aA
Finansų rinkose karaliauja optimizmas – pasaulio indeksai šturmuoja naujas visų laikų aukštumas ir net 98% pasaulio akcijų kainų yra aukščiau 50 ir 200 dienų slankiųjų vidurkių. Tai ypač gerai parodo rinkoje vyraujančio sentimento stiprumą, kuomet didžioji dauguma akcijų nuosekliai brangsta.
Akcijų rinkos kyla į naujas aukštumas
© Organizacijos nuotr.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pabrango 2.2 proc. iki 2,865 punktų. Tai jau ketvirta savaitė iš eilės, kuomet indeksas užbaigia prekybą įsitvirtinęs naujoje viršūnėje. Tokios geros metų pradžios S&P500 indeksas nebuvo turėjęs nuo pat 1987 metų. Šie metai pasižymi ne tik gerais rezultatais pirmaisiais mėnesiais, bet yra žinomi ir dėl Juodojo pirmadienio, kuomet spalio 19 dieną Dow Jones indeksas per vieną dieną prarado beveik 22 proc. vertės. Investuotojai žiūrėdami į stačiai kylančius akcijų indeksus vis dažniau prisimena ir praeityje juos sekusius kritimus.

Makroekonominiai duomenys JAV neženkliai nuvylė investuotojus, bet rodė augimą ir nepaskatino investuotojų išsiparduoti rizikingų instrumentų. Ilgalaikių prekių užsakymai augo 2.9 proc. palyginus su praeitu ketvirčiu, tačiau eliminuojant karinės pramonės ir lėktuvų užsakymus, jų skaičius mažėjo -0.3 proc. Taip pat daug dėmesio sulaukė JAV paskutinio 2017 metų ketvirčio ekonomikos augimo rezultatas, kuris siekė 2.6 proc., nors rinkos dalyviai tikėjosi išvysti bent 3.0 proc. Didžiausią neigiamą įtaką turėjo augęs prekių importas ir tai kelia didelę įtampą tarp realių rinkos duomenų ir JAV prezidento Donaldo Trumpo retorikos mažinti prekybos deficitą. Šią savaitę rinkos gali pademonstruoti didesnį vertės kintamumą nei įprastai dėl svarbių darbo rinkos ir vadybininkų pirkimo indeksų duomenų ketvirtadienį bei penktadienį.

Žaliavų rinkoje vyravo įvairios nuotaikos: naftos kaina po trumpos korekcijos toliau brango, o metalų kainos buvo linkusios kristi, bet savaitės pabaigoje atsigavo. WTI rūšies nafta pakilo iki 66.2 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2014 metų gruodžio. Didėjant naftos kainai, auga ir investicijos į naujus gręžinius – pastarąją savaitę jų skaičius padidėjo 12 vienetų iki 759, o JAV naftos produkcija pasiekė naujas aukštumas tieks 9.88 milijonus barelių per dieną. Metalų segmente nuotaikos buvo nuosaikesnės. Vario kaina buvo pasikoregavusi iki 1 mėnesio žemumų, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo ir liko nepakitusi, aliuminio kilo 1.6 proc., o geležies rūdos krito -0.5 proc.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausią rezultatą parodė sveikatos apsaugos kompanijos, kurios brango +3.8 proc. Taip pat ženkliai kilo paslaugų, technologijų ir žaliavų įmonės. Neigiamą rezultatą užfiksavo tik vartojimo prekių segmentas, bet tai pagrindine nutiko dėl prasto Apple pasirodymo, kurio kaina per savaitę sumažėjo -3.9 proc.

Praėjusią savaitę rezultatus skelbė viena žymiausių JAV pramonės įmonių Caterpillar. Ši kompanija kuria, projektuoja bei gamina įvairią sunkiasvorę techniką statyboms, kalnakasybai, taip pat variklius ir kitą mechaninę įrangą naftos gavybai.

Caterpillar per paskutinį 2017 metų ketvirtį gavo 12.9 milijardus JAV dolerių pajamų ir ženkliai viršijo rinkos lūkesčius, kurie siekė 12.0 milijardus. Koreguotas pelnas akcijai buvo 2.16 JAV dolerius, o rinkos prognozė 1.79. Po finansinių rezultatų paskelbimo, akcijos kaina buvo pašokusi net 4 proc.
Kompanija pastaraisiais metais demonstruoja ypač gerą pasirodymą, kuomet pasaulio ekonomika augo visose pagrindinėse rinkose, o tai skatino žaliavų kainų didėjimą bei naujas investicijas šiame segmente. Taip pat didelę įtaką rezultatams turėjo stipri Kinijos plėtra, ypač statybų ir infrastruktūros segmentuose. Tokių pačių gerų tendencijų tikimasi ir 2018 metais – Caterpillar vadovų komanda paskelbė pelno prognozę 8.25 – 9.25 JAV dolerių per akciją rėžyje. Tai viršijo rinkos dalyvių lūkesčius.
Caterpillar akcijos pasirodymas pastaraisiais metais buvo vienas geriausių tarp indekso įmonių. Šios kompanijos akcijų kaina pakilo 80% per paskutinius 12 mėnesių ir ilgalaikiai akcininkai gavo kiek daugiau nei 4 proc. dividendų. Dėl spartaus kainos didėjimo, dividendų pajamingumas ženkliai sumažėjo ir dabar siekia tik 1.9 proc.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą: NFLX +24.6 proc. 
INTC +11.8 proc. 
BABA +11.5 proc. 
AMZN +8.3 proc. 
PFE +5.6 proc. Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą: AAPL -3.9 proc. 
PG -3.7 proc. SNAP -3.4 proc. 
TSLA -2.1 proc. 
CAT -2.0 proc.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prokuratūra apie LVK ir LBA prezidentų suėmimą: galėjo nukentėti visi mokesčių mokėtojai, sulaikyti dar 4 asmenys papildyta (352)

Teisėsauga antradienį sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos...

Situacija darosi rimta: jei sprendimai nesikeis, po kelių mėnesių fiksuosime labai rimtas sveikatos problemas (255)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašyta rekomendacija medicinos darbuotojams dirbti...

Naujausi duomenys: praėjusią parą užfiksuoti 4 nauji susirgimo ir 1 mirties atvejis (17)

Praėjusią parą šalyje užfiksuoti 4 nauji koronaviruso atvejai bei 1 mirties atvejis, praneša...

Naujas automobilių mokestis – netrukus: kovojant su krize planų neatsisakoma (251)

Dėl koronaviruso sukeltų sunkumų gyventojų atlyginimai mažėja, nedarbas didėja, tačiau...

Generalinis komisaras apie žuvusio pareigūno pokalbį su įtariamuoju: vienas iš klausimų buvo „ar turi ginklą“ (6)

Peršauta pareigūnė pasirengusi grįžti į tarnybą, kai tik leis jos sveikata, sako generalinis...

Skvernelis: ministras Vaičiūnas nepageidauja keisti darbo (36)

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime žurnalistams pranešė, kad Energetikos ministras...

Gyvai / Delfi 11. Istorinė "Space X" misija: ką naujoji kosminių skrydžių era reikš Lietuvai

Šeštadienį antruoju bandymu iš JAV į Tarptautinę kosminę stotį pavyko paleisti Elono Musko...

Kinų mokslininkai keičia versiją: Uhano turguje koronavirusas neprasidėjo (44)

Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovai dabar teigia, kad naujasis koronavirusas...

Nuo šio scenarijaus Lietuvą išgelbėjo ir charakterio ypatumai: tikrą pragarą išgyvenusios šalys pasekmes jaus dar ilgai (233)

Koronaviruso pandemija Europoje skausmingai smogė Ispanijai, Italijai, Prancūzijai, kur galiausiai...

|Maža didelių žinių kaina