aA
Visiems pakilus nuo kalėdinių stalų, metas atsigręžti į gražiausią šios šventės puošmeną – Kalėdų eglę. Šiemet DELFI skaitytojai galėjo balsuoti ir siūlyti įtraukti į rinkimus gražiausią, mieliausią didmiesčio ar mažesnio miestelio pagrindinę Kalėdų eglę. Atėjo laikas pažiūrėti į rezultatus ir paskelbti gražiausių eglučių TOP 10 didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose.
Kalėdų eglės
© DELFI montažas

Šiemet DELFI portalas buvo paskelbęs net du balsavimus dėl gražiausių Lietuvos Kalėdų eglių. Vienas skirtas didesnių miestų žaliaskarių rinkimams, kitas – mažesnių. Į didesnių miestų kategoriją pateko Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Mažeikiai, Jonava, Utena.

Mažesnių miestų kategorijoje rungėsi: Raseinių, Kelmės, Neringos, Palangos, Birštono, Jurbarko, Rokiškio, Anykščių, Šalčininkų, Širvintų, Kretingos, Plungės, Lazdijų, Akmenės, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos, Kaišiadorių, Molėtų, Pasvalio, Zarasų, Vilkaviškio, Varėnos, Ukmergės, Trakų, Telšių, Švenčionių, Šilalės, Rietavo, Radviliškio, Prienų, Tauragės, Tytuvėnų, Kupiškio miestai.

Pernai gražiausios eglės titulą pelnė Vilniaus eglė (surinko 42 proc. balsų).

TOP 10 didesnių miestų gražiausių eglių:

1. Kaunas (36 proc.)

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© DELFI / Andrius UfartasUž Kauno Kalėdų eglę balsavo 36 proc. balsavusių. Ji gerokai aplenkė Vilniaus eglutę. Šiemet Kauno eglė suformuota iš karkaso ir į jį sumautų eglių šakų, papuoštų plastiko šiaudeliais, kurie atrodo tarsi pusnys. Toks ir buvo pagrindinis eglės kūrėjos Jolantos Šmidtienės tikslas – sukurti apsnigtos eglės įspūdį, todėl ant jos buvo kabinami ne žaislai, ne žvaigždės, o plastiko šiaudeliai, kurių faktūra primena sniegą.

2. Vilnius (23 proc.)

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© Vilniaus miesto savivaldybėAntra vieta atiteko Vilniaus Kalėdų eglei, už kurią balsavo 23 proc. balsavusių. Beje, pernai Vilniaus eglutė buvo išrinkta gražiausia ne tik Lietuvoje, bet ir pelnė pripažinimą ir simpatijas visoje Europoje.

„Laikas“ – taip pavadinta Vilniaus Katedros aikštėje stovinčios eglės meninė kompozicija. Žvelgiant iš paukščio skrydžio, ji atrodo lyg stilizuotas laikrodis. Keturios šviečiančios kompozicijos – tai dinamiški stilizuoti laikrodžio krumpliaračiai–snaigės. Kiekviena jų pulsuoja atitinkamo laikrodžio krumpliaračio tempu ir trumpam sustoja kas 15 minučių, o pati kalėdinė eglė kas valandą sumirksi tiek kartų, kiek tuo metu yra valandų. Tradicinio Kalėdų miestelio, kuris supa pagrindinę miesto eglę, vidinėje erdvėje šiais metais yra įrengtos specialios lankytojams skirtos poilsio salelės su staliukais. Tai dvylika šviečiančių romėniškų skaičių, simbolizuojančių valandas: nuo I iki XII, pagal laikrodžio rodyklę ratu juosiančių visą Kalėdų eglę.

3, 4. Jonava ir Marijampolė (po 7 proc.)

Jonavos Kalėdų eglė 2018
Jonavos Kalėdų eglė 2018
© Facebook


Trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Jonavos ir Marijampolės Kalėdų eglės, už kurias atiduota po 7 proc. balsų. Nuo pirmos ir antros vietų šie miestai gerokai atsilieka. Jonavos miesto centre stūksanti žaliaskarė tai – gyvais eglišakiais papuoštas 12 m aukščio metalinis eglės karkasas. Ant eglišakių sudėtos lemputės, girliandos. Eglė dekoruota žaisliukais sidabrinės, auksinės ir raudonos spalvos formuojant juostą aplink eglutę, taip pat plastikinės baltos girliandos, o viršūnėje – įkomponuota šviečianti žvaigždė.

Marijampolės Kalėdų eglė 2018
Marijampolės Kalėdų eglė 2018
© Marijampolės sav.nuotr.

Marijampolės centrinėje J. Basanavičiaus švyti septyniolikos metrų aukščio žaliaskarė, padabinta eglišakėmis, žiemiškomis dekoracijomis ir žaismingai šviečiančiais mėlynaisiais elniais. Aikštėje ir šalia jos šviečia rutulių kompozicijos, tad eglė nėra vienintelis šventinis akcentas.

5, 6, 7. Klaipėda, Panevėžys, Mažeikiai (po 6 proc.)

Penktą, šeštą ir septintą vietas dalijasi Klaipėdos, Panevėžio, Mažeikių Kalėdų eglės, surinkusios po 6 proc. balsavusių balsų. Jas nuo trečios vietos skyrė vos vienas procentas balsų.

Klaipėdos eglė - 12 metrų aukščio žaliaskarės grožio nuspręsta neslėpti po spindinčiais žaislais, mat tokių, gyvų eglių Lietuvos miestų pagrindinėse aikštėse vis mažiau. Į pagrindinę Teatro aikštę per 2 tonas sverianti eglė atkeliavo iš uostamiesčio gyventojų Raimondos ir Dariaus Kivilių kiemo, kur augo daugiau nei 40 metų. Dovana miestui tapusi žaliaskarė tapo ir pagrindiniu kalėdinio miestelio akcentu.

Eglė Klaipėdoje
Eglė Klaipėdoje
© Fotodiena

Panevėžyje, Laisvės aikštėje esanti pagrindinė miesto eglė pasipuošė įvairiaspalvėmis konfeti primenančiomis puošmenomis – jos pasikartoja ir Laisvės aikštėje, ir prie fontanų. Burbulų formos šviesų instaliacijos sukuria karnavalo įspūdį. Šventėms besipuošiančio Panevėžio pagrindinė idėja – pažerti karnavalo nuotaiką po visą miestą.

Panevėžio Kalėdų eglė
Panevėžio Kalėdų eglė
© DELFI / Justina Maciūnaitė

Mažeikiuose miesto Kalėdų eglė tradiciškai stovi Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje. kartu su ja Mažeikiuose sužibo dar viena miesto puošmena – Kalėdų medis.

Mažeikių Kalėdų eglė 2018
Mažeikių Kalėdų eglė 2018
© Facebook

8, 9. Šiauliai ir Utena (po 4 proc.)

Šiauliai ir Utena dalijasi aštuntą ir devintą vietas gražiausių žaliaskarių rinkimuose. Už abu miestus balsavo po 4 proc. balsavusių. Šiauliuose šiemet pagrindinės miesto eglutės viršūnę puošia geltona saulė. Šiaulių Kalėdų simbolio aukštis siekia 17 metrų, ją puošia 500 blizgančių burbulų ir 200 šviečiančių snaigių. Eglutę juosia šviečianti dekoracija, vaizduojanti pagrindinius architektūrinius Šiaulių miesto objektus.

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© S. Darulytė

Uteniškiai savo eglutės turėjo laukti bene ilgiausiai – ji įžiebta sekmadiednį, gruodžio 9 d. Ji sužibo šalia Utenos kultūros centro, o šalia eglutės, be kalėdinio miestelio, įsikūrė ir kreivų veidrodžių namelis.

Utenos Kalėdų eglė 2018
Utenos Kalėdų eglė 2018
© Utenos savivaldybė

10. Alytus (2 proc.)

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© alytausgidas.lt nuotr.


Alytaus Rotušės aikštėje esanti žaliaskarė papuošta minimalistiškai: ant jos sukabinti balti angelų sparnai. Visa Rotušės aikštės instaliacija kuria išties šventinę nuotaiką. Gatvėse žiba ant stulpų pakabinti simboliniai žibintai. Ši žaliaskarė surinko mažiausiai, du procentus, visų balsavusių balsų.

Visus balsavimo rezultatus rasite ČIA.

TOP 10 mieliausių Kalėdų eglių mažuosiuose miestuose:

1. Širvintos (19 proc.)

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© DELFI / Andrius Ufartas


Pačią mieliausią Lietuvos gyventojai išrinko Širvintų eglę. Už ją balsavo 19 proc. balsavusių. Šiemet Širvintų eglė pelnė daug simpatijų. Norėta sukurti ir paprastą, bet kartu ir ypatingą, subtilią, pasaką atspindinčią, apie namų šilumą ir jaukumą kalbančią eglutę, jaukų, meile artimam (vaikui, mamai, tėvui, seneliui, kaimynui...) alsuojantį miestą.

2. Jurbarkas (11 proc.)

Jurbarko eglė
Jurbarko eglė
© Daiva BARTKIENĖ


Antrąją vieta pelnė Jurbarko eglė, už kurią balsavo 11 proc. balsavusių. Gruodžio 8-osios vakarą surengtoje šventėje šimtais lempučių nušvito prie Kultūros centro tokiais pat raudonais, kaip miesto herbas, bumbulais papuošta natūraliai auganti eglė. Jos įžiebimą šimtai jurbarkiečių sutiko įspūdingu fejerverkų šou.

3, 4. Tauragė ir Kretinga (po 8 proc.)

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© Organizacijos nuotr.Trečią ir ketvirtą vietas dalijasi Tauragės ir Kretingos Kalėdų eglutės, už kurias balsavo po 8 proc. balsavusių.

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

Tauragės žaliaskarė papuošta dideliu, raudonu kaspinu iš lempučių, o Kretingos centre pastatyta dvylikos metrų aukščio eglė išpuošta šviečiančiais baltais nubėgančiais masyviais lietaus lašais ir sidabru žėrinčiomis girliandomis bei veidrodiniais burbulais. Kitoje eglės pusėje taip pat lemputėmis spindintis Kalėdų senelio krėslas, ant kurio prisėsti gali visi norintieji. Ši vieta taip pat jau tapo pamėgta fotografuotis.

5. Šalčininkai (7 proc.)

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© DELFI / Domantas Pipas


Šalčininkų kraštas poetiškai dar vadinamas Šalčios žeme. Turtingos istorijos regionas šiemet didžiuojasi ir didinga egle – pagrindinėje miesto aikštėje iškilo 14,5 m aukščio Šalčios karalienė, nutvieksta 1,5 tūkst. lempučių. Šalčininkų eglė pelnė 7 proc. balsavusių balsus ir užėmė penktą vietą eglių rinkimuose.

6. Kelmė (5 proc.)

Kelmės eglė
Kelmės eglė
© Andrius Seselskas


Šeštąją vietą užėmė Kelmės Kalėdų eglė, už kurią balsavo 5 proc. balsavusių. Šiemet Kelmės Kalėdų eglutė papuošta iš girliandų padarytomis širdelėmis, kurios kviečia mylėti ir būti mylimais.

7, 8. Raseiniai ir Rokiškis (po 4 proc.)

Raseinių ir Rokiškio eglės dalijasi septintą – aštuntą vietas, surinkusios po 4 proc. balsų.
Raseinių eglę puošia sidarbrinės, blizgančios dekoracijos ir daug lempučių.

Raseinių eglė
Raseinių eglė
© Organizatorių nuotr.

Rokiškio eglė kiek kitokia: Rokiškis šiemet eglę susikalė, ir miestui tai nieko nekainavo. Prie Rokiškio krašto muziejaus įžiebta originali – iš medinių lentų padaryta – Kalėdų eglė, kurios aukštis siekia 15 metrų. Ji sukurta XIX amžiaus dievdirbio Liongino Šepkos kūrinių motyvais. Bet negalima sakyti, kad tai netikra eglė, nes lentos – eglinės.

Išrinktos gražiausios Lietuvos eglės: pagyros feisbuke daug ką pasakė
© Rokiškio verslo kublo nuotr.

9, 10. Akmenė ir Šilalė (po 3 proc.)

Akmenės ir Šilalės Kalėdų eglės dalijasi devintą – dešimtą vietas.
Akmenės eglę puošia lemputės, papuošimai ir per visą eglę keliomis juostomis perjuostas raudonas kaspinas.

Akmenės eglė
Akmenės eglė
© Organizatorių nuotr.

Šilalėje 12 metų aukščio medį suformavo iš tikrų eglės šakų ir papuošė gėlių motyvų girliandomis. Jos simbolizuoja besiskverbiančius gyvybės ir gerumo daigus, gimimo stebuklą. Aukštyn kylančios šviečiančios augalų šakelės „užprogramuoja“ miestui augimą, klestėjimą, kilimą į naujas aukštumas. Įsižiebus elektrinėms Kalėdų eglės girliandoms, nušvito ir Kalėdų senelio namelio langai – šventiniai personažai kvietė vaikus rašyti laiškus Kalėdų seneliui, išsakyti jam slapčiausius savo norus.

Šilalės miesto eglė 2018
Šilalės miesto eglė 2018

Visus balsavimo rezultatus rasite ČIA.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvoje įsigali sausra: labiausiai sunerimę vieno regiono ūkininkai (40)

Lietuvoje nelyja jau gana seniai. Dirvos išdžiūvusios, tačiau apie tai, kad būtų galima kalbėti...

Virš Baltijos – anomalios cirkuliacijos centras: šiluma muš rekordus, gali kilti liūtys, škvalas ar net kruša (66)

Virš Europos, pasak Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docento Gintauto...

Gydytojas įvardijo aibę nusiskundimų, kurie – ne visada ligos požymiai: sužinoję diagnozę, ją kategoriškai neigia (6)

Ne vienam tikriausiai yra tekę varstyti gydytojų kabinetų duris: ką nors skauda, svaigsta galva....

Ievos Zasimauskaitės mama atvirai apie netradicinį dukros gyvenimo būdą, ankstyvą santuoką ir sunkiausią „Eurovizijos“ periodą (55)

Ievos Zasimauskaitės-Kiltinavičienės mama Audronė Zasimauskienė puikiai pamena tą įtampą,...

Lietuvos miestų laukia naujovės: uždraus įvažiuoti į centrus, skatins ieškoti alternatyvos (15)

Didėjantis automobilių skaičius miestuose verčia atitinkamų veiksmų imtis ir savivaldybes....

Nausėdos reklaminis klipas: Lietuva – joje gyvenantys žmonės, bet tie žmonės – ne visai iš Lietuvos (553)

„Gyvename vienoje Lietuvoje, nors kartais atrodo – taip toli vienas nuo kito“, – tokiais...

Naminis jautienos vyniotinis: be liežuvio, bet dar skanesnis (4)

„Brandintos jautienos vyniotinis skirtas aistringos virtuvės mėgėjams. Brutalus, aštrus, su...

Stambule „Žalgirį“ palaikęs „Hornets“ krepšininkas laikė kumščius už Deoną Thompsoną (5)

Eurolygos ketvirtfinalio serijoje Stambule tarp kelių šimtų sirgalių, palaikiusių Kauno...

Komikas, kaip galimas būsimas prezidentas, kelia rimtų klausimų Ukrainai (94)

Regis, jeigu yra vienas dalykas, kurio išmoko Volodymyras Zelenskis , vaidindamas prezidentą...

Aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona Renata: būti išlaikomai vyro man yra privilegija (50)

Renata Jampolskė - jau šešerius metus aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona. Per visą laikotarpį ji...