aA
Nuo naujų mokslo metų Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) Taikomosios fizikos magistrantai turės galimybę per dvejus metus įgyti dviejų universitetų diplomus. Tai pirmoji tokia galimybė tiksliųjų mokslų magistrantams Lietuvos universitetuose.
KTU Magistro diplomas
KTU Magistro diplomas
© KTU archyvo nuotrauka

Tokia galimybė atsirado KTU rektoriui Petrui Baršauskui pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Kazachstano Al-Farabi universitetu, pagal kurią Taikomosios fizikos magistrantūrą pasirinkę studentai galės įgyti dvigubo laipsnio diplomą. Norintieji gauti tokį diplomą turės tris semestrus mokytis savo universitete, o vieną – bendradarbiaujančioje aukštojoje mokykloje. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė galimybė Lietuvoje tiksliųjų mokslų atstovams įgyti dvigubą dviejų šalių magistro laipsnio diplomą per tą patį studijų laiką.

„Dvigubo diplomo studijų programų teikimas – populiari ir moderni praktika daugelyje pasaulio universitetų. Džiaugiamės, kad tokią patrauklią galimybę dabar turės ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto fizikai“, – kalbėjo fakulteto studijų prodekanė doc. Živilė Rutkūnienė. Ji pabrėžė, kad galimybė gauti dviejų aukšto lygio, pažangių technologijos universitetų fizikos magistrantūros diplomus per tą patį studijų laiką – tikrai išskirtinė.

Sudaromas asmeninis studijų planas

Studentams, stojant į Taikomosios fizikos magistro studijas, pareiškus pageidavimą studijuoti pagal dvigubo diplomo sutartį, bus sudaromas asmeninis studijų planas. Pagal jį, studentas trečiajame semestre gali išvykti į šalies-partnerės, Kazachstano, universitetą.

Studijuodami Al-Farabi universitete magistrantai gilinsis į privalomus ir pasirenkamus Techninės fizikos modulius, o KTU turės galimybę pasirinkti norimos studijų krypties asmeninį modulių rinkinį atsižvelgiant asmeninius ar darbdavio poreikius. Magistro darbą reikės ginti abiejuose universitetuose. Gintis Al-Farabi universitete bus galima ir nuotoliniu būdu.

Dvigubo diplomo studijas baigusiems fizikams bus lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje – jie turės daugiau galimybių įsidarbinti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse kompanijose, dėl įgytų platesnio spektro įgūdžių ir žinių, atsivers didesnės praktikos ir karjeros galimybės.

KTU diplomai
KTU diplomai
© KTU archyvo nuotrauka

Universitete – aukšto lygio studijos ir tyrimai

Al-Farabi universitetas – Kazachstano sostinėje įsikūrusi aukštoji mokykla, turinti senas ir gilias tradicijas ir yra pirmaujanti aukštojo mokslo įstaiga šalyje. Universitetas turi didžiulį švietimo, mokslo, novatorišką ir gamybinį potencialą. Aukšto lygio universiteto specialistai plėtoja teorinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, kuriuos diegia į gamybą.

Mokykla dalyvauja Europos sąjungos programose, su partneriais iš viso pasaulio įgyvendina tarptautinius mokslinius ir edukacinius projektus.

Universitetas turi 14 fakultetų, 98 departamentus, 20 mokslinių tyrimų institutų ir centrų, technologijų parką, daugiau nei 2 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbuotojų, virš 18 tūkst. bakalauro ir magistrantūros studijų programų studentų, bendradarbiauja su 418 aukštųjų mokyklų iš viso pasaulio.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas su Al-Farabi universitetu bendradarbiauja nuo 2014 metų, kuomet buvo pasirašyta mokslinės partnerystės sutartis ir padėtas tvirtas pagrindas dvigubo diplomo projekto įgyvendinimui.

KTU
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gydytojas pažėrė naudingų patarimų, kaip numalšinti po skiepo atsiradusį šalutinį poveikį (22)

Įsibėgėjant vakcinacijai nuo COVID-19 žmonėms kyla vis daugiau su tuo susijusių klausimų:...

Lyg iš filmo „Pagirios Las Vegase“, bet veiksmas – Kauno viešbutyje (74)

Vieno Kauno centre esančio keturių žvaigždučių viešbučio darbuotojai negalėjo patikėti...

Vytautas Jokubauskas | D+

Ekspertai įvardijo laikotarpį, kada Kinija susidurs su didžiuliais iššūkiais: jau greit ji bus itin pavojinga

Virš Taivano zujantys karo lėktuvai, Pietų Kinijos jūroje kylančios dirbtinės salos ir...

Daktaras Rauba nurodė ypač veiksmingą būdą, kaip sumažinti virusų kiekį nosies gleivinėje: nekainuoja nieko (128)

Estijoje vaistines pasiekė nosies purškalas, kuris, esą, padeda laikinai apsisaugoti nuo...

Internete atsiras dar daugiau ribojimų: štai kas bus laikoma teroristiniu turiniu (140)

Europos Parlamentas vis daugiau dėmesio skiria interneto švarai bei kovai su jame vykdomais ar...

Prieš liepą įsigaliosiantį draudimą – likučių išpardavimas dalyje parduotuvių (146)

Nuo liepos 3 dienos parduotuvėse Lietuvoje nebebus galima įsigyti daugelio vienkartinių plastiko...

Mokyklose nuo rudens lauks naujovės: daugiau matematikos pamokų, fizinio ugdymo ir kai kuriems - papildomas laisvadienis (5)

Vilniaus Maironio progimnazijoje matematikos žinių moksleiviai semiasi keturis kartus per...

ES sumokėjo užstatą, kad būtų paleistas Sakartvelo opozicijos lyderis Melija (36)

Europos Sąjunga šeštadienį pranešė sumokėjusi užstatą, kad būtų paleistas suimtas...

ES susitarė įsigyti iki 1,8 mlrd. „BioNTech/Pfizer" vakcinos dozių (113)

Europos Sąjunga sudarė susitarimą su farmacijos bendrovėmis „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl...

Mokytojos iš Vilkaviškio pomėgis virto verslu: sužavėjo suvalkietiškos tradicijos (20)

Tautinis kostiumas – unikalus gaminys. Tai ne masinės gamybos produktas. Jis, yra audžiamas,...