„Mūsų meilė – begalinė!“. Vaikai daro stebuklus. Iš tiesų. Ir aš kalbu ne apie tuos vaikus, kurie būdami vos trejų žaidžia ledo ritulį geriau už tėtį, aš kalbu apie visus vaikus, kurie daro stebuklus su savo tėvais. Iš pelėdų padaro vyturius, iš storžievių - tariančius mieliausius žodžius, iš vakarėlių mėgėjų - ramaus šeimyninio židinio kurstytojus, o juk yra kas būtent gimus vaikui susikuria socialinio tinklapio paskyrą tik tam, kad galėtų dalintis savo vaiko gyvenimo akimirkomis...
© Shutterstock nuotr.

Papasakosiu, kaip pasikeitė mano gyvenimas atsiradus sūnui. Prieš gimstant jam, dirbau tiesioginį darbą su klientais bei mokiausi magistrantūroje. Taigi, kasdien buvau pasitempusi, tvarkingai sušukuotais plaukais, sutvarkytais nagais ir nepriekaištingu makiažu. Kiekvieną savaitgalį susitikdavome su draugais, gimtadienius švęsdavome kavinėse ar naktiniuose klubuose...

Gimus tikrai labai planuotam sūnui, galėjau pusdienį „neišlipti“ iš chalato ir nesišukuoti plaukų... Bet šis „nevalos“ etapas truko pakankamai trumpai, tiesiog palaipsniui kūnas parodė visas savo galimybes - miegoti per parą 4-5 valandas budrumo būsenoje, tris valandas sūpuoti 6 kg kūdikį ir nejausti pavargusių rankų, tvarkyti buitį, gaminti valgyti, mylėti vyrą, kartą per mėnesį susitikti su artimiausiomis draugėmis, o taip pat prisiminti, kada reikia pasveikinti artimiausius žmones gimtadienio proga. Ir aš tikrai nesijaučiau pavargusi ar nelaiminga!

Priešingai, nuo kiekvieno vaikelio gagavimo mano nuotaika pakildavo iki dangaus, nuo mažiausios šypsenėlės pati šypsodavausi dar pusvalandį. O kai sūnutis dėl pilvo dieglių tiesiogine žodžio prasme klykdavo kelias valandas, kantrai nešiodama glaudžiau arčiau savęs, nes negalima pykti ant kūdikio dėl skausmo, kuris nuo jo nepriklauso.

Nėštumo metu labai daug domėjausi raidos psichologija, taip pat nemenką psichologijos žinių bagažą buvau sukaupusi universitete, todėl pirmas patarimas visiems būsimiems ir esamiems tėveliams - nepykite ant vaikų dėl dalykų, kurie nuo jų nepriklauso. Vaikas natūraliai gali ilgai verkti pirmuosius metus, net jei nėra alkanas, nenori miego ir jo vystyklai pakeisti...

Jis gali tiesiog norėti jūsų šilumos. Ir būkite ramūs, nešiodami vaikelį neišmokysite jo manipuliuoti jumis, o duosite patį svarbiausią dalyką - saugumą ir pasitikėjimą. Argi mums, suaugusiems, kartais nesinori tiesiog prisiglausti prie mylimo žmogaus? O kūdikis to nori daug dažniau. Taigi, pirmuosius metus nešiojau savo vaikelį visada, kai jis to norėjo, todėl išmokęs vaikščioti jis jautėsi visiškai saugus, žengdamas savo pirmuosius žingsnius. Jis tvirtai žinojo, kad mama visada yra šalia.

Taip pat buvo ir kai pradėjo savarankiškai žaisti, Jam nereikėdavo palaikyti kompanijos kiaurą dieną, nes jis žinojo - jei prireiks, aš visada ateisiu ir pabūsiu šalia. Nuo dvejų metukų jis pradėjo lankyti darželį, aš grįžau į darbą, o namo visi trys grįžtame taip vienas kito pasiilgę, kad rūpesčiai tiesiog lieka už durų.

Taip pat mes šeimoje labai daug kalbamės apie įvairius dalykus, vaikams labai svarbu daug pasakoti apie supantį pasaulį, kas yra gera ir bloga, už ką giriama, už ką baudžiama. Todėl kartais ir maniškiui tenka eiti ir pagalvoti, ką ne taip padarė. Patikėkit, pirmą kartą pasiūlius kampą savo dvimečiui man pačiai širdis plyšo matant, kaip graudžiai jis verkia, bet svarbu tvirtai žinoti, dėl ko tai darote, ir to kampo laikui bėgant prireikia vis rečiau.

Dabar turim puikų, energingą, protingą, beprotiškai komunikabilų mažą penkiametį vyruką, kuris turi daug draugų, gerbia tėvelius ir kitus suaugusius, veiklos turi tiek, kad iki šiol nežino, kas yra kompiuteriniai žaidimai. Be abejo, savaitgalio vakarais žiūri animacinius filmukus. Tačiau nepatingėkit praleisti kiek įmanoma daugiau laiko visa šeima kartu, nueikit į zoologijos sodą, muziejų ar automobilių parodą, vaikui bus tiek įspūdžių, kad dar kelias dienas žais tais prisiminimais.

Savaitgaliais renkite piknikus su paprasčiausiais stalo žaidimais, susitikite su draugais, ir nesvarbu, turi jie vaikučių ar ne, prasiblaškyti reikia ir mažiems, ir dideliems. Niekada nemeluokite savo vaikui, ir grąžos gausite tiesą. Būkite atviri. Keliaukite! Nesame keliavę nei karto be savo sūnaus, tereikia labiau pasidomėti šalimi, pasirinkti tinkamą transporto priemonę ir būtinai, BŪTINAI leisti pačiam vaikui išsirinkti žaislus, kuriuos jis nori pasiimti kartu.

Nepirkite vaikams žaislų šiaip sau, leiskite jam mokytis taupyti. Duokite kas savaitę po kelis „pinigėlius“, bus didesnė nauda, vaikas mokysis taupyti, jūs neturėsite neplanuotų išlaidų, o vaiko džiaugsmas, pačiam nusipirkus taip trokštamą žaislą, bus šimtąkart didesnis, o žaislas - labiau saugomas.

Ir dar - leiskite vaikams tikėti stebuklais, Kalėdų seneliu, Velykų zuikiu, dantukų fėja. Leiskite žaisti žaidimus, nebūtinai turinčius loginius ryšius su šiandieniu pasauliu, leiskite jiems svajoti ir fantazuoti, leiskite jiems tiesiog būti vaikais! Raides ir skaičius jie išmoks mokykloje, bet kas, jei ne jūs, leisite savo vaikui išgyventi tokią vaikystę, apie kurią galbūt patys svajojote...

Sakysite, kad nepaaiškinau, kodėl laiškas vadinasi „mūsų meilė - begalinė“? O argi ne tokia? Joks kitas žmogus mūsų nepadaro tokiais stipriais, sveikais, išmintingais, kūrybingais, apdairiais ir, svarbiausia, mylinčiais. Pripažinkit, kad taip, kaip mylit savo vaiką, nemylite nieko kito šiame pasaulyje! Nes ši meilė - kitokia, neaprėpiama ir besąlyginė, kaip sako mano sūnus - begalinė... Ir visi trys tikimės, kad tos begalinės meilės objektų mūsų šeimoje dar padaugės!

Pati laimingiausia mama

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Motinystė - ne vien parausvinti romantiški vaizdeliai“, - praėjusiais metais Mamos dieną prisipažino DELFI skaitytoja Giedrė, sugraudinusi ne vieną skaičiusįjį. Papasakojusi, kad ne taip ir paprasta gyventi be savaitgalių, išeiginių, švenčių, ir atskleidusi, kad paskutinį kartą ji išsimiegojo prieš penkerius metus, Giedrė nuramino ne vieną tėtį ar mamą, susiduriantį su nevilties akimirkomis, kai užklumpa rūpesčiai.

Mieli tėveliai, prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi, papasakokite apie akimirkas, kada atžalas auginti buvo tikrai nelengva, bet susidorojote su nesėkmėmis ir dabar džiaugiatės namuose krykštaujančiais mažaisiais.

Gal turite patarimų kitiems tėveliams? Piktinatės įsivaizdavimu, kad mamos ar tėčio darbas – paprastas ir nevarginantis?

Būkite drąsūs, pasidalinkite savo mintimis ir įkvėpkite kitus – ir tuos, kurie nežino, ką namuose reiškia mažasis, ir tuos, kurie nevilties akimirką bijo pasakyti, kad tėčio ir mamos darbas – sudėtingiausias ir atsakingiausias pasaulyje.

Laukiame Jūsų minčių ir istorijų el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vaikas“ iki gegužės 12 d. Vieno teksto autoriui atiteks Sally Green knyga „Pusiau blogas

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Susirūpinę šauktinių tėveliai: kodėl mūsų vaikų neišleidžia namo savaitgaliais? (229)

Nuo spalio 9 dienos į Karaliaus Mindaugo Husarų batalioną, kuris yra Panevėžyje, atvyko atlikti...

Pasidalino įspūdžiais apie Iraną – tokios neapykantos valdžiai daugiau niekur nepastebėjo (31)

Pasakojimą pradėsiu greičiausiai nuo Irano žmonių. Jie nuostabūs. Tikrąja to žodžio prasme....

Nutraukė Tapino „Laisvės TV“ prenumeratą: matyt, laisvę suvokiame skirtingai (262)

Gerb. Andrius Tapinas sekmadienį savo laidoje prakalbo apie ginklus ir kaip blogai, kad Lietuvos...

Kolegų pastabos privertė merginą degti iš gėdos – vėliau gailėjosi savo reakcijos (158)

„Mažos kosmetikos kainos – nusikaltimas prieš moterį“, – skaitau straipsnio antraštę ir...

Jaunoji karta: prisiminkime Baltijos kelio vienybę ir išmokykime vaikus atpažinti savo emocijas (1)

Jau seniai, ir ne tik psichologų, pastebėta, kad tėvai augindami savo vaikus yra linkę naudoti ir...

Top naujienos

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (7)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (391)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (125)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (205)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Įspūdingų Kauno eglučių kūrėją suviliojo kitas miestas (22)

Neseniai paaiškėjo, kad šiemet miestą Kauno rotušės aikštėje puoš dvylikos metrų aukščio...

Kiek augs lėšos Lietuvos kariuomenei? (214)

Kitais metais Lietuvos kariuomenė s finansavimas peržengs 2 procentų ribą. Tačiau tai – tik...

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu (384)

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Gaisro metu nebuvo laiko galvoti: moters poelgis pralinksmino internautus (5)

Erdvius namus Šiaurės Kalifornijoje turėjusiam poniui Stardust turėjo būti nemenkas sukrėtimas...

Lygino tris skirtingas dietas ir nustatė, nuo ko priklauso geriausi rezultatai

Individualus ir išsamus DNR tyrimas gali labai padėti siekiant kuo tiksliau nustatyti konkrečiam...

Ilgą gydytojo Larry Nassaro seksualinės prievartos aukų sąrašą papildė dar viena olimpinė čempionė (9)

Buvusio JAV olimpinės rinktinės gydytojo Larry Nassaro laukia ilgi metai belangėje. Dar viena jo...