aA
Planuotai ar ne, bet jau savaitgalį dvi didžiausios ir Lietuvoje tarpusavyje labiausiai konkuruojančios religijos susidurs, galima sakyti, akis į akį. Krepšinio dievai ir dievukai prieš Šventąjį Tėvą Pranciškų ir jį lydinčią komandą. Jau šeštadienį, kada lietuviškų gatvių duobės tikrins papamobilo tvirtumą, Lietuvos krepšinio lygos sezono atidarymo rungtynėse, šalies krepšinio čempionai savo šventovėje šventins Pasvalio komandą.
Krepšinio sirgaliai
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Net neabejoju, kad didelė dalis pasaulyje gyvenančių katalikų, kurių yra daugiau nei milijardas, stebės popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje ir seks kiekvieną jo ištartą žodį bei poelgį. Bet sprendžiant iš Lietuvos spaudos ir socialinių tinklų, kurie dažniau aptarinėja ne popiežiaus, o būtent krepšininkų aprangas, avalynes, sveikatą ir pasiruošimo sezonui rezultatus, neabejotinai didelė dalis lietuvių, nors ir būdami katalikais, apsirūpinę gėrimais ir užkandžiais stebės ne iš pačio Vatikano čia atsitrenkusį ir savo keistu automobiliu drumsčiantį Lietuvos gatves popiežių, o Lietuvos krepšinio lygos atidarymo rungtynes, kurių beje tą savaitgalį bus net keletas

Galbūt popiežius mūsų krepšinio šalyje būtų sutiktas kiek kitaip, aišku, jei tik jo garbinamas ir atstovaujamas Dievas būtų sužaidęs, nors vienas krepšinio rungtynes, žinant, kad jis galėjo vaikščioti vandeniu, galima tik spėlioti kokius stebuklus būtų demonstravęs krepšinio aikštelėje. Bet, deja, nei dievas, nei popiežius neparodė jokių stebuklų krepšinio aikštelėje, tad ir dėmesio sulauks kur kas mažiau nei jo sulauktų Lietuvoje besilankantis Džordonas ar bet kuris kitas su Dievu lyginamas krepšininkas.

Kad ir kaip ten besibaigtų kova tarp didžiųjų Lietuvos religijų, krepšinis niekada netaps Lietuvos pirmąją religija, dar blogiau, krepšinis labai greitai gali būti pakeistas nauja, kur kas sėkmingesne religija, ir netgi nebebūti antrąja. Jau ne pirmas toks optimistiškai pradėtas krepšinio sezonas. Atsinaujinusios komandos, didelis sirgalių palaikymas ir meilė palaikomoms komandoms, maldos krepšinio dievams ir komandų dievukams, kurios, deja, dažniausiai baigiasi su netenkinančia komandos vieta turnyrinėje lentelėje, su vos keliomis, praloštomis, ar netinkamai sužaistomis rungtynėmis.

Nejauku net skaityti komandų sirgalių komentarus po praloštų rungtynių ir nesvarbu tai nacionalinė, LKL lyga, FIBA ar „Eurolyga“. Meilė Lietuvos antrai religijai priklauso tik nuo komandų demonstruojamo žaidimo ir rezultatų, o neretai, net neblogus rezultatus demonstruojančių mažųjų komandų arenos primena nejaukias, vėsias ir ištuštėjusias bažnyčias.

Nerūpi lietuviams krepšinis, taip pat kaip nerūpi ir futbolas, regbis ar rankinis, lietuviams rūpi tik sėkmė ir pergalės, dar geriau – medaliai. Net Lietuvos pasididžiavimas, Lietuvą vis dar sugebanti suvienyti vyrų krepšinio rinktinė ir ta, su bjauriausiais keiksmais ir didžiausiu nepasitenkinimu praranda tūkstančius gerbėjų vien dėl parinkto nepatikusio žaidėjo, neįtikusio trenerio ar nesėkmingai suloštų vienų ar dviejų rungtynių.

Medaliai, sėkmė, pergalės ir pasididžiavimas yra tikra lietuvių religija. Vienas ar du Lietuvoje gimę Ronaldai, Rivaldai ar Maradonos, neabejotinai visiems primintų garbingą Lietuvos futbolo istoriją ir garbingas kovas tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Maskvos komandų. Vos po keleto garbingų lygiųjų ar pergalių ledo ritulio arenose, futbolo ar net kriketo aikštelėse, ir žurnalistai bei sėkmės ir medalių ištroškę sirgaliai netruktų ir perkrikštytu Lietuvos antrą religiją, kaip tai bent trumpam buvo padarę su plaukimu, disko sviedimu, ar net tenisu, kada visi meldėsi geltonam kamuoliukui ir Berankiui, tikėdami ir norėdami, kad jis užkoptų į teniso viršūne, ir kurį visi staiga pamiršo vos tik pamatę, kad savo karjeros viršūnę jis jau pasiekė.

Šiandieninės krepšinio šventyklos greitai galėtų virsti ledo ritulio, plaukimo ar bet kokiomis kitokiomis šventyklomis, kurios tik sugebėtų atnešti Lietuvai ir, aišku, Lietuvos sporto sirgaliams daugiau pergalių, aukso medalių ir taip trokštamos garbės, o antrosios religijos sekėjai, be jokios sąžinės graužaties, iš visos širdies, užsimerkę ir visa gerkle giedotų tą patį Lietuvos himną tik jau ne šiandien numylėtiems ir išaukštintiems krepšininkams, o bet kuriems šiek tiek daugiau sėkmės prisijaukinusiems sportininkams.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (103)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (134)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (1103)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Meilės trikampis: nenoriu būti meiluže, bet jei paskambinsi, atsiliepsiu (38)

Esu trikampyje. Kaip jaučiuosi? Lyg kampe. Patarti, kaip meilės ir pasitikėjimo neįsprausti į...

Vokietijos pilietis Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas (69)

Esu Vokietijos pilietis ir turiu 2009 metais Lietuvos migracijos tarnybos išduotą nuolatinio...

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (22)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

Kai kuriose Lietuvos įmonėse uždirbti milijonams pakanka vieno darbuotojo: kaip joms tai pavyksta? (82)

Lietuvoje yra ne viena kompanija, vienam darbuotojui sugeneruojanti daugiau kaip 10 milijonų eurų...

Gyvai / LKL rungtynės: „Rytas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė vaizdo transliacija (64)

Trečiojo „Betsafe–LKL“ rato starte – trečioji Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio...

„Vaistas“ nuo odos ligų, sifilio ir skrandžio bėdų sukelia haliucinacijas ir mirtį (1)

Turbūt visi žino, kad gyvsidabris – itin nuodingas metalas, tad, pavyzdžiui, sudužus senam...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (152)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (449)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

Ekspertas: Putino spaudimas Lukašenkai gali tapti nepakeliamas (178)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui liko daugiau nei penkeri metai kadencijos, bet jis jau turi...

7 daržovės, kurios vertingesnės termiškai apdorotos (2)

Žalios daržovės laikomos naudingesnėmis maistiniu požiūriu. Tiesa, yra daržovių, kurios...

Nori atšaukti Nacionalinę premiją Ivaškevičiui – partizanų vaizdavimas sukėlė tikrą audrą Lietuvos rašytojų sąjunga gina (433)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba šeštadienį paskelbė rašytoją Marių Ivaškevičių...

Močiutės kiaulienos kepsnys nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko (47)

Močiutė iškepė kiaulienos kepsnį , kuris nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko....