aA
Projektas „Mokytojai Lietuvai“ pasiekė savo kulminaciją – atėjo ilgai laukta diena, kuomet šalies mokytojų penkioliktukas išvyksta į nemokamą stažuotę Suomijoje. Vilniaus oro uoste susirinkusi mokytojų komanda jau pakeliui į 10-ies dienų nuotykį, kuriame iš arti susipažins su Suomijos švietimo sistema, o parsivežtas unikalias patirtis galės pritaikyti Lietuvos mokyklose.
Ypatinga diena: 15 Lietuvos mokytojų išvyksta stažuotis į Suomiją
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Mokytojai Lietuvai“ – „Maxima Grupės“ inicijuota mokymosi kelionė, kurios sumanymas kilo reaguojant į iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ iškeltą tikslą, kad „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“.

Į šią kelionę penktadienį išvyksta projekto metu komisijos atrinkti mokytojai. Juos lydi DELFI žurnalistų komanda, kuri leis tiesiogiai stebėti mokytojų patirtis Suomijoje bei sekti komandos įspūdžius naujienų portale.

„Šiandien prasideda naujas projekto „Mokytojai Lietuvai“ etapas – smagu matyti entuziastingai nusiteikusius projekto dalyvius. Neabejoju, kad atlikta savo mokyklų poreikių analizė bei pažintis su Suomijos švietimo sistema padės mokytojams pasiekti geriausių rezultatų. Visgi, svarbu nepamiršti, kad projekto dalyvių grįžus iš Suomijos laukia apie 100 susitikimų su kolegomis Lietuvoje. Tai – ilgas kelias, todėl noriu mokytojams palinkėti iš stažuotės pasisemti kuo daugiau patirties, kad visos įgytos žinios sėkmingai pasklistų ir mūsų šalyje“, – teigia „Maxima Grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Vaikai prašė jų nepalikti ir sugrįžti po kelionės atgal

Kaip mokytojams sekėsi ruoštis kelionei? Dauguma pripažįsta, kad paskutinėmis dienomis skubėjo atlikti visus likusius darbus: pamokos, namų darbų taisymas, renginių organizavimas, ataskaitos, susirinkimai, o kur dar rudeniški galvos ir gerklės skausmai! Tarp visų savo rūpesčių, jie surado laiko namų darbams atlikti ir pasidomėti Suomijos švietimo aktualijomis.

Visgi, penktadienį jie visi su šypsenomis susirinko oro uoste puikiai pasiruošę naujiems iššūkiams, laukiantiems Suomijoje. Šilalės S. Gaudėšiaus gimnazijos mokytojas Tomas Vaitkūnas juokiasi, kad lagaminą susikrovė prieš pat skrydį.

„Žinau, kad būsim švietimo turistais, kaip ir daugelis viso pasaulio žmonių, kurie domisi Suomija. Kita vertus, tikiuosi svetingumo ir idėjų, tikiuosi kad mūsų grupė taps tikra komanda, kuri nuveiks gražių darbų ateityje. O jaučiuosi super, nes važiuoju mokytis“, – sušunka jis.

Akmenės gimnazijos mokytoja Laima Zdanevičienė kelionės laukė ne tik domėdamasi Suomijos švietimo sistema, bet ir atsinaujindama garderobą: įsigijo dvi naujas striukes, batelius ir kuprinę, kad kelionėje jaustųsi patogiai.

Taip pat į lagaminą įsidėjo vaistų širdžiai – moteris juokiasi, kad laimės krūtinėje tiek daug, kad širdžiai reikia pagalbos visą ją sutalpinti. Mokytoja prideda, kad gyvena Gruzdžiuose, o dirba už 50 kilometrų esančioje Akmenėje, todėl prieš kelionę nerimavo, kaip seksis visur laiku suspėti ir pasiruošti.

Lėktuvo į Suomiją nekantriai laukiantis Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas Valdas Kančauskas džiaugiasi, kad prieš jo akis – nuostabūs potyriai.

„Turiu labai daug klausimų Suomijos švietimo darbuotojams, bet manau, kad galime pasidalinti ir mūsų sistemos gerąja patirtimi. Vien, kad šalis turi tokius energingus, pozityvius ir šviesius mokytojus, kaip kiti projekto dalyviai, jau yra geras ženklas, kad yra realių galimybių sukurti dar geresnį švietimo stebuklą ir gimtojoje Lietuvoje. Veiklų begalybė, kaip pas visus kažko siekiančius mokytojus. Vaikai prašė jų nepalikti ir parvykti atgal“, – įspūdžiais dalinasi mokytojas.

Kas laukia mokytojų Suomijoje?

Vizito Suomijoje metu mokytojai turės galimybę apsilankyti visų pakopų ugdymo įstaigose – valstybinėse ir privačiose mokyklose, mokyklose, kurios specializuojasi vaikų su specialiais poreikiais integracija ir užimtumu, mokyklose, kurios akcentuoja vaikų asmeninį ugdymąsi bei individualų mokymosi planą, mokyklose, kuriose aktyvi demokratinio ugdymo kultūra, kurios yra stiprios matematikos bei kitų mokslų srityse ar yra neįprastos, nes tuo pačiu yra praktinės mokyklos ir būsimiems mokytojams.

Vizitų mokyklose metu mokytojai dalyvaus pamokose, analizuos, kokius mokymo metodus naudoja individualūs mokytojai ir ieškos sau pritaikomų bei efektyvių mokymo įrankių. Po pamokų stebėsenos vyks gyvos diskusijos su mokyklos pedagogais bei administracija.

Stengiantis atliepti vieną iš principų, kuriuo remiasi Suomijos švietimo sistema – pamokas organizuoti už mokyklos ribų, – mūsų mokytojai savaitgalio metu ne tik lankysis taip vertinamose suomių bibliotekose ar keliuose geriausiuose ugdymo prasme muziejuose, kaip kad Heureka ar Amos Rex, tačiau ieškos įkvėpimo, kaip savo pamokas būtų galima organizuoti kitaip.

Projekto „Mokytojai Lietuvai“ nugalėtojai
Projekto „Mokytojai Lietuvai“ nugalėtojai
Mokytojai Lietuvai
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Veryga patikslino: net jei karantinas švelnės, kai kurios paslaugos sugrįš labai negreitai (79)

Nors trečiadienį Vyriausybėje karantino laikotarpis bus dar pratęstas bent dviem savaitėms,...

Po iš Santarų pabėgusios moters kelionės autobusu – siūlo visiems keleiviams izoliuotis jai patvirtintas koronavirusas (404)

Antradienį Vilniuje iš Santaros klinikų Infekcinių ligų centro per langą pabėgusi moteris (gim....

Lietuvoje dėl koronaviruso 21 asmens būklė yra sunki papildyta 12.49; vasaros renginių siūlo dar neatšaukti (122)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį pristatė naujienas, susijusias su...

Astravo atominėje elektrinėje – 15 koronaviruso atvejų: skelbiama, kad visi užsikrėtusieji Rusijos piliečiai

Identifikuota 15 koronavirusu užsikrėtusių Rusijos piliečių, atvykusių į Astravo atominę...

Dar viena ES šalis švelnina karantino gniaužtus – atidaro mažas parduotuves, leis būtinas keliones į užsienį (111)

Lietuvos vyriausybei svarstant, kaip galėtų būti švelninamas karantinas, dar viena Europos...

Prieš artėjančias Velykas – slaugytojos kreipimasis: padėkite mums (241)

Slaugytoja Vera savo feisbuko paskyroje pasidalino kreipimųsi į visuomenę artėjant Šv. Velykoms...

Iš savivaldybių – įspėjimo signalai: dėl mažėjančių GPM įplaukų gali tekti priimti sunkius sprendimus (77)

Siekdamos suvaldyti koronaviruso situaciją ir dėl šalyje įvesto karantino savivaldybės visoje...

Gydytoja apie koronavirusą Baltarusijoje: katastrofa, sėdime ant parako statinės (88)

Dauguma Baltarusijos sostinės Minsko ligoninių šiuo metu jau pritaikytos pacientams, sergantiems...

Šeštadienį lietuvių laukia dar vienas skrydis iš Londono (18)

Šiuo metu užsienio šalyse yra likę 180 Lietuvos piliečių, negalinčių sugrįžti namo,...

„The Roop“ dainą „On Fire“ ironiškai perkūrė pagal karantiną: tikiuosi, kad nebūsim suprasti neteisingai

Teatro, kino ir televizijos aktorius Arnas Ašmonas kartu su broliu Aidu karantino metu laiko veltui...

|Maža didelių žinių kaina