Metanas

38 straipsnių

Metanas – pats paprasčiausias alkanų atstovas, kurio molekulės formulė: CH4. Tai pagrindinė gamtinių dujų sudedamoji dalis. Sudegus vienai molekulei metano, susidaro viena molekulė CO2 (anglies dioksido) ir dvi molekulės H2O (vandens):

Melas
Melo detektorius
Kodėl kai kurių karvių šonuose yra ertmės?

Socialiniuose tinkluose vis pasirodo vaizdų, kuriuose nufotografuotos ar nufilmuotos karvės su skrandyje atverta skyle. Tokias žinutes platinantys asmenys tvirtina, esą tai – ekologinės karvės, maitinamos ne pro burną, bet per šią skylę, siekiant sumažinti karvių išskiriamų metano dujų išmetimą į ap...

Justė Ancevičiūtė

Lietuvoje antram gyvenimui prikeliamų atliekų kiekis kasmet auga. Nepaisant to, savo šalyje turime net tris kogeneracines jėgaines. Jų atstovai tikina – sudeginti šiukšles kur kas geriau nei laidoti jas sąvartynuose. Vis tik skirtingų sričių specialistai pabrėžia, kad deginimas toli gražu nėra pažan...

Daiva Baronienė

Protesto banga prieš Šilagalyje planuojamą biodujų jėgainę ritasi per Panevėžio rajoną. Į kovą prieš tokias statybas kyla ir Pažagienių, Kabelių kaimai. Žmonės renka parašus po reikalavimu institucijoms stabdyti šį statytojų kaip moderniausią Lietuvoje pristatomą projektą.

Marse fiksuojamų metano pėdsakų mįslė galbūt jau yra iš dalies išspręsta – pirmadienį mokslininkai patvirtino, kad Raudonojoje planetoje iš tikrųjų esama šių su gyvybine veikla siejamų dujų, taip pat iškėlė prielaidą, koks gali būti jų šaltinis.