Aš ir visa Laisvės partija dalyvauti spektaklyje nenorėjome ir vieningai balsavome prieš. Net ir Seimo perkrova nebūtų padėjusi išvengti individualios atsakomybės tiems, kurie pylė cisternas kuro svetimomis kortelėmis už mokesčių mokėtojų lėšas. Net ir pirmalaikiai rinkimai nebūtų pagreitinę įstatymų, reikalingų užkardyti tokią situaciją ateityje – juos priimsime kitą savaitę. Ir tikėtina, jau nuo liepos veiks nauja, skaidresnė apmokėjimo savivaldos tarybų nariams tvarka.

Dar daugiau – balsavimas už pirmalaikius rinkimus būtų atsakomybės vengimas už visus darbus, kuriuos esame pradėję daryti, bet nepabaigę. Pats simboliškiausias iš jų – Civilinės sąjungos įstatymas, kurio laukia (ir kurį palaiko) šimtai tūkstančių Lietuvos žmonių.

Šis Seimas sugebėjo surasti sprendimą, kurį pavyko pateikti, apsvarstyti komitete ir apsvarstyti Seimo salėje. Sutelkta daugiau kaip dvigubai balsų nei bet kada anksčiau pavykdavo. Dirbame toliau, kad ir įstatymo priėmimas pavyktų.

Žinau, kad ir toliau bus labai sunku reikalingus sprendimus priimti, greitų pokyčių pažadėti negaliu, bet sukeltas chaosas galėjo visą padarytą darbą sumalti į miltus neapibrėžtam laikui. Tą patį galiu pasakyti apie kitus bendrus darbus, pradėtus daryti, bet nepabaigtus: švietimo kokybės gerinimas visoje Lietuvoje, kūdikio žingsneliais į priekį žengianti edukacinių technologijų reforma, slaugos ir globos sistemų pertvarka tam, kad mūsų senjorai ir įvairią negalią turintys žmonės turėtų orias sąlygas gyventi. Sprendimai dėl žalesnės Lietuvos, pokyčiai teisėsaugos, susisiekimo srityse ir daugiau galimybių veikti – tokių pradėtų ir nepabaigtų darbų yra ir dar daugiau.

Ne vadinamasis masinis persikrovimas, siekiant pakeisti diskusiją, bet kantrus darbas, dėl ko sutarėme dirbti, gali garantuoti, kad į valdžią negrįš tikrieji stambaus masto kombikormo vagys. Dėl to raginu kolegas konservatorius neberežisuoti dar vienos spektaklio dalies, bet apsispręsti, ar tęsti darbus.

Vis dėlto, tiek jiems, tiek premjerei asmeniškai linkiu nuspręsti dirbti toliau, bet tegul tai telieka tik asmeniniu linkėjimu. Mes žinome, ką mus įpareigojo nuveikti rinkėjai, tą ir ketiname daryti toliau. Kantriai ir be isterijos.