aA
Mielas, Visvaldai Matijošaiti, Rašo Jūsų rinkėja Vilma Ragauskienė. Dėkoju už gražėjantį miestą! Išties, visko darote daug ir gražaus... Galbūt vilkinate kai ką ilgai, bet... mano žinios šioje srityje ribotos, kad galėčiau vertinti...
Atviras laiškas Kauno merui: Visvaldai, išgirsk mus!
© Asmeninins albumas

Šįkart apie Jūsų ignoruojamas problemas – apie bendruomenes. Tuos, kur KK2 laidoje (2019 05 16) apibūdinote: „Buvo buvo... tie žmonės, jie vaikšto.“ Mere, jie ne tik vaikšto, jie Jums akivaizdžiai rodo savo pastangas kaip tie maži vaikai, į kuriuos tėvas dėmesio nekreipia ir ignoruoja, nes turi svarbesnių reikalų. Rodos, jog tokiu abejingumu traumuojate miestiečius... ir neišspręsti skauduliai lieka. Beveik 6000 žmonių parašų, kurie nepritaria dvijuostės gatvės tiesimui Nemuno pakrante. Ar matėte, kaip miesto žmonės susikibę rankomis simbolinį „Nemuno kelią“ sudarė? Ir viskas dėl to, kad Jūs atkreiptumėte mūsų, miestiečių, dėmesį... Matote, kaip mums tai svarbu ir kaip mes stengiamės?

Atviras laiškas Kauno merui: Visvaldai, išgirsk mus!
© Asmeninins albumas

Jūsų vardu išdėstytos mintys „Kauno dienos“ portale (2019 05 17) mane palietė. Atleiskite, jei aš ne teisi, bet man pasirodė, jog Jūs teisinatės. Iš ko sprendžiau? Iš garsios frazės: „Kam aš neparankus“. Parankus Jūs daugumai kauniečių, juk ne veltui iš 128 076 atėjusių balsuoti Jūs surinkote 101 937 balsų! T. y. beveik 50 proc. kauniečių Jus palaiko! (iš tų balsuoti galėjusių rinkėjų skaičiaus 251 718). Taigi, puolimo nėra, yra tik noras būti I-Š-G-I-R-S-T-I-E-M-S.

Manau, visi sutiks, jog Jūs esate ūkiškas ir tikrai turite daugiau administracinių sugebėjimų nei buvęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Ir prie viso šito gero, Jums tik trūksta noro bendradarbiauti su savo miesto žmonėmis (ne tik su versliais) ir labiau revizuoti miesto architektus ir tuos, kurie atsakingi už darnią miesto plėtrą. 2016 – 2020 m. „Vieningas Kaunas“ strateginiuose tiksluose pirmuoju punktu randu: „Miestiečių aktyvumo ir bendruomeniškumo skatinimas“. Skelbiamuose uždaviniuose: „Sąmoningo ir iniciatyvaus žmogaus ugdymas“...

Atviras laiškas Kauno merui: Visvaldai, išgirsk mus!
© Asmeninins albumas

Mere, mes ugdomės, mes sąmoningėjame. Mes suvokiame, jog naikinti unikalią rekreacinę zoną, ją aukojant dvijuosčiam keliui – nėra gerai. Žemieji Šančiai neuzurpuoja Nemuno, jie džiaugiasi Nemuno krantine ir kviečia ja pasigrožėti vaikščiojant, važiuojant dviračiu, bėgant… visus miesto gyventojus ir jo svečius. O miesto valdžios prašo tobulinti, dailinti pakrantę (nes tikrai yra ką!), tačiau palikti ramybėje tai, kas yra gero – gamtą. Mūsų smegenys ilsisi gamtoje, žmonės sąmoningai ar pasąmoningai bėga į gamtą, nes tik ten, nuo spartaus šių laikų tempo pavargusios smegenys, pailsi... Kaunas 2022 m. taps Europos kultūros sostine ir ten yra viena programa, skatinanti atsiverti upėms.

Atviras laiškas Kauno merui: Visvaldai, išgirsk mus!
© Asmeninins albumas

Tame kelyje yra pasodintas pušynas, skirtas Lietuvos kariuomenei pagerbti;

Pagal LR Želdinių įstatymą ir Orhuso konvenciją, mes, piliečiai, taip pat turime teisę į sprendimų priėmimą, kurie susiję su aplinkosauga ir mūsų sveikata.

Kaunas priklauso PSO (Pasaulinės sveikatos organizacija) sveikų miestų programai, kur vėl randu skelbiamus punktus:

Saugoti gamtą ir kurti žalią miesto aplinką;

Skatinti aktyvių ir viena kitą palaikančių bendruomenių vystymąsi;

Skatinti kultūrinį ir gamtinį paveldą atstovaujančių žmonių bendradarbiavimą;

Suteikti sąlygas gyventojams dalyvauti sprendimų priėmime, kurie susiję su jų sveikata ir gerove.

Mere, visi keliai veda į šio dvijuosčio kelio projekto perprojektavimą... Juk galime tai, kas Jums nepatinka, tobulinti kitaip, kad tiktų ir miestiečiams? Jei neturite opozicijos vietoje, mes, miestiečiai, norime Jums paoponuoti, sutinkate?

Pamenate, š. m. balandžio 30 d. atėjau sutikti Jus VDU salėje, kur vyko tuometinio kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio rinkiminė kampanija. Laikiau rankoje plakatą „Visvaldai, išgirsk mus! Visvaldai, išklausyk mus!“ ir Jūs išgirdote, o išgirdęs atsakėte: „Aš myliu gamtą nuo pat vaikystės“...

Taigi, Mere, dar kartelį prašau Jūsų palikti šią zoną nepaliestą, taip Jūsų pamėgtų asfaltų... Jums padėkos: vaikai, mamos su vežimėliais, dviratininkai, senjorai, įsimylėjėliai ir visi, kas rūpinasi savo sveikata, leisdami laisvalaikį gamtoje.

Ir dar... Mere, aš ne apie LRT „Panorama“ reportažą (2015 05 16) apie Jus ir ten ketinamus statyti šešiolikaaukščius pastatus ar susipynusius viešus ir asmeninius interesus, nes suprantu, jog Jūs verslus ir tai padeda miestui klestėti. O visa kita – sąžinės reikalai. Suvokiu, jog tokie ir panašūs dalykai vyksta visame pasaulyje, bet aš šįkart apie Nemuno krantinės išsaugojimą, kuri yra svarbi Jūsų miesto žmonėms. Juk projektas planuojamas ne iš ES lėšų, o miesto biudžeto lėšomis už 4 mln. Eur...

Dar ir dar... Mere, Jūs garsėjate, kaip ūkiškas ir biurokratinių reikalų nemėgstantis. O vis dėlto pas Jus patekti labai sudėtinga: registruoti prašymą raštinėje, laukti atsakymo po 20 d.d., tada kreiptis į pavaduotoją, jei netenkina jo atsakymas, tada pas Jus (pataisykite, jei klystu), patekti galima tik 1 kartą į 3 mėn.? Gal galime greičiau? Kartu ir premjeras Saulius Skvernelis žadėjo prie derybų stalo sėsti. (Video „Youtube“/Ar galiu Jumis pasinaudoti?).

Gražios dienos linkėdama!

Savo miestą mylinti kaunietė

Vilma Ragauskienė

P. S. Kviečiu visus domėtis šiuo projektu ir padėti išsaugoti unikalią erdvę. Rašykite man, kas norite žinoti daugiau: vilmai.ragauskienei@gmail.com arba ieškokite manęs „Facebook“ paskyroje. O galbūt Jūs esate tas, kuris mums savo žiniomis ir patirtimi galite padėti: advokatas, urbanistas, architektas ir kt.? Ačiū, jog tai rūpi ir Jums!

P. P. S. Tikiu, jog gali kilti diskusija, kas mane samdė? Tai manęs niekas nesamdė. Esu visiškai nepriklausoma ir veikiu savo valia. Gyvenu Ž. Šančiuose, tačiau kitoje Juozapavičiaus pr. pusėje, todėl tiesioginio suinteresuotumo taip pat neturiu. Veikiu tik vedina sveikos nuovokos... ir tikėdama, jog mano rinktas meras gali ir turi atsižvelgti į bendruomenių išsakytą nuomonę. Demokratija Lietuvoje. Demokratija Europos Sąjungoje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(110 žmonių įvertino)
4.4545

20 metų veikiantis šildymas įrodė vyro tiesą: šis būdas pigesnis ir kone amžinas (169)

Istorija prasidėjo prieš 20 metų, kai pradėjau statyt savo namą Klaipėdoje. Mintis buvo...

Nėra tokio daikto, kurio ši moteris negalėtų pagaminti pati: kaip paprastai padaryti rūbą, patiekalą ar net dovaną (27)

„Mūsų Žemė labai sunkiai serga... Ir tik laiko klausimas, kiek ilgai ji ištvers“, – kartą,...

Mano vestuvės buvo tikra pasaka, bet pirmoji naktis po to – kaip košmaras (74)

Papasakoti apie savo vestuves reiškia papasakoti apie tikrove tapusią pasaką. Nuostabi ceremonija...

Vyras įsirengė išradimą, už karštą vandenį padėsiantį jam sutaupyti šimtus eurų: tai prieinama visiems (94)

Norėčiau pasidalinti, kaip aš patobulinau savo namus. Tiesą sakant patobulinimų yra labai daug:...

Plaukų stilistė originaliu vardu padarė tokį liapsusą, kad klientė nepamiršta iki šiol (7)

Jau dvejus metus savo plaukus buvau patikėjusi Monikai, kitaip tariant, Mo. Taip ji pirmąkart, kai...

Top naujienos

Eugenija Grižibauskienė | D+

Verslininkas Kirvaitis – apie „One“ virsmą tarptautiniu gigantu, derybas su „Google“ ir pardavimų šuolį nuo nulio iki 30 milijonų (1)

Aldo Kirvaičio įkurta, globalių finansų rinkoje besidarbuojanti „ Metasite “ kompanija jau...

Turkijoje prasidėjo „antra vasara“: pilni lėktuvai lietuvių atostogauja už juokingas kainas (166)

Nors kalendorinė vasara baigėsi – populiariuose Turkijos kurortuose atrodo, kad atostogų sezonas...

COVID-19 pandemijos pabaigos prognozės: Lietuvos profesoriai pasakė, kada viskas turėtų baigtis (668)

Praėjusią savaitę vakcinos gamintojos „Moderna“ vadovas Stephanas Bancelis viešai pasisakė,...

Nauja tvarka dėl moksleivių izoliacijos įnešė daugiau sumaišties: kai kurių punktų negali suprasti (63)

Sprendimai dėl trumpesnės mokinių izoliacijos socialiniuose tinkluose sukėlė ir tėvų...

Orų prognozė: saulę paslėps debesys

Lietuvos orus lems anticiklono pietvakarinė dalis, tačiau diena nebus saulėta. Naktį šalies...

Duomenų mokslininkas: nenoriu gąsdinti dėl 4000 naujų atvejų, bet mes link to einame (453)

„Aš sakyčiau prastėjimo greitis yra panašus kaip ir praeitą savaitę, gal šiek tiek...

Daugiausia plaukų netenkame naktį: geri patarimai, kad jie neslinktų miegant (7)

Kad ir kaip puoselėtumėte plaukus, dėl tam tikrų priežasčių gali suintensyvėti jų slinkimas...

Ant suolo lyderį lemiamu metu palikęs Schilleris: mums reikia kitokio jo žaidimo (10)

Po pirmų dvejų rungtynių naujajame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) sezone dėl komandos gynybos...

F-1 pilotas Nico Huelkenbergas su lietuve žmona Egle tapo tėvais: paskelbė ne tik nuotrauką, bet ir retą kūdikio vardą (57)

Pasaulyje žinomas F-1 pilotas Nico Huelkenbergas šią vasarą vedė lietuvaitę mylimąją...