi A. Asočakovas ir priduria, kad besidominčių vandens pramogomis skaičius nuolat auga.

A. Asočakovas
A. Asočakovas
© Asmeninis albumas

Tarp dar neatrastų vietų – ir nardymo šachta

R. Savickienės teigimu, mieste gausu ir puikiai žinomų traukos objektų – atsinaujinęs Jūrų muziejus su įspūdingomis kolekcijomis bei akvariumu, delfinariumas, daugybė teatrų ir renginių – ir lankytojams dar neatrastų ar naujai susikūrusių. Šiemet savo veiklą pradėjo Muziejus 39/45, pasakojantis apie Antrojo pasaulinio karo laikotarpį Klaipėdoje. Taip pat klaipėdiečiams neseniai duris atvėrė atsinaujinusi alaus darykla, kurioje ne tik vyksta degustacijos, bet ir galima pamatyti alaus virimo procesą.

Viena mėgstamiausių šeimos pramogų vietų neabejotinai taps taip pat neseniai atidarytas modernus baseinas su vienintele Lietuvoje nardymo šachta. „Kartais pajuokaujame, kad tai yra mūsų antrasis delfinariumas, nes šachta yra stiklinė, ir kiti baseino lankytojai gali stebėti narus. Bet šiai pramogai reikia turėti naro pažymėjimą arba nerti su patyrusiu specialistu“, – atkreipia dėmesį R. Savickienė.

Atnaujintas Jūrų muziejus
Atnaujintas Jūrų muziejus
© Evaldas Lasys

Nenauja, bet ne visiems lankytojams žinoma vieta – Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės, čia galima ne tik pasigrožėti pačiais įvairiausiais augalais, bet ir dalyvauti organizuojamose edukacijose, sužinoti apie nuodingus augalus Lietuvoje.

„Be to, Kalvystės muziejuje su žymiuoju muziejininku Dionyzu Varkaliu galima pasigaminti prūsiškų papuošalų, o Mažosios Lietuvos istorijos muziejus siūlo paragauti legendinės Klaipėdos virtuvės. Turbūt kiekvieną edukacijos dalyvį nustebins senovinė kafija, kurią gėrė Klaipėdos krašte. Ir net desertus miestiečiai valgė tokius, kuriuos ragaudavo pasaulio primadonos“, – tikina R. Savickienė.

Nematyta Klaipėda
Nematyta Klaipėda
© Stopkadras


Vaikams – atskiras turas po miestą

Specialistė tikina, kad ypatingas dėmesys skiriamas ir mažiesiems klaipėdiečiams. Pernai visi miesto antrų-penktų klausių mokiniai gavo specialias knygeles, skirtas susipažinti su miestu.
„Norime jauniesiems klaipėdiečiams žaismingai ir įdomiai pristatyti miesto istoriją, todėl paruošėme lipdukų knygeles su specialiu maršrutu, kad kiekvienas pradinukas pasivaikščiotų po miestą ir susipažintų su jame esančiais objektais. Informacija pateikiama žaismingai, vaikiškai, kad ją būtų lengva įsiminti. Siekiame, kad mažiesiems neatrodytų, jog pagrindiniai objektai mieste yra prekybos centrai ar pliažai. Bandome formuoti pažintį su miestu nuo pat mažų dienų“, – atkreipia dėmesį R. Savickienė.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės teigimu, mažieji kartu su tėvais, nepaisydami prastesnio oro, vaikštinėja po miestą, aplanko skulptūras ir paminklus, kurių Klaipėdoje yra daugiau nei 200. Jei oras vėsokas, bet nelyja, klaipėdiečiai mielai važinėja dviračiais. Dviračių takų Klaipėdos mieste yra daugiau nei 100 km, o turintys daugiau laiko gali keliauti iki Nidos, Šventosios, ar į Šilutės kraštą.

Galimybių Klaipėda
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasiekė karjeros viršūnę Vokietijoje ir grįžo į Lietuvą: niekur kitur būti dabar nenorėtų (89)

Skaičiuojama, kad 78 proc. į užsienį emigravusių lietuvių ketina grįžti į Lietuvą. 31-erių...

Sudėliojo visus tašku ant „i“: trinktelėsi durelėmis – pildysi deklaraciją (80)

Ar ateis diena, kai radę įbrėžtas ar įlenktas savo automobilio dureles galėsime kviesti...

Tarp mulais vadinamų narkotikų kurjerių – ne vienas lietuvis: po tokių „atostogų“ kai kurie namo ir nebegrįžta (101)

Mulai – taip vadinami sutikusieji dirbti narkotikų kurjeriais. Dalis jų dienas leidžia Pietų ar...

Kaip sulaukti 100 metų ir turėti šviesų protą: 10 mokslininkų rekomendacijų (10)

Vis daugiau žmonių gyvena ilgai – kai kurie 100 metų ir ilgiau. Mokslininkai bando suprasti, kaip...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „geltonosios liemenės“ laimėjo, o „Paskutinis skambutis“ liko neišgirstas? (158)

Andriaus Tapino ir dešimčių profesinių sąjungų organizuotoje „Paskutinio skambučio“...

Ko dar mes galime laukti ir tikėtis iš žiemos? (37)

Lietuvoje gruodžio vidurys, beveik pačių tamsiausių dienų metas. Sakome „beveik“, nes kas yra...

Miunchene – Krampuso viršus: kaip „Žalgirio“ vyrus sprukti privertė vokiškas siaubūnas pažymiai žaidėjams (58)

Kauno „Žalgirio“ vyrai antrą sezoną iš eilės iš Vokietijos savo gerbėjams lauktuvių...

Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į finalą (8)

Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo...

Nomedos Kazlaus partneris dėl vienos ypatybės išgirsta itin nekorektiškų klausimų (18)

Graži gruodžio tradicija tęsiama: lietuvių operos solistė sopranas Nomeda Kazlaus vėl kviečia...

Spalvingasis Laosas – maža, bet didelių stebuklų kupina šalis (2)

Laosas – tarsi balta varna Azijoje. Ji dažnai aplenkiama keliaujant į Vietnamą, Tailandą ar...