Kaip kovoti su vejos priešais – grybais?

 (7)
Nuosavų namų sklypų savininkų problema – vejoje augantys grybai, kurie ne tik nepuošia išpuoselėtos žolės, bet ir gali sukelti problemų dėl netinkamo jo suvartojimo augintinio ar vaikų.
© Shutterstock

Vejoje augančių grybų iš tiesų yra gana sudėtinga atsikratyti. Minesotos universiteto atstovas Bobas Mugaasas pateikia kelis patarimus, kurie padėtų jų atsikratytų.

Laikinu palengvėjimu bus pats paprasčiausias būdas – juos rauti. Tačiau toks jų atsikratymo būdas nepadės jų išnaikinti.

Mokslininkų teigimu, jūs taip pat galite padaryti savo veją mažiau svetinga grybams, koreguodami drenažo problemas ir šalindami pūvančias organines medžiagas. Purenkite dirvą, mulčiuokite. Dėl dažno purenimo ir sausesnio dirvožemio jie turėtų pradėti nykti. Grybai gausiai auga ten, kuri yra drėgna, tad, laistydami veją, atkreipkite dėmesį į tą vietą, kurioje auga grybai - mažiau laistykite.

Kaip kovoti su vejos priešais – grybais?
© Shutterstock

Kaip žinome, grybiena minta mediena, dėl to, ypač svarbu, kad dirvoje, kurioje sėjote veją nebūtų likę kokių jos likučių. Pasirūpinkite, kad joje to nebūtų.

Kitas būdas – šienaukite grybus kartu su veja.

Minesotos universiteto atstovų teigimu, vejoje augantys grybai turi ir vieną privalumą: jie padeda perdirbti maistines medžiagas dirvožemyje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Kaip kovoti su vejos priešais – grybais? (7)

Nuosavų namų sklypų savininkų problema – vejoje augantys grybai, kurie ne tik nepuošia išpuoselėtos žolės, bet ir gali sukelti problemų dėl netinkamo jo suvartojimo augintinio ar vaikų.

Ką reikia žinoti apie dekoratyvinį sklypo apšvietimą?

Lietuvoje vis dažniau nuosavų sklypų savininkai dėmesį skiria kiemo apšvietimui. Kraštovaizdžio atstovų teigimu, dekoratyvinis apšvietimas gali sukurti ne tik saugumo jausmą, bet ir stipriai pakeisti jūsų aplinkos erdvę. Apšviesti galite namą, takelius, medžius ir kita.

5 žingsniai iki nepriekaištingos vejos (4)

Tvarkingai, gerai prižiūrėta veja – tai yra kiekvieno nuosavo sklypo savininko svajonė. Kraštovaizdžio ekspertai atskleidė penkias paslaptis, kaip paversti savo kiemo veją sodresne.

Kaip tinkamai pasodinti medį? (4)

Nuosavų sklypų savininkams kraštovaizdžio ekspertai pataria jame pasodinti medžių. Tačiau gali nepavykti tą padaryti, jeigu neturėsite pakankamai žinių apie tinkamą sodinukų parinkimą ir taisyklingą sodinimą.

Triukai, kaip sklypo trūkumus paversti privalumais (10)

Kiekvienam mažo sklypo savininkui iškyla galvos skausmas - kaip tinkamai išnaudoti nedidelį jo plotą?Ne mažiau jiems rūpi, kokia augalija vertėtų apsodinti, kad vaizdas būtų iš tiesų patrauklus ir vizualiai nemažintų sklypo apimties.