aA
Nuo naujų mokslo metų Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) Taikomosios fizikos magistrantai turės galimybę per dvejus metus įgyti dviejų universitetų diplomus. Tai pirmoji tokia galimybė tiksliųjų mokslų magistrantams Lietuvos universitetuose.
KTU Magistro diplomas
© KTU archyvo nuotrauka

Tokia galimybė atsirado KTU rektoriui Petrui Baršauskui pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Kazachstano Al-Farabi universitetu, pagal kurią Taikomosios fizikos magistrantūrą pasirinkę studentai galės įgyti dvigubo laipsnio diplomą. Norintieji gauti tokį diplomą turės tris semestrus mokytis savo universitete, o vieną – bendradarbiaujančioje aukštojoje mokykloje. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė galimybė Lietuvoje tiksliųjų mokslų atstovams įgyti dvigubą dviejų šalių magistro laipsnio diplomą per tą patį studijų laiką.

„Dvigubo diplomo studijų programų teikimas – populiari ir moderni praktika daugelyje pasaulio universitetų. Džiaugiamės, kad tokią patrauklią galimybę dabar turės ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto fizikai“, – kalbėjo fakulteto studijų prodekanė doc. Živilė Rutkūnienė. Ji pabrėžė, kad galimybė gauti dviejų aukšto lygio, pažangių technologijos universitetų fizikos magistrantūros diplomus per tą patį studijų laiką – tikrai išskirtinė.

Sudaromas asmeninis studijų planas

Studentams, stojant į Taikomosios fizikos magistro studijas, pareiškus pageidavimą studijuoti pagal dvigubo diplomo sutartį, bus sudaromas asmeninis studijų planas. Pagal jį, studentas trečiajame semestre gali išvykti į šalies-partnerės, Kazachstano, universitetą.

Studijuodami Al-Farabi universitete magistrantai gilinsis į privalomus ir pasirenkamus Techninės fizikos modulius, o KTU turės galimybę pasirinkti norimos studijų krypties asmeninį modulių rinkinį atsižvelgiant asmeninius ar darbdavio poreikius. Magistro darbą reikės ginti abiejuose universitetuose. Gintis Al-Farabi universitete bus galima ir nuotoliniu būdu.

Dvigubo diplomo studijas baigusiems fizikams bus lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje – jie turės daugiau galimybių įsidarbinti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse kompanijose, dėl įgytų platesnio spektro įgūdžių ir žinių, atsivers didesnės praktikos ir karjeros galimybės.

KTU diplomai
KTU diplomai
© KTU archyvo nuotrauka

Universitete – aukšto lygio studijos ir tyrimai

Al-Farabi universitetas – Kazachstano sostinėje įsikūrusi aukštoji mokykla, turinti senas ir gilias tradicijas ir yra pirmaujanti aukštojo mokslo įstaiga šalyje. Universitetas turi didžiulį švietimo, mokslo, novatorišką ir gamybinį potencialą. Aukšto lygio universiteto specialistai plėtoja teorinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, kuriuos diegia į gamybą.

Mokykla dalyvauja Europos sąjungos programose, su partneriais iš viso pasaulio įgyvendina tarptautinius mokslinius ir edukacinius projektus.

Universitetas turi 14 fakultetų, 98 departamentus, 20 mokslinių tyrimų institutų ir centrų, technologijų parką, daugiau nei 2 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbuotojų, virš 18 tūkst. bakalauro ir magistrantūros studijų programų studentų, bendradarbiauja su 418 aukštųjų mokyklų iš viso pasaulio.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas su Al-Farabi universitetu bendradarbiauja nuo 2014 metų, kuomet buvo pasirašyta mokslinės partnerystės sutartis ir padėtas tvirtas pagrindas dvigubo diplomo projekto įgyvendinimui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (223)

Rytoj Seimas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (67)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (473)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Sinoptikas perspėja: antradienį – pavojingiausi reiškiniai (1)

Nuo antradienio sulauksime šiokių tokių orų permainų – naktį daug kur pašals, bus slidu,...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (973)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1753)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (61)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (24)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (137)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (14)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...