aA
Gigantiška šiukšlių krūva Indijoje tuoj savo dydžiu prilygs Tadžmahalui. Šis sąvartynas, apibūdinamas kaip Indijos šiukšlių Everestas, yra 65 metrų aukščio. Kaip rašoma metro.co.uk, Indijos pareigūnai teigia, kad aplink sąvartyną turi būti įrenginėjami įspėjamieji žibintai, tam, kad būtų išvengta orlaivių susidūrimo su šiuo milžinišku šiukšlių kalnu.
Ghazipur sąvartynas
Ghazipur sąvartynas
© Scanpix

Ghazipur sąvartynas atidarytas 1984-aisiais metais, Uttar Pradešo valstijoje, netoli Delio, Indijoje. „Kiekvieną dieną į Ghazipur išvežama apie 2000 tonų šiukšlių”, – sako anonimu norėjęs išlikti Delio savivaldybės pareigūnas. Šis sąvartynas tampa ne tik kliūtimi lėktuvams, bet ir žmonių mirties priežastimi – pernai dėl lietaus atsiradus nuošliaužoms, pastarosios užmušė du čia dirbusius žmones.

Po šio incidento JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) atliko sąvartyno tyrinėjimus. EPA savo ataskaitoje teigė, kad Ghazipuro sąvartyne atliekų šalinimo praktika nėra tinkamai kontroliuojama, todėl atsirado stačių ir nestabilių šlaitų, kurie ir užgriuvo žmones. EPA apsilankymo sąvartyne metu 2017-ųjų lapkritį, buvo užfiksuoti aplink kylantys gaisrai, metano ir kitų kenksmingų dujų išsiskyrimas į atmosferą, matomas net plika akimi, pastebėti ir po sąvartyną bei aplink jį valkataujantys gyvūnai bei užfiksuotos neteisėtai į šiukšlyną atvežamos atliekos.

Pasak EPA darbuotojų, apsilankymo metu nebuvo įmanoma normaliai kvėpuoti, nes metano dūmai nuolatos išsiskiria į orą. Dažnai šie dūmai užsiliepsnoja ir tampa gaisrais, kuriuos sunku užgesinti – ugnis nenustoja degti ir keletą dienų.

„Visa tai turi būti sustabdyta, nes nuolatinis sąvartyno augimas jau užteršė orą ir gruntinius vandenis”, – sakė aplinkosauginės grupės vadovė Chitra Mukherjee. Išgalintys persikelti vietiniai, palieka Ghazipuro apylinkes, viena dažniausių priežasčių, dėl ko žmonės išsikrausto – nuolatos sergantys jų vaikai.

Indijos miestai yra atsakingi už milijonus tonų atliekų, kasdien pasiekiančių sąvartynus. Manoma, kad šie sugeneruojamų atliekų skaičiai tik augs, dėl augančio vartojimo lygio. Peticija išvalyti Ghazipur sąvartyną jau surinko 17 tūkst. parašų. Peticijoje taip pat rašoma, kad yrančių atliekų kvapas išleidžia ne tik šiltnamio efektą sukeliančias, tačiau ir nuodingas dujas, dėl kurių žmonės pradeda sirgti.

„Mes negalime net atidaryti langų neapsivėmę. Toksiškas oras sugadino mūsų oro valytuvus ir sukėlė vamzdžių gedimus. Pagalvokite, ką tai daro mūsų kūnams. Praėjo 17 metų nuo tada, kai Ghazipuro sąvartynas buvo pilnai užpildytas, bet šiukšlės ten ir toliau keliauja sunkvežimiais kasdien. Šis sąvartynas seniai turėjo būti uždarytas”, – kalbėjo apylinkių gyventojas.

„Mes sukūrėme šią peticiją, nes sergame. Sergame dėl valdžios neveiksnumo. Praradome viltį, kad tai bus sustabdyta, kad sąvartynas bus išvalytas. Tai kelia pavojų mūsų piliečiams, taip pat menkina ir Delio įvaizdį pasaulyje”, – sakė kitas pakalbintas gyventojas.

Jungtinės Tautos skelbia, kad Naujasis Delis yra bene labiausiai užteršta pasaulio sostinė. Nors Ghanzipuro sąvartynas turėjo būti uždarytas dar 2002-aisiais, tačiau to nepavyko padaryti, nes vietinė valdžia nesugebėjo atrasti šiam sąvartynui ir apskritai atliekų tvarkymui alternatyvų.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.9000

Top naujienos

Saulius Čaplinskas: manau, kad per ilgai užsižaista tais totalitariniais ribojimais (885)

„Ilgiausias karantinas epidemiologijos vadovėlyje – 40 dienų. O kiek trunka karantinas...

30-metės trenerės Brigitos istorija: gali pasigirti ne tik tobulu kūnu, dviem vaikais, bet ir jau 17 metų trunkančiais santykiais (204)

Daugeliui sveiko gyvenimo būdo propaguotojų Brigita Petrulė (30) yra gerai žinoma. Asmeninė...

Žiema stebins kontrastais – po rekordinių šalčių užplūs šiluma (9)

Antradienio dieną šalies orus lems aukštesnio slėgio lauko pakraštys. Dangumi plauks tai...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Vienas baisiausių sovietų valdžios nusikaltimų, arba kaip ciniškas elgesys sunaikino visą jūrą (1)

Niekam ne paslaptis, kad sovietų valdžia nebuvo pati draugiškiausia gamtai. Vienas baisiausių jų...

Po Navalno sulaikymo – aštri Chodorkovskio kritika Putinui (324)

Kremliaus kritikas ir buvęs oligarchas Michailas Chodorkovskis ragina Vakarus taikyti tikslines...

Didžiausios naujakurių daromos klaidos, įsirengiant būstą: viskas dėl patirties trūkumo (28)

Vargu, ar gyvenime pasitaiko daug tokios ypatingos svarbos įvykių kaip kraustymasis į pirmuosius...

Kirsti Vainküla | D+

Kruvina daugiabučio drama Estijoje: dviejų vaikų mamą nušovusio pensininko duktė pateikė savo versiją (1)

Metų pradžioje Estijoje įvyko tragiškas incidentas – Talino Lasnamiae mikrorajone 80-metis...

Sunku išsimiegoti? Mokslininkai siūlo labai paprastą ir nemokamą būdą pagerinti miego kokybę (18)

Stresas , prasta mityba, nerimas dėl ateities, sujauktas darbo-poilsio režimas, įvairios...

„Žalgiris“ žais KMT finalo ketverte, bet prastai pasijuto Grigonis Schilleris: tai – tiesiog peršalimas  (48)

Pirmadienio vakarą paaiškėjo paskutinysis Citadele-Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto...

Santykių ekspertas pateikė 7 taisykles, kaip elgtis, jei jūsų partneris buvo neištikimas: apie kai kurias net nebūtumėte pagalvoję (52)

Neištikimybė yra viena dažniausių problemų santykiuose. Bet tai jokiu būdu nėra nuosprendis....