Visiems visų institucijų darbuotojams karts nuo karto būtina keisti darbo veiklos specifiką, kelti kvalifikaciją, ieškoti naujų veiklos formų – žmogus turi tobulėti.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Taip mano Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos istorijos mokytoja Nelė Kostinienė. Ji visus praėjusius mokslo metus praleido ne klasėje, o Valdovų rūmuose, kur vyko jos stažuotė. N. Kostinienė pripažįsta – tai buvo naudingai ir prasmingai praleistas laikas.

Pasigedo edukacinių programų

Valdovų rūmai – puikus modernus muziejus, praeitį atveriantis dabarčiai. Susidomėjimo istorija žadinimui ypač svarbi edukacinių programų ir muziejaus renginių skyriaus veikla, nes muziejus be jo informaciją aiškinančių žmonių, tai lyg knyga parašyta gražiomis, bet dar nepažįstamomis raidėmis. Informacinių stendų informaciją greitai suvokia istorinį išsilavinimą arba istorija besidomintys lankytojai, o tiems, kam mūsų istorija nepažįstama, nežinoma ar visai svetima, būtinas gyvas žodis, pasakojimas, žaidimas. Stažuotės metu pažintis su Valdovų Rūmais ir jame dirbančiais žmonėmis man paliko labai gerą įspūdį – Valdovų rūmuose dirba tikri savo amato Valdovai“, – įsitikinusi pedagogė.

Tiesa, ji pastebėjo, kad Valdovų rūmuose nepakankamai dėmesio skiriama edukacinių programų rengimui. Būtent todėl prie šios veiklos ir stengėsi prisidėti.

„Stažuotę pavadinčiau labai sėkminga. Susiklostė puikūs santykiai su Valdovų rūmų kolektyvu, daug iš jų išmokau, susipažinau su fondais, eksponatų aprašais, edukacinių programų vedimo metodika, parengiau numatytas edukacines programas“, – pasakojo N. Kostinienė.

Svajonę išpildė iš antro karto

„Ugdymo plėtotės centro tinklapyje dar prieš du metus pamačiau, skelbimą, kad pedagogai, turintys 8 metų darbo stažą mokykloje, kviečiami dalyvauti ilgalaikių stažuočių konkurse. Institucijų, kurios priima stažuotojus sąraše pamačiau Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmus. Žinojau, kad noriu stažuotis būtent ten ir niekur kitur – domino ne tik naujas, daug istorikų ginčų sukėlęs muziejus, bet ir jo edukacinių programų rengėjų , apie kuriuos daug buvau girdėjusi, darbo specifika, magėjo pajusti kuo šis darbas skiriasi nuo istorijos dėstytojo universitete ar mokytojo mokykloje“, – kodėl nusprendė dalyvauti stažuotėje Valdovų rūmuose pasakojo mokytoja.

Tiesa, iš pradžių viskas sekėsi ne itin gerai. Kadangi ji turėjo auklėjamąją abiturientų klasę, teko minties apie stažuotę atsisakyti – jos metu dirbti negalima.

ES struktūrinių fondų remiamas projektas „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“ prasidėjo 2012 m. Projekte vykdomos metų laiko, pusmečio ir 3 mėn. ilgalaikės pedagogų kvalifikacijos tobulinimo stažuotės.
Švietimo ir mokslo ministerija

„Pavasarį vėl pateikiau paraišką ir mano svajonė išsipildė, buvau atrinkta . Stažuotė truko metus, nuo 2013 m. rugsėjo I iki 2014 rugpjūčio 29 d. Dar prieš prasidedant stažuotei susitikau su Valdovų rūmų edukacijos ir lankytojų centro vadovu Gediminu Gendrėnu ir administratore Vida Kauniene, aptarėme stažuotės programą, numatėme veiklos planą. Mano stažuotės tikslas buvo susipažinus su VR nuolatine ekspozicija, sudaryti edukacijoms tinkamų eksponatų aprašą ir derinant su bendrojo ugdymo programomis sukurti ir išbandyti dvi skirtingas edukacines programas mokinių istorinės kompetencijos plėtotei nemokyklinėje aplinkoje“, – tai padaryti jai pavyko puikiai.

Ypač vertingos – ilgalaikės stažuotės

„Stebėjau edukacinių programų vadovų darbą, vesdavau apžvalginę ekskursiją „Susipažinkime – Valdovų Rūmai", – tai bendro pobūdžio supažindinimas su Valdovų Rūmais. O pati sukūriau dvi naujas programas – LDK valdovai: istorinių asmenybių mozaika“ ir „Bonos Sforcos palydovo Džoanio pasakojimas apie Boną, Vilniaus dvarą, Bonos vaikus ir lietuvę marčią“. Parengiau jų aprašus ir metodinę medžiagą“, – apie savo stažuotę pasakojo mokytoja.

Anot jos, Ugdymo plėtotės centras pastaruoju metu tikrai deda daug pastangų, kad suteiktų mokytojams galimybę kelti kvalifikaciją. Mokytoja pastebi, kad šiuo aspektu ypač vertingos yra ilgalaikių stažuočių programos.

„Buvo malonu bendradarbiauti su Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos III etapo projekto darbuotojais globojusiais visos stažuotės metu. Tobulinimo programų šiuo metu tikrai užtenka, svarbu, kad būtų kuo daugiau norinčių tobulėti“, – pastebėjo N. Kostinienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujausi reitingai: vieno iš kandidatų sprendimas gali situaciją pakeisti iš esmės (273)

Naujausių prezidentinių reitingų favoritų trejetuke ekonomistas Gitanas Nausėda vis dar tvirtai...

Visiems teks apsispręsti: didesnė alga dabar ar didesnė pensija ateityje skaičiuoklė (152)

Jeigu Seimas priimtų Vyriausybės teikiamas mokesčių ir pensijų permainas, visų dirbančiųjų...

Po „Žalgirio“ smūgio – negailestinga kritika CSKA: pasakyti du žodžius? Itoudis vėl pratrūko (111)

„Pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Tai – apmaudu ir nemalonu. Bet atsilikti 20 taškų buvo...

Ją pastebėjo Holivudas ir pati Lady Gaga: Paryžiaus man nereikia (12)

Esant mados kūrėju būti laimingam galima ir čia, tarp savų sienų. Milano ar Paryžiaus...

Po dramatiško finišo atsikvėpęs Šaras: dabar visa Europa žino, kad „Žalgiris“ – aukščiausias lygis specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (279)

Šarūnas Jasikevičius didžiuojasi tuo, ką Kauno „Žalgiriui“ pavyko nuveikti tiek šį...

Orai: po lietaus plūstels vasariškas karštis (3)

Šią savaitę šalyje ir toliau išsilaikys maloniai šilti orai. Savaitei įpusėjus pradžiugs tie,...

Linksmybės „Žalgirio“ rūbinėje: daina kapitonui, vakarėlio planai ir lažybos dėl futbolo specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (11)

„Jau mačiau, kaip lietuviai moka linksmintis, todėl esu tikras, kad bus geras vakarėlis“, –...

Ką pradėti daryti jau dabar, kad po 5 metų būtumėte laimingas ir sėkmingas (4)

Į šį klausimą yra daugiau nei šimtas atsakymų, mes atrinkome pačius populiariausius.

Lieknėkite valgydami grikius: sveika ir efektyvi dieta be jokio badavimo (11)

Ar žinote, kad grikiai yra labai sveikas ir naudingas produktas, kurį tiesiog privalote įtraukti į...

Miestiečiai brandžiame amžiuje nėrė į kaimo verslą ir nepasigailėjo (34)

Kada nors nusibelsti iš savosios Dzūkijos į kitame Lietuvos pakraštyje, Molėtų rajono Medeikių...